Jump to content

Свързване на телефона с Bluetooht на А6


Stuttgy

Recommended Posts

Стрелям в тъмното, но може би трябва да се препуше кодинга от на някой друг модула или пък може да има компонент протекшън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 86
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тази процедура как се изпълнява и мога ли сам да я направя или да търся съдействие от колеги от форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги, и аз имам някаква драма с bluetooth-а - телефона се връзва с колата но не ми тегли адресната книга, виждам само набрани номера, пропуснати и т.н. но не и имената. С набиране, говорена и т.н. проблеми нямам, контактите в телефона ми са на латиница, пробвах и с друг телефон и с двата е едно и също (андроид и windows) - телефона не пита изобщо дали да изтегли address book-а.

 

Видях в някаква тема тук че това се оправяло с ъпдейт на MMI - сложих дисковете но каза че няма какво да се ъпдейтва. Има ли вариант да инсталирам ъпдейта, въпреки че вече съм с последната версия, понеже не мога да цъкна чекбоска за bluetooth-а ?

 

Някакви други идеи да имате ?

 

post-92289-0-67601200-1442580788_thumb.j  post-92289-0-06509200-1442580803_thumb.j  post-92289-0-39636700-1442580813_thumb.j  post-92289-0-83686000-1442580821_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ще се радвам да споделиш решение, ако намериш. И при мен е същото.

Update не ми тръгна...

Редактирано от hysterics
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В настройките на bluetooth-a има опция от къде са тегли контактите. Проверете дали не е сложена да е само от сим картата. Отделно припомням че ъпдейта за блутуута е само на втория диск (два пъти се слага).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Играх си с това от къде да взима контактите ама без успех, ъпдейта изобщо не тръгва - казва че няма какво да ъпдейтне (всичко е последна версия) и до там. Ъпдейта до 5570 не съм го правил аз, така взех колата, така че не знам колко пъти е слаган 2-ри диск.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5570 е на 3-тия диск. Често се среща да не се ъпдейтва блутуута два пъти (втория диск). В повечето случаи ако не се ъпдейтне втори път, блутуута не работи, но най-вероятно зависи на коя версия е бил преди ъпдейта. Само предполагам, но най-вероятно първия път се ъпдейтва софта на телефона в подлакътника, а втория път блутуута (технически са един и същ модул, но блутуута има приставка).

При мен се връзваше трудно с iphone-a и не теглеше контактите, докато не ъпдейтнах. Имайте предвид обаче, че блутуут модулите си имат различни варианти (ревизии предполагам), така че е възможно някои да не поддържат някоя функция или просто да не работят коректно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко ми е до последната версия, не само блутуута, дисковете викат няма какво да се ъпдейтва.

 

След малко повече четене намерих решение в един английски форум - изтрих си call history-то в телефона (пропуснати, приети и набрани), изтрих телефона от колата и колата от телефона, пернах ги наново и след 2-3 минути phone book менюто на MMI-то се напълни с контакти :dance:

Не знам дали ще трябва регулярно да го правя това ама е достатъчно просто решение и ме устройва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е решението, късно видях въпроса. Това може да се налага да правиш при всяко закачане на нов телефон - при мен се получава  абсолютно същото като си сменям телефона с нов. Така че повече няма да ти се налага да триеш нищо, ще си работи както трябва ... до следващия телефон :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех.. ще пробвам и аз, въпреки че не съм с последната версия, може да стане :)

Редактирано от hysterics
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен всички имена в указателя на телефона са ми на кирилица и 100% нищо няма да излезе като хората на дисплея в колата...

А не е игра да ги преправям всичките само заради това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Това пък с изтриването на call history-to хич не ми е хрумвало да го пробвам. Имам андроид телефон и обикновенна нокия. Ще пробвам и с двата пък да видим....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Помагайте приятели,като сложа втория диск за ъпдейт и ми изписва грешка 152 от устройството.Свалях седалкат и мокета и всичко си е там,има го модула.Във ВАГ Ком-а няма грешки.как да отстраня този проблем с Handyvorb2.

Помагайте приятели,като сложа втория диск за ъпдейт и ми изписва грешка 152 от устройството.Свалях седалкат и мокета и всичко си е там,има го модула.Във ВАГ Ком-а няма грешки.как да отстраня този проблем с Handyvorb2.

post-98599-0-30509400-1449854631_thumb.j

Редактирано от Jogabonito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти модула може да го имаш, но той има ли блутуут? Преди ъпдейта имаше ли блутуут? Смисъл модула под седалката може да е само за телефона в подлакътника, но да не поддържа блутуут.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо време пробвай да презапишеш диска на по-хубав носител и също можеш да провериш с vcds дали има връзка с модула.

Чичо гугъл казва че този проблем може да излезе и при недостатъчно ток. По инструкции ъпдейта се прави на зарядно, попринцип :)

Гугълни грешката. Има много инфо по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А преди ъпдейта връзвал ли си се? Попринцип с vag-com можеш да провериш модула дали е ОК и дали не е набил някви грешки, но щом го виждаш в списъка с блутуут устройства, то най-вероятно си бачка.

В същото време познавам колега с А8, който също вижда блутуут устройството но не може да се върже и като ходи в ауди му казаха че всъщност няма блутуут модул... Никва логика защо го вижда, но и там с ъпдейт нищо не става (но не даваше грешки).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е същата работа,няма грешки Ваг Кома си го намира и казва че е ОК.Разглобих половината кола заради тоз блутут и пак нищо.На модула си пише че е блутут оптичния кабел си свети,не е мокро там защото четох че доста хора имат проблем с водата.Всичко си е наред нагледно и неще и неще.И немога да разбера блутут модула и Handyvorb2 две различни неща ли са или един и същ модул?Защото след опит за ъпдейт ми казва че Handyvorb2 не е ОК.Този проблем ме води към продаване на колата,а много си я харесвам,но немога да го изтърпя този проблем.


Колата съм я търсил месеци наред S line plus и заради тъпия блутут ще я сподели друга съдба ми се струва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвърли едно око на този документ (въпреки че май е за щатски MMI).

Смяната на модула най-вероятно ще помогне, та даже мога да ти дам моя да пробваш, но все трябва да има начин да се отстрани проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха... аз мислех, че мен ме боли главата да си продам колата щото няма ксенон. 

Колега, намери си друг модул от някъде да тестваш преди да продаваш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...