Jump to content

A4 Allroad 2WD (B8, модел 2012)


Recommended Posts

Здравейте,

 

Обмислям покупката на кола Audi А4 и имам няколко въпроса, отговорите на които, биха ми помогнали много с решението.

 

Моделът обаче е малко странен. Колата е с купе и окачване на А4 Allroad, но не е Quattro, т.е. не е 4х4, а е с предно предаване. Не знам как е възжможно.

Двигателят е 2.0 R4 16v TDI CR, модификация CAGA. Скоростната кутия е 8-степенна, автоматична.

 

Имам следните въпроси:

- Някой има ли информация за подобен хибриден Allroad без Quattro?

- Някакви слаби места на модела или известни производствени недостатъци?

 

Благодаря предварително за мнения и отговори.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Allroad да не е куатро, са две взаимоизключващи се понятия. Освен да е имало проблем със задния диф и/или скоростите и да е осакатена, другия вариант да е с визия на такава. Как го разбрахте че не е куатро ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продавачът го каза като факт - окачване, визия, купе като на Allroad, просто не е 4x4. Според VIN номерът също ми излиза 2WD.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е въпросният автомобил http://www.cars.bg/c1059505

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами странна сглобка е отвсякъде, затова реших да питам. Пуснах мейл и на audi.de, да видим какво ще отговорят. С тия мизерници от Порше-Запад не знам дали има смисъл да се занимавам.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е правена нещо

На 100% съм сигурен,че Олроуд на предно не съществува.

Я кажи като си проверявал Вин номера какво пише?

А4 2.0тди

А4 Олроуд 2.0тди и тн

Редактирано от Ц Е Ц О
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това също го видях, но е с вдигнато окачване и с пластмасите и другите елементи на Allroad. Много странно... Но те и хората не я рекламират като Allroad. Просто комбинацията на шаси, двигател и скоростна кутия е абсурден.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид, че на колата и е сменено окачването и са и добавени елементите афтърмаркет или някой си я е поръчал така в Ауди?

Има още една, която гледах:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11429259372366897&slink=adqzp9

Но там малко ме притеснява, че на една от снимките свети датчика за въздушна възглавница. Иначе уж има пълна сервизна история и е на реални километри (80хил), интериорът е като на нова кола, никакви следи от захабяване.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Афтърмаркет колега, А4 олроуд не е с въздушно и няма нищо сложно да се направи . Както съм написал ,може да си е А4 с визия на олроуд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регистрирах я в myaudi.com с VIN-а и окачването го показва както следва:

00000307.png

Регистрирах и другoто A4 и там описанието е различно

00000309.png

Явно фабрично си е поръчано с такова повдигнато окачване.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Афтърмаркет колега, А4 олроуд не е с въздушно и няма нищо сложно да се направи . Както съм написал ,може да си е А4 с визия на олроуд.

 

Преди време изпратих запитване колко струва т.н. "умбау" на обикновенна А4 Б8. Цената беше около 2400 евро, това без окачването, само външен вид. Незнам колко е сложно, но според мен няма смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не държа на 4х4, по-скоро ми допада, че е с по-високо окачване. За автоматичната скоростна кутия нямам никакви впечатления, досега винаги съм карал ръчни скорости.

 

Какъв е проблемът с мултитроник кутиите? Може ли да се очакват проблеми с нови коли на по 80хил км или пробегът не е от значение за дефекти?

Редактирано от nesark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази цена си купи истински Allroad и даже ще ти останат пари :)

 

 

https://home.mobile.de/GAEWOJAUTOMOBILE#des_210211607

 

 
Цитиране на предходно мнение!
Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това сериозно ли или се бъзикаш? Кола на 70 хил. км от БГ търговец.Всички казват, че има такива, но не са ги виждали  :unsure:

 
Цитиране на предходно мнение!
Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно гледам коли само от частни лица. Автокъщи и селяци-автоджамбази избягвам. Най-вероятно ще се спра на кола купувана от представителство в България и карана тук. Кола внос би била по-скоро компромис ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 С този бюджет и според мен си струва вземането на кола от Германия. За 18 евра изскачат екземпляри с пробег малко над 100к км, но състоянието им е отлично и не би трябвало да има следи от захабяване. Моята логика е, че предпочитам автомобил, каран по немските пътища и аутобани, отколкото ползван в нашите пътни условия една идея по- малко. Пък и от немско представителство намалява възможността от измекярски истории като колата от заглавието на темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм гледал цените, но само да ви светна , че официален хендлър и употребявана кола на над 100к е невъзможна комбинация. Може би някой прекупвач ще я продава в неговата автокъща, но за официалния търговец тази кола е нерентабилна.
....възможно е да има и изключения, но в 99% практиката е такава. Иначе съм съгласен , че по добре нещо от Германия върнато от лизинг вместо нова купувана в Бг.

 
Цитиране на предходно мнение!
Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...