Jump to content

Дефектирал маховик


cypress hill

Recommended Posts

При мене е позаминал още от както я взех колата. Симптомите са, че се чува как тропа (чука) като колата е на място и има вибрации в купето даже го разтриса и като натиснеш съединителя изчезват и вибрации и шумове и колата едвам се усеща, че работи. В началото ми тресеше примерно 10 секунди и после няколко минути не тресе, а сега особено на студена кола като запаля си тресе почти постоянно и като загрее малко се понормализират нещата. Това е при мене сигурно ще кара още ама не знам да не счупи нещо и ще гледам до няколко месеца да го сменя. Колегите да кажат и за други симптоми.

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо,значи и моя май ще е за смяна. Имам сериозни вибрации в купето на свободна,и видими на двигателя като вдингна капака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вибрацийте може да са от доста други работи. Тампони на двигател примерно. Ако за сега симптомите ти са само тресене на място не се хвърляй директно на маховик. Би трябвало и при тръгване да усещаш тресене както и в движение. Доста вероятно е да е точно в маховика проблема обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да не е маховика,защото долколкото разбрах подмяната му е над 1000 лв с работата. Някой може ли да ми препоръча добър сервиз в Пловдив?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава е цената (може и по-малко да ти излезе ако си намериш частите на добра цена), но го правиш веднъж и си караш 150 000 километра спокойно после. При тези двигатели си е нещо като консуматив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вибрациите може и да са от тампони при тебе да не те объркам ама при мене 100% са от маховика, защото натисна ли съединителя докато тропа и вибрира колата всичко утихва на секундата направо все едно колата не е запалена. Сетих се, че и като натисна съединителя малко до преди полусъединител и държа така педала пулсира странно май пак от маховика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам едни вибрации към 120 оборота и предъвкване на мотора на място и неможах да ги оправя,дузи центровка вси4ко е наред смених вси4ки тампони на мотора с орегинални и все е така.Остана само маховика да сменя дове4ера я по4ваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам едни вибрации към 120 оборота и предъвкване на мотора на място и неможах да ги оправя,дузи центровка вси4ко е наред смених вси4ки тампони на мотора с орегинални и все е така.Остана само маховика да сменя дове4ера я по4ваме.

 

Вальо, 4 не е еквивалентно с ч. Молбата ми е за мъничко уважение към българския език, а и към нас, които четем написаното от теб!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вальо, 4 не е еквивалентно с ч. Молбата ми е за мъничко уважение към българския език, а и към нас, които четем написаното от теб!

Извинявам се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то явно при някой е в по-напреднал стадий при други не. При мене проблема за сега е само на място да се чува в движение нито хуби мощност на 3-4-5 скорост примерно нито приплъзва нито нищо. Ама се усещат вибрациите в съединителя и малко по малко си заминава :D До автора аз ти казах мойте признаци на заминаващ маховик, други колеги също казаха та ако не можеш да прецениш сам дали е от него, то всеки нормален майстор ще може да ти каже като чуе как трака и евентуално покара 1-2 км. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоите вибрации в педала може да са от разбит лагер или от тръгнал притискателен диск. Тези симптоми, които описваш ти ги има и при бензиновите коли с обикновен твърд маховик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за насоките! Тия дни ще е закарам да е погледнат.

Редактирано от cypress hill
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да при мене целия съединител заедно с маховика си е за смяна. Не е в кой знае колко лошо положение още отделя добре и не приплъзва ама си му е време. Даже колегата bsdnikolov като купих колата и ми помогна да разбера защо не загряваше и ми направи диагностила и той го чу маховика как причукваше на моменти. Просто както беше написал на горе при тия коли това си е консуматив ама като се смени при правилна употреба забравяш дълго време за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да попитам и аз,моят няма други явни симптоми освен като я гася и чувам как придрънква маховика,при натиснат съединител го няма това чукане,педала ми е почти в най-долно положение отделя,лагера също се осеща че е тръгнал,а най-интересното е че е с заводския съединител а колата почти на 265000 км.Възможно ли е изкара толкова?Та въпросът ми може ли някои да ми каже какъв е съединителя комплект(нормален,двумасов или т.н.)знам че е демпфер,но ми трябва номер по които да го поръчам от евау защото в магазина ми казаха цена 870 евро с 35% остъпка,искам да си го купя и да го сменя че смятам да се прибирам на БГ,а не искам по пътя да се счупи и съм с малко дете,колата 2.0 тди 16V BKD 2004г.Благодаря на всички предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На стария съединител почна да ми трака маховика 30 000 километра искара така и накрая се предаде съединителя тотално.. смених комплект съединител и демпфер на ЛУК и след няма и 1000 км ми притраква и новия маховик, но странното е ,че само на 2 скорост в обороти като пусна педала на газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се разтропа "нов" маховик на 1000 км и то LUK или нещо са те излъгали и са ти взели парите за нов, а са ти сложили някой втора ръка от някоя ударена кола или нещо както казва колегата venomcorp не е направен както трябва сигурно за да се разбие за толкова кратко. Ако съм аз на твое място директно в сервиза и с маховика по главата и това е все пак парите не са малко нито за частите нито за труда. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми след това съм качвал на стенд колата и отдолу сме гледали и се вижда,че е нов маховика ама незнам...опарил съм се вече няма смисъл да си късам нервите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...