Jump to content

Recommended Posts

Да, пише и на двете конфигурации...демек сега директно си свалям сега 10-ката от медиа центъра и си свиркам с уста :dance:

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 128
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Докато не осъзнаеш, че си направил голяма грешка и не се втурнеш с пълна газ към 7-цата :)

Редактирано от petio_venkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вкъщи съм с 8.1, но този е много по-добре и ми харесва засега..ще го видим, но направя ли го и закача ли го към сървъра връщане назад няма да има :D..не мога се занимавам цял ден с тея компютри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво му харесваш повече? Цвета на иконките? Или подредбата им?

Колкото по не разбира човек толкова повече му харесват "новите" системи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АКтивиран си и всичко е наред :)

 

В GUI на My PC - Properties пише ли че си активиран?

Ако да, всичко е наред.

 

След колко време по дефолт е следващият чек на активацията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е 30 дни, поне rearm трябва да го правиш през толкова дни.

Ако те гепи, че не си активиран, може да му набиеш :

 

slmgr.vbs /rearm


 

Windows 10 is here! Well, it’s here for a lot of people, but many of us still cannot download it until Microsoft says it’s OK (unless you want to do it manually).

You see, Microsoft plans to release Windows 10 in waves. That means even if your computer is ready, you won’t necessarily be able to download Windows 10 right away. Waiting, however, is for suckers.

Even if the Windows 10 install app still says it will “notify you when ready,” you can force Windows 7 or Windows 8 to start downloading the Windows 10 files (thanks to Reddit’s Windows 10 subreddit for helping us figure this out). We’ve laid out the instructions with screenshots to guide you through it.

First, navigate to “C:\Windows\SoftwareDistribution\Download” (you may need to replace C: with a different drive letter if you installed Windows elsewhere) and delete all the files there. This will give Windows Update a clean slate.

Windows_10_force_1.png

Open Windows Update by hitting the Windows key, typing “Windows Update” and clicking on it.

windows_10_force_2.png

Open up the command prompt by hitting the Windows key and typing in cmd. Don’t hit enter. Right click and choose “Run as administrator.”

windows_10_force_3.png

Type (but do not enter yet) “wuauclt.exe /updatenow” — this is the command to force Windows Update to check for updates.

windows_10_force_4.png

Back in the Windows Update window, click “Check for updates” on the left hand side. It should say “Checking for updates…”

windows_10_force_5.png

While this is happening, switch back to the command prompt and enter the command you already typed in.

windows_10_force_6.png

You should now see Windows Update say that it is downloading Windows 10. Before you actually install it though, back everything up and make sure you’re ready.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От към призводителност не мога много релевантно сравнение да направя... единственият ми досег с тая операционна система беше на тая система и се държеше добре  :hilezh:

 

mp3_y9zl.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво му харесваш повече? Цвета на иконките? Или подредбата им?

Колкото по не разбира човек толкова повече му харесват "новите" системи.

Ма защо сега реши, че не разбирам и видиш ли затова ми била харесала..синхронизацията между всички продукти и приложения е много добра..имаме 2 телефона с уиндоус фоун ,офис 365 закупен за 5 конфигурации и 5 лицензирани уин про-та, от които само две съм подкарал за момента. Комуникацита между приложенията/апликациите и другите устройства, които имаме ми е много много по-удобна и приятна. Самата система работи по-бързо, няма нужда да търся драйвери наляво надясно,както е при 7-цата и последния пример е с Елитбука, който имаме, на който като му сложих 7-ца и нямаше драйвер за уай фай... Самият интерфейс ми е много по-бърз и удобен, като потребител на Уиндоус Фоун от 4 години насам. 7-цата не мога да кажа, че е по-стабилна от 8.1 примерно, с което съм също от не малко време..сега ще има проблеми с 10-ката, но понеже при мен всяка такава интервенция и инсталиране на всичкият софтуер, който ползваме ми отнема доста доста ценно време,а и до половин или една година ще се наложи или ще се предпочете да минем на 10-ката, предпочетох да го направя наведнъж и да не се занимавам повече, защото времето ми е ценно и няма кога друг път да седна.

 

Не всички сме ИТ-та ама смятам, че поне мога да преценя кое ми е удобно и кое не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам забележки към прозорец десет про.

Всичко е ок, даже буустна кармагедон-а с 10% което ме зарадва.

Цялата периферия тръгна с изключение на клавиатурата.

Нямам идея защо иска да слага броадком USB3.0 на МХ5000 и в първия момент викам ааа не, връщам на седмица заради клавиатурата.

После прочетох че, е масово явление и просто не инсталирам тоя ъпдейт и всичко е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой с Лумия или НТС да е инсталирал, някой от билдовете, аз сега съм с последния и телефона си работи добре,има доста нови неща, дори и сега в тези билдове.А и забравих телефона е Лумия 1320.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Не знам до колко е сигурна, то и в седмицата имаше ама си ползвах и отделна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мицубиши,

Намерих и изтрих всички нежелани ъпдейти от списъка (windows 7) и ми изчезнА интернет експлоръра :)

Редактирано от petio_venkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай Опера, не знам да ти кажа, аз Съксплорера го трия още при инсталирането на Уиндоуса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем с Хром - няма. Като ми издаваха въпросният серт. ми казаха, че работи само с IE. Така си и беше, допреди (явно сега) 'щото гледам, че стана с Хром. :) явно са си преразгледали политиката, относно платформите.

Благодаря за римайндъра - IE съкс и повече няма и го диря (иф ю ноу уора мийн)  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно тулче, което маха всичките шпионски нещица и телеметрии в 7/8.1/10 .Тествах го, засега няма демидж .

 

http://www.softportal.com/software-40898-destroy-windows-10-spying.html

Има го и в Арена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Много сте ми интересни. Какво толкова строго секретно правите на тия пс-та, че са тия филми. Все едно никъде другаде не ви складират данни. ЦелиО свят е у фейса, ама реве, че Windows-a щял да събира някаква си телеметрия...

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихихи, аз фейса съм го затрил, преди да открият телеметрията още...Блокирал съм всички реклами и банери и съм с много приятно ад-онче в you tube, което и там маха рекламките...Иначе ШТастие и сКопойствие нЕма !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Значи, че W8, 8.1 и 10ка нямат вече "нормално" shutdown освен, ако изрично не го направиш. Сиреч машината остава в някакъв междинен режим ала sleep, не ме питай какъв точно, но зарежда доста по-бързо след това при уж стартиране. Shift+Shutdown или избираш Shutdown през Win+X менюто ти прави нормално изключване на машината. Примерно на по-актуална машина с UEFI BIOS при "нормално" направен Shutdown не можеш да влезеш в BIOS-а :) директно стартираш Win.

 

По-скоро е подобно на хибернация, отколкото на слийп. На харда се записват нужните за стартиране файлове в подходящ ред, за да се изпълнят максимално бързо. Но си е чисто ново пускане, няма запомнени процеси от предишната сесия. Реално "взимат" време от стартирането и го слагат в шътдауна - това записване и подреждане на файлове отнема време.

И по време на стартирането не ти излиза биос скрийна с опцийте на него (примерно ф2 - сетъп, ф12 -буут меню) , но ако си ги помниш в главата, и ги натиснеш достатъчно бързо, пак ще се случат. :)

Аз малко неща харесвам в новите винбози , а и уиндоус като цяло, но точно тази функция, която опитваш да изкараш едва ли не недостатък, според мен е много хитра и практична, без никакви минуси. Това са го пропуснали дори любимите ми линукси, които винаги са били много по-иновативни от чичо бил и на моменти го изпреварваха с по 4-5 години за някои неща.

(Примерно уиджети по КДЕ и Гном десктоп инвайрментите имаше няколко години преди виста... а убунту беше тъч оптимизирано още преди дебелите да се сетят да правят провала вин 8. :hilezh: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...