Jump to content

ауди 80 куатро скорости смяна


Recommended Posts

Здравейте колеги искам да попитам дали някой някога е слагал на ауди 80 куатро кутия, от 2.5тди куатро кутия

Мерси предварително


Колата е ауди 80 компетишън турбо вече и искам да сменя скоростите с такива от а4 2.5тди куатро 2003г. дали става и какво трябва да се преправи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли някой го е правил. Ще следя темата, че и аз карам 80 quattro и ми е интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен кутията, ще ти трябва и заден диф със същото предавателно число. Освен ако 6 степенната кутия по случайност не е със същото предавателно число на диференциала, като на сегашната ти кутия. Компетишъна май в общия случай е с кутия AXN, която е с диф 4.55.

Не знам обаче 6 степенната 01Е кутия от петак дизел с какво главно предаване е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чел съм,че 6 степенните кутии  В4- RS2/S2  са с по дълъг корпус. Ако и при дизела е така,ще трябва да се търси и кардан от RS2 защото ще е по къс. Ако главното предаване е 3,89 или 4,11 ще трябва да търсиш и заден диф,направо търсиш цяла дизелова трансмисия от А4/В5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам с какъв мотор е компета, но дизелови скорости на мотор под 2.2 е безсмислено да се слагат, освен ако колата не се кара само на извънградско. Според мен и на 2.2 му идва доста дълга дизеловата кутия, но да приемем, че е засилено достатъчно. Иначе в града ще можеш да караш само до 4-та. По-добре търси бензинова кутия 01E, при 6 степенните 4.11, 1-ва, 2-ра и 3-та предавка нямат разлика дизел/бензин, но при 4-та, 5-та и 6-та разликата е доста голяма. Демек ще си спънеш колата ненужно. За сравнение на S4 C4 4.2, ръчната кутия(CMG май) е по-къса от на 2.5тди(DQT), грубо по спомен 4-та на дизела беше като 5-та на бензин, 5-та на дизела беше като 6-та на бензин. При S6 C5 4.2, кутията(EYE или нещо такова) май е още по-къса от тази в S4 C4 4.2. При S4 B5, кутията(DSY) е дълга колкото при S4 C44 4.2, но имат разлика в 4-та и 5-та, при S4 B5 са по-дълги. Също по спомен говоря, на A4 B6 2.5тди не е с кутия на 4.11, а с 3.88/3.89, кодът е нещо с F. 

С кутиите трябва да се внимава много, защото променят колата коренно.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 но при 4-та, 5-та и 6-та разликата е доста голяма. Демек ще си спънеш колата ненужно. За сравнение на S4 C4 4.2, ръчната кутия(CMG май) е по-къса от на 2.5тди(DQT), грубо по спомен 4-та на дизела беше като 5-та на бензин, 5-та на дизела беше като 6-та на бензин. При S6 C5 4.2, кутията(EYE или нещо такова) май е още по-къса от тази в S4 C4 4.2. При S4 B5, кутията(DSY) е дълга колкото при S4 C44 4.2, но имат разлика в 4-та и 5-та, при S4 B5 са по-дълги.

Мхм

При мен 4та надува от 160-180 и драпа чак до 270-280 по километраж,което е ужасно

За 5та -6та няма да споменавам.

Кутията е DQT дизелова на бензинов мотор ,ама ти знаеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 2.0 16v turbo i mislq da se kara za sega na 2 bara za ponatataka kakvo doide

Което не значи абсолютно нищо. 2 литра на 2 бара с К03-ка е едно, 2 литра на 2 бара с 35-ца е друго. Ти си знаеш де, аз само казвам, малко смешно звучи. Аз карам 2.7 на 0.8 бара, което може да е 280коня, 300коня или 500+ коня.  :hilezh:

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси от кутия АКМ 3,4 и 5 предавка /предно/ и ги сложи на твоята кутия. Тогава 6 предавка няма да ти е нужна, защото нейната 4 се равнява на твоята 5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагат ги на старите В3. Имам едно 1.6К и е с такава кутия. С 3000 об на 5 предавка беше с около 125 км/ч. На дизеловото В4 с мотор 1Z ,предавателните числа на предавките са същите като на АКМ,но главното предаване е 3,89- с 6200 оборота сигурно ще си с 300. Довечера ще ти покажа една таблица да си сравниш скоростните кутии

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е към моя коментар

На 5та колата прави 308км/ч по ГПС

На 6та газ не мое се дава,само поддържа леко така.

По спомен на теория с тази кутия 6та е 360км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята нова 6-скоростна кутия е до 311км/ч теоретично :)

На 6-та 3000 оборота са при 154 м/ч по гпс

Ама колата стана бая лагава та сега се оглеждам за турбинка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мизерен K03-029 чакам го да умре и после ще давате съвети какво да насадя

дюзи от BEX, 2-ри интеркулер страничен от BEX

някакъв незнаен Чипс

преднячка с 5 скорости направихме я с 6 скорости от А6-тица-  GYX

ето тук може да си дръпнете какви калкулации съм правил докато си избера кутията :)

http://www.x-non.com/img/transmissions.xls

 

ооообаче много дълги тия диференциали на дизелите. като километри скоростите и оборотите на старата ми 5скоростна кутия (HFD) са абсолютно еднакви новата но с новата набира по-бавно и виждам зор на 1-ва ако съм спрял на сериозен наклон. налага се на полусъединител и почти 2000 оборота да драпам че иначе гасне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова сега ще слагам бензинова кутия,че да видя какво може мойта кола.......Бах таз дизелова кутия

 

Т'ва на 600 коньовата ли?

Аз насадих дизел щото 6 скоростните бензинови са със същата Vmax като 5скоростните и даже 6-тата е почти еднаква като 5-та в 6-скоростната

а аз исках обороти надолу че като злобя в немачко и държи 5000+ оборота и да не види зор и новомонтираната глава :hilezh:

ще постна в общата тема за 4-рките днес-утре резултати от вагком-а и масления радиатор

вчера при 27 градуса външна температура и баирите в Австрийско правих лог да видя как загрява, как отваря/затваря термостата, колко е температурата на масло, вода в радиатора, вода в главата и т.н.

за сега съм доволен

Имах притеснения че като стои полуотворен масления термостат ще ми качи разхода и ще преохлажда двигателя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...