Jump to content

AEL- следи от нафта около ГНП


gosho_bs

Recommended Posts

Аз слагам по около 250-300мл двутактово бездимно масло на един резервоар,струва ми се че слагаш много малко и няма да усетиш никаква разлика в работата на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирачите казват 50мл. на 10литра нафта, в общи линий наливаш на око. Ако ти се застъпват зарежданият, можеш да не наливаш всеки път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълня догоре 65-70лв (зависи колко съм я изпразнил :D ) и наливам 250мл двутактово. Получава се около 3-4мл на 1л, от по-компетентни съм чувал, че било добре да се сипва до 7мл/1л. Сипвайте маслото преди да напълните за да се умеша по-добре. Това важи и за добавките ;)

Редактирано от radi_nrj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо го разредих грамажа в бутилка  с нафта да се разтвори сипах го и тогава заредих.Значи 10мл на 10л нафта е доста малко.А отразява ли се доста на пушенето от ауспуха ..... пуше ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се пребирам от гр.Созопол вдигам капака и мноного интересно Мокро няма около помпата а вчера имаше....?Разстоянието в посока е 30км общо 60км.едвали маслото което налях вчера в нафтата е спряло теча (овлажняването).....?Но така или иначе утре в 18.30 трябва да съм при колегата от клуба който ще я гледа за това влажнене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пуши доволно, но и съотношението в момента е 50/50 дизел/отработено масло :D И все пак има и доста по-пушещи от мен.

Какво стана с прегледа на гнп-то?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Днес влизам за пълно обслужване на ГНП.... помпата на земята и разфасовка до последното болче.

Редактирано от gosho_bs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пред блока е ... до преди половин час правих тестове.... И - колата е  коренно ралична в момента ,даси кажа чесно до момента съм си мислил че е вървяла .Мотора е дръстично по спокоен и по безшумен ускорението е съвсем различно.Освен подмяната на гумичките по помпата са правени и редица други проблеми.Абе с две думи колата е друга .Много БЛАГОДАРЯ на Станислав за положените усилия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Много голямо предварение ... 6 градуса - шумен мотор,твърда работа.Задръстени и замърсени цедки и някои бе пипал неразбрах какво преди мен ....НАС .... дето не му е била работата.Настроиките на горивото са били зле също и др.Толкова се кефех че не запомних всичко което ми каза колегата. :dance:И все пак важното е че колата е коренно различна в момента.

Редактирано от gosho_bs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вметна .... преди да свалим помпата когато я сритам на моменти се получаваше едно забиване и много пушеше от ауспуха.в момента пропушва съвсем леко при подаване рязко на газ и това забиване го няма.Единственото нещо което НЕ съм направил е да изолирам ЕГР-а.Може ли да се изолира само с затапване на вакоума ( маркучето).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ама трябва бърво да го изчистиш и да се увериш, че затваря напълно, което пак е свързано със сваляне. Моя съвет е колектора долу, чистене до метал и изолиране с плочки. Аз слагам и в 2-та края на тръбичката (т.е. и на 2-та колектора).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здравейте и аз имам проблем теч от ГНП на 2.5 тди АЕL мотор и се чудя къде да отида я видят. Тече най-отдолу от ГНП и мисля, че не е постоянно защото го виждам от време на време и разхода не се е качил много. Да ме насочите къде да отида да я видят в софия по възможност.

post-39117-0-68533000-1443098569_thumb.p

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...