Jump to content

А4 Б5 плафон с амбиентно осветление


jmucito

Recommended Posts

Колеги, това може да ви е полезно. Без да искаме, направихме лек разбор на амбиента преди половин година:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=164795&p=2324993

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 169
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги, ще помоля, ако някой от вас намери плафон с този номер 8N8947111 от ТТ или там от каквото е, да сподели тук!

Ако има как и цената, на която се е сдобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 2 седмици ще имаме отговор, ще яде ли Асан баница или не :hilezh:

Чакам плафон от W8.

Най-вероятно ще яде!..:)..Колега сподели за цената...ако не е тайна! Като гледам на снимката диодите не са ли много назад?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

45 лв. с цената за доставка

Гледам тук, май някой колега и той търси

http://olx.bg/kupuvam-tsentralen-plafon-ot-pasat-w8-i60835680

 

Веднага да си признава кой е? :hilezh:

На мен ако не ми хареса как става...може да го дам на някой друг да се пробва :hilezh:

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих сложил такъв , но не съм този от обявата. Ще се редя и аз на опашката за такъв плафон. Трудно се открива. Ровя се два дни по какви ли не сайтове , но без резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пасва идеално, точно като оригиналния е.

Обаче този, който пристигна има забележка, която ме дразни и сега се чудя....мога ли да я преглътна или не!??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или поправяш забележката ако може , ако не преглъщаш или даваш на друг. други варианти нямаш . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ето я забележката

Не се сещам как може да се поправи...

20150319_124838.jpg

20150319_124842.jpg

20150319_124846.jpg

20150319_125818.jpg

20150319_125825.jpg

20150319_125833.jpg


Между другото, намерих и букса, ама още 5лв за еконт...и стана да майка си и баща си.

Буксата май няма да я взимам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега ако ми намериш и на мен цена няма да имаш :) по добре вземи и буксата . скоро случайно попаднах на фирма която ремонтира такива бутони , копчета и въобще интериори , но не запазих линка :(  как го правят не знам , но ги ремонтират и правят като нови . въпросът е колко още ще струва.

 

тия плафони са рядкост по принцип. а в хубаво състояние е невъзможно да се открие. то и моя оригиналния е доста зле. как така ги дерат и олющват не знам.

Редактирано от thekiller
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен плафона е красив и особенно с подсвета на бутоните но диодите ще светят твърде назад може би над ръчната. Като гледах оригиналните плафони за А4 двата диода са разположени точно най-отпред на плафона - непосредствено зад малкия сенник.

Ето един пример как трябва да осветява!

Колега сподели като го сложиш на къде е насочен снопа светлина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен колегата е намерил точния плафон. Ако му вземе и букста и реши да не го ползва с удоволствие бих го взел така както е с дефекта. На мен не ми пречи. 

 

Ако ви покажа моя плафон , той горкичкия все едно е бил на война.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с фейслифт. Я кажете как трябва да светят тия диоди. До сега не ги бях заглеждал. Чак сега видях, че има диоди и светят. Обаче нищо не осветяват. По принцип трябва да осветят около лоста за скоростите ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да там трябва да светят, светят много нежно и се вижда при пълен мрак.

Сложи нещо бяло около лоста и ще видиш ясно как осветяват.

 

Относно не точната насоченост, това може да се коригира много лесно и не е проблем.

 

Намерих и оферта за оправяне на покритието на целия плафон -24лв + 10 еконт...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там където има изтъркано по бутоните, прозира ли светлината? Аз го виждам някъде да ти принтират символите на лепящо се фолио. Да изтъркаш сегашното покритие, да зелепиш и боядисаш и супер внимателно да махнеш фолиото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, ама тук в тая дълбока провинция, няма кой да го направи :steinigung:

 

А и символите, от къде да се свалят, или може би на скенер ще трябва да минат, за да се вземат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си разглобих плафона за чистене и по главно копчетата че заяждат и нямат сглабяне тия копчета . ужас.

 

някой да има  идея как се сглабят ключетата или нещо като схема ?

сега вече отиваме на нов плафон със сигурност :)

Редактирано от thekiller
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да там трябва да светят, светят много нежно и се вижда при пълен мрак.

Сложи нещо бяло около лоста и ще видиш ясно как осветяват.

 

Относно не точната насоченост, това може да се коригира много лесно и не е проблем.

 

Намерих и оферта за оправяне на покритието на целия плафон -24лв + 10 еконт...

  Как се коригира насоченоста? Сега ме запалихте и ще ходя да гледам къде светят. Мисля, че не са насочени както трябва.

 

 М/у другото видях, че има такива диоди които осветяват барчето под пепелника...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като разглобиш плафона

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=164795

разгледай тази тема.

Но ако нещо не е бърникано преди теб, трябва да светят където трябва.

Утрото е по-мъдро от вечерта.

Утре ще реша дали да си го оставя или да го пусна за продаване.

Понеже колегата по-горе първи изяви желание, ще го предложа първо на него, ако реша че няма да го слагам.

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъм. Сега направих един тест с бял лист. Всъщност са насочени правилно, но светят много слабо май. На височина на поставката за чаша се вижда на листа червено, до касетофона избледнява и е много слабо, до климатроника почти не се вижда и около лоста за скоростите трябва голямо въонражение да видиш нещо на листа, а на самото барче е абсурт да забележиш нещо...Каква може да е причината? Това лампички ли са и колко вата трябва да бъдат? Мога ли да ги сменя с нещо по-силно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега амбиента е решен с диоди. Колегата по -нагоре ти е постнал тема. Вътре е описано какво и как. Принципно ако искаш да ти светят по-силно диодите , трябва да смениш съпротивлението между двата диода с по-малко в зависимост от това с какви диоди е изпълнението.

 

А с моя плафон вече не става . оказа се че копчетата се разглабят адски трудно и , аз като виден майстор който си мисли че знае какво прави ги почупих. Та отиваме на вариант нов плафон. :(

 

Ако колегата по горе се откаже от модификацията , с удоволствие ще си поиграя с такъв плафон и най - важното няма да пипам копчетата. Моите заяждаха и нямах избор. Вариантите бяха два - или ги поправям , или ги чупя. Стана второто. :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...