Jump to content

Грешка спирачки - A6 4F, fault in brake system.


ivgeorgiev

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

От време на време колата пищи и изписва следната грешка:

http://s12.postimg.org/z287shzzx/IMG_1672.jpg

http://s22.postimg.org/6qakwuj2p/IMG_1675.jpg

http://s30.postimg.org/t9c9ny4q9/IMG_1678.jpg

 

Ако я изгася и запаля отново изчезва и след някакво време когато си реши пак пищи.

Не го свързвам с нищо, прави го по всяко време когато й е кеф, а и няма проблем със спирачната система.

На някой да му се е случвало, някакви идей? :)

Редактирано от ivgeorgiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И свири на всичкото отгоре :D Това за възглавниците сам си го докарах от глупост, до дни ще го оправя, не му обръщай внимание.

Въпроса е грешката на спирачната система защо я изписва, спирачна течност гледах и мисля, че си има, но пак ще проверя, а и ако е за спирачна течност изписваше друга грешка. :)

Редактирано от ivgeorgiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно такава грешка вади... На седана редовно трябваше да доливам някакво миниатьорно количество течност, която така и не разбрах къде отива, но чат пат като се катерех на стръмно или нещо подобно, изпищяваше. Доливам буквално около капачка течност и всичко е точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене тая грешка ми светна както си карах с висока скорост по магистралата. Искара ми акъла. И сз на гледане реших, че има достатъчно, но странно как погълна количество при доливането и лампата изгасна. ;) Долей! Накладките са се поизхабили, буталцето компенсира навътре и дърпа течност от системата. ;)

Редактирано от rrrumen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се случи на магистралата и е кофти като караш със скорост и да ти пише проблем в спирачките :D Веднага спрях гледах, изгасих колата запалих я и се оправи, по-нататък пак го направи пак спирах пак нищо и третия път като го направи му теглих една майна и спрях направо на плажа :D

Е, добре колеги, благодаря, ще долея пък дано спре да го прави. :)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Въобще си погледни какви грешки имаш и особено в контролера на двигателя защото и от дебитомер може да се изключва ЕСП-то. Системата ползва сигнали от много места ако нещо не е в ред се изключва. Сканирай всички контролери и покажи грешките. После ги изтрий и гледай дали някои от тях няма да се появят отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко седмици и на мен ми светна същото. Обади се сутринта на тръгване за работа. От тогава не го е правило. Реших, че студено и е станало през нощта та се сърди :D Ще проверя и аз за течността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да му мине :D При мене още си е така, прави го когато си иска, записало е грешка 01418 Switch Valve 1 for ESP, демек датчик някакъв. До колкото разбрах е 100-150лв, но още не съм го сменил. Не доливай спирачна течност и да знаеш макар, че свети все едно ще гръмне нещо спирачки си имаш, не се шашкай :D

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

След въпросната сутрин, го направи още няколко пъти. Проверих течността и беше намаляла, явно накладките са зели да заминават. Долях малко.Ще видим дали ще го прави още. Иначе колегата е прав писка яко, но спира без осезаеми затруднения. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях с такава лампа преди 1 ден. Покарах угасна сама . Днес също светна и не угасна . Спрях дръпнах ръчната и след като си свърших работата греда. Лампите за ръчна мигат потоянно а задно ляво колело се влачи. Вдигнах ч на крика , откачих кабела за ръчната от колелото , поставих го отново и освободи след натискане на бутона. Прибрах се отворих отново въпросната букса почистих я "не че беше замърсена" и в момента работи. Моля се да не се слъчва отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При последния път,в който го направи, натиснах check бутона, при което само си каза, че иска още течност.  Задоволих му това желание, от тогава не е пискало.

Редактирано от MALAVITA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

zdraveite naskoro si vzeh audi a6 sedan.zadnite stopove nemi svetat.svetat samo q zapalia i kato trugna pochva da pishti vutre.vodih q na diagnostika,krushki,smeniha,buksata q pochistih hubavo no ne iska da sveti kazaha mi che ima nqkqva kutia pod muketa ot shofiorskata strana znaete li neshto ?? i mersi :)

Писането на кирилица е задължително!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте,

Извинявам се, че изтупвам темата от прахоляка, но да не отварям нова.

 

Искам да попитам, като почне да ви пищи и свети, колата ви гасне ли след няколко секунди. Чета насам-натам, че някои по-нови щайги (вкл. други марки) имат нещо като авариен режим - да не се пребиеш без спирачки. Моята е дърта и по-скоро имам сериозен проблем, а не е това, но да питам кой какво знае по въпроса като цяло

 

Със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...