Jump to content

парно


Icetoasenov89

Recommended Posts

Здр колеги идва зимата и взимам да се притеснявам нещо стана с парното и не духа топло смисъл като вкл парното духа топло за няколко секунди и след това става хладен и не знам  къде да търся проблема ако някои има идея или е решавал подобен проблем нека да хвърли едно рамо ще съм благодарен :)

Колата е Ауди а4 б5 1.9тди ако е от значение

ПОЗДРАВИ 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-масовият проблем - клапи на парното. Хвъчащи дунапрени има ли или заклещени между решетките на въздуховодите? Преди имало ли е? Как е топлила миналата зима, ако си я имал тогава? Ако има (е имало) хвърчащи или заклещени в решетките дунапрени, значи е ясно положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязал съм, че на 16-17-тата година на ауди тип В4,В5,започва леко да хвърчи дунапрен през отворите и на следващата година парното изчезва, заради прословутите клапи. Смъкваш таблото ,разкопчавш пакета на парното и облепяш здраво клапите с алуминиево тиксо. При теб първо трябва да откачиш акумулатора и да извадиш пасажерския airbag, след това действаш с инструментите-кормило, приборно табло и т.н.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или запушено радиаторче на парното, можеш да провериш при пипане двата маркуча който влизат в купето трябва да се еднакво горещи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително да са клапите(коя година е?след 97г са без дунапрен).Аз съм за задръстено радиаторче,пробвай да го продухаш с маркуча от чешмата.Ако има подобрение е ясна работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

миналата зима парното духаше топло..

Колата е 98 година 

тези 2 то маркуча винаги са еднакво топли 

Колега георги_к къде се намира този радиатор как да свърша тази процедура  

Поздрави !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги проблема е решен. Продухах с въздух радиатора и сипах някакво лекарство за по4истване сега не се трае вътре :) 

Но забелязах 4е водната помпа достата4но не прави налягане в системата и се замислям дали би ми направило проблем занапред с парното тоест като няма налягане в марку4а които влиза в радиатора на парното и няма да може да циркулира и пак ще из4езне парното какво мислите ? 

Поздрави !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 водната помпа достата4но не прави налягане в системата 

Водната помпа не прави налягане,а служи да движи течността в охладителната система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...