Jump to content

Пред дилема съм каква пералня да си купя?


Recommended Posts

  • Отговори 177
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Що си мислиш, че си виждал повече от NIKO, не си ми ясен. Или то по скоро трябва да се изясниш, защо се ограничаваш само с личния си опит и с това което ти си виждал и защо ангажираш останалите с НЕ видението си?!?

Такива екстри ИМА!

Редактирано от krasitt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що си мислиш, че си виждал повече от NIKO, не си ми ясен. Или то по скоро трябва да се изясниш, защо се ограничаваш само с личния си опит и с това което ти си виждал и защо ангажираш останалите с НЕ видението си?!?

Такива екстри ИМА!

щото колкото перални съм направил ти толкова косъм немаш по главата,все пак това ми е работата.пък ти който пералня не си виждал къде се месиш
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Чек да Ви влетя ...
Милото търпя, търпя ама вече и на мен ми писна ...
Нямам тераса в квартирката ...  :wall:  :icon_sad: 
И се налага след пране дрехите да съхнат в банята ... Там има хубава лира и бързо съхнат, ама си има влага ...
По реда на мислите се налага да търся сушилня или перална с такава чудесия ...
Абсолютният таван който имам е 900 лв !
Изначале се насочихме към пералня сО сушилня ! Обаче гледам из темите се дискутира че ако е само сушилня, трябва и е добре да си има термопомпа ! А пералня и сушилня нямам идея как е решено това (явно е кондензационен тип предполагам) ...
Отделно - нейде видях из нашето форум мнение, че като е 2/1 след пране трябвало да се вади част от прането че и идва тежко  :huh: 
И реално така си пише - макс 7 кг на съхнене !
Сега, идеята ми е да ме насочите дали да търся пералня (ест ще е с тоз безшумен уж инвенторен мотор) + сушилня, или само сушилня !
Да речем че място има в помещението където ще седи тоА уред, а ако са две ще е с минимално местене !
Обаче не мога да се реша да дам 860-880 лв само за пералня и сушилня, или само сушилня ..
Като марки за тез пари влизат Меко  :hilezh: Индезит и още тук там нещо друго ..
Голям плюс на Веко-то отчитам като възможност за 10 год гаранция на мотора (не че периферията ще изкара толкова де), но пък е клас Б на енергия ... Индезит-а пък хваща 1 кг повече ... Беко-то пък има голяяяям капак ...  Индезит-а пък има +200 оборота и пере с 52 л вода според описанието .. Другите под 80 няя ... Аз с 50 л не мога се изкъпя, това и пере даже ... 
Малко съм пристрастен към Индезит, защото пералнята е такава и от 2008 не е имала никакви проблеми, ама абсолютно никакви !
Чудя се м/у тези  :
Беко - http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing-machine%26Dryer-BEKO-HTV-8733-XS0/p/680632 
Дезит-а http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing-machine%26Dryer-INDESIT-XWDE-961480X-WSSS-EU/p/682346
Бонбон http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing-machine%26Dryer-CANDY-GVW-485T-S/p/688781

Накуп - http://www.technopolis.bg/bg/compare

Споделете дали да ги комбинирам в едно, или да си е отделно ?!  :blush: 
 

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в разрез с познанията на самсунга, ще те посъветвам най-нахъсано следното: никога, ама НИКОГА комбиниран уред пералня/сушилня, САМО отделни. А сушилнята с максимално възможната, налична и допустима за конкретната инсталация мощност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално и аз така се насочих, защото сушилните имат един голям плюс "Програма бебе" ...  :hilezh: 
Ко прави точно нямам идея, ама я видях  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам тази: https://zora.bg/lg/f-14u2tdn0/30596вече няколко месеца я ползваме и работи прекрасно - тиха, икономична, бърза програма и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чек да Ви влетя ...

Чудя се м/у тези  :

 

 

Той този въпрос даже не е за  жокер . :hilezh:

Кой каквото ще да ти разправя, при тази техника всичко различно от Миеле (дори и втора употреба) е коНпромис . :grinsevil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миеле в България е мъка тотална, да налееш 30к в домашни уреди и всичко без прахосмукачката да се развали в първите два месеца...за какво говорим ( от преди няколко месеца лайв пример, не "четох някъде"...). Продават по една пералня на седмица и въобщя нямат идея за какво иде реч. По-хубаво бюджетна марка с добра поддръжка от колкото миеле в БГ за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, говори ги тия на някой друг моля ти се :D Ела видиш как си влизаш в новата къща умрел от кеф, че си наблъскал бати парите вътре и едва ли не нямаш търпение да си изпереш мръсните гащи в миелето и то ражда зверски в първата седмица последвано от изгаряне на още 3 уреда от марката в рамките на 2 месеца... А сестра ми има примерно пералня и сушилня миели от 5 години без никакви грижи, ма в Париж, дето е масова марка.

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек тука продават по една пералня за 5к на месец сигурно и не знам как ги съхраняват, не знам какви тъпунгери ги транспортират и сервизират... А, че най-долното от допустимата граница на производството идва при нас си е факт за всичко, не само за перални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той този въпрос даже не е за жокер . :hilezh:

Кой каквото ще да ти разправя, при тази техника всичко различно от Миеле (дори и втора употреба) е коНпромис . :grinsevil:

Стига ве, звучиш като Мерцедес и всички останали... :lol:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Н1995 ти си ебаси пичЪТ ;)

Бтв моята перслня от въпросната марка е на вече около 16 години и никога не се е чупило нищо по нея.

И какво точно им изгорЕ на тия 4 уреда за 30 бона? :)

Sent from your grandmother's kite

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми електрониките на пералня, фурна, което доведе и до повреда У плота и тн. Тва дето си купил преди 16 години няма НИЩО общо с това, което може да си купиш от магазина сега!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...