Jump to content

Разход на гориво Б8


tiopepe

Recommended Posts

Здравейте колеги.Ще отида направо на въпроса.Карам ауди б8,и още не съм го засичал колко гори.Това което виждам на разходомера е че на гратско ми дава 8.5-9 но странното е че като спра на светофар разхода пада ,а като тръгна се вдига.Излезнах на околовръсното и средният разход се качи до 10.5/100.Ако някой може да ми каже дали това е нормално ,ще съм му благодарен :eusa_angel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някой ще каже ли за какъв двигател става дума, че инак на мен ми звучи като това една кола колко тъмно или светло зелена е например....

ако съдя по цифрите сигурно става дума за бензинов двигател 2.0, дали познах?

после това което гледаш къде пада, ако става дума за моментния разход е ок, ако е за средния просто не би трябвало да е така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0 TDI автоматик.Ами средния разход го занулих преди 40 км.Сега карам само гратско и варира от 9.3 до 9.5 взависимост от задръстването.При повече време на сфетофар или когато работи на място пада до 9.3 или до 9

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за среден разход на градско дали е висок или нисък много трудно може да се коментира, защото зависи от твърде много субективни и обективни фактори,

на место като работи средния трябва да се качва, а при моментния да прехвърли на л/час.

логиката е че средния е в л на км, а ти като стоиш на едно място едното си върви, а другото не, освен ако имаш старт-стоп система там не знам как е, но е е логично да не пада, а да остане същото.

гледай и сравнявай цифри при напълно загрял двигател, иначе вариации много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Будапеща-София Шел на Цариградско 778 км 53.86 л измерено пълно-пълно на колонка с общо чакане с включен двигател на граници и тол пунктовете в Сърбия към 3 часа/близо 2 часа отидоха само за влизане в Сърбия/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слабичко, че първо бях недоспал и второ през цяла Сърбия валя дъжд. В магистраните участъци 110-140, сравнително за малко 160-180 там къде не валеше и има прави участъци преди Белград

Иначе е половин до литър отгоре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Здравейте. 
Реших да попитам по темата, защото забелязах че на място моята дава понякога над 12,13 да не кажа и 15 разход. В движение градско 7/8, извън пада на 6,3. 
Колата е А4 б8  170 коня ръчка 2009

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото от Ауди не са си направили труда да показва моментния разход в литри на час на място.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами показва го, но това е някакъв разход с натрупване от работата на празен ход и колкото повече е той, толкова повече се увеличава към средния. Има опция да показва едновременно и моментния, който при спрял а/л е точно литри на час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...