Jump to content

Най-добро А3 до 12к лв


Recommended Posts

Здравейте!

 

Пълен noob съм като цяло, напът съм да си закупя първата кола и съм се насочил към А3. До колкото съм запознат 2.0 TDI преди 2006 е проблемен и е препоръчително да се избягва. За 1.9 TDI почти не съм прочел нещо негативно освен, че двигателят е малко по-шумен, а 105 кс са си все пак 105 кс. Нямам претенции дали да е хечбек или спортбек, дизел или бензин, но трябва да е автоматик. Ако гори малко повече също не е проблем стига за сметка на това подръжката да е по-приемлива. Като цяло в момента гледам 2.0 TDI 140кс 2006г.

 

Другото нещо, което ме интересува е дали има смисъл да правя огледи в автокъщи или е най-добре да се огранича с обявите от частни лица в съответните онлайн платформи.

 

Мерси предварително за инфото :)      

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 85
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Щом държиш на автомат насочи се към типтроник т.е. към Quattro

 

Това е хубаво, но е ръчка

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11438949745084033&slink=aiwe2y

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прецезирай тия 12 к лв. само за покупката на колата ли са или в тях включваш и обслужването и останалите разходи.

Не забравяй че за "новия" внос имаш еко такса, ГО, Каско, Обслужване, Гуми, Някой друг проблем и т.н.

 

Обикновенно е хубаво да имаш поне 30% от стойноста на колата допълнително за покриване на гореописаните от мен неща, да не кажа че е по-добре 50%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 12 000 много трудно ще намериш читаво 2.0 TDI, пък и след 2006. Направи ги поне 14/15 000 за да имаш възможност за избор.

Иначе по-добре потърси нещо от първите години на модела, пък било то и с друг двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прецезирай тия 12 к лв. само за покупката на колата ли са или в тях включваш и обслужването и останалите разходи.

 

12к общ бюджет

 

Направи ги поне 14/15 000 за да имаш възможност за избор.

 

де това правене да ставаше ей така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А4 В6 за да посрещнеш спокойно всичко - бензин 1.8 Т или 1.9 ТДИ,  ако искаш да караш Ауди, иначе от ВАГ групата можеш да погледнеш VW, Сеат и Шкода

Редактирано от Ropotamo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A3 8L и ще ти останат и за море. 

За A3 8P можеш да забравиш за тези пари, иначе ще имаш един доста скъп паметник на културата паркиран на улицата не след дълго, очакващ немалка инвестиция за да да се приведе в нещо полезно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре B6 пред 8L няма място за сравнение според мен...

За 9-10 може да се намери читава от човек си мисля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10к за б6 и идеална сума (говоря за куатро и хубав двигател разбира се), независимо дали ще вземеш евтина и ще я стегнеш (както препоръчвам) или някоя по-поддържана и по-скъпа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебати кенефа ЧЕСТНО заклевам се............

Колега обоснови се защо е кенеф, аз също колите от Дупница ги прескачам, но би било интересно да споделиш причините да го кажеш. за да можем по незнаещите да се научим. Благодаря! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не се ли вижда ти би и я карал на 50 нюанса сиво с тези супер оригинални джанти с голямо ЕТ, което стабилно кара джантата да  влиза в подкалниците,  висящи кабели плафон отзад в купето, някакви смешни прагове отвън за тунинг...

 

Няма един хубав S-line да ти покажа вътре и вън, какво иде реч да сравниш такъв цвят

Редактирано от Ropotamo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодря за отговора, сега забелязах разликите в цветовете и висящият плафон. Не всички сме специалисти в С лаин и М пакет, затова е добре да ни се обяснява. Лека вечер колега!!!

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнение за тази http://www.simauto.bg/bg/2/%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE_%D0%BF%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%80/1/cars/3039/audi_a3_2_0tdi_140kc_aut_/ ?

Някой купувал ли е автомобил от тази автокъща и би ли я препоръчал? Всички коли са изключително чисти и ката цяло снимки/сайт изглеждат доста професионално. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимките изглежда запазено, но км предвид цената и възрастта са доста нереалистични... от там и едно на ум за автоматика!

 

Иначе е абсолютно постна от към екстри, но нормално за сумата.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как " красиво" са направени копчетата на климатроника - и +  колата със сигурност е имала нещо, защото отпред както е снимана фугите са ужасни и си личи, че е правено нещо.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За километрите мисля е излишно да се коментира. Всеки път си слагам мин 100к отгоре, но така е при 98% от офертите, така че... В чуждите сайтове тези модели от съответната година не се срещат на по-малко от 250к, мисля на всеки е ясно   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, тогава трябва обаче и да ти е ясно защо се продават.... Смяташ да я караш нали? До колко - 400 000, 500 000, милион....? Без основни ремонти? хммм

 

Според мен си избии A3 8P от главата за тези пари. Потърси по-стар модел, но по-запазен. Нека по-ниската цена идва от по-възрастен модел и автомобил, а не от това, че е върнат от Надин и оправен с подръчни материали с цел продажба. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е до търсене и гледане внимателно. Пак казвам вече почти година мина откакто с мой съсед - колега в форума му търсихме кола.
След тотални гробници за по 12-14к намерихме една в кюстендил на 11 и нещо като я свалихме на 10 200лв. Никакви удари, никакви криви елементи, обичайните драскотини по брони в границите на нормалното, перфектни стойности на дюзи и турбо. (дори амортесьорчето на жабката е здраво :D )  Колата имаше за смяна горивен филтър само и беше с грозни 16-ки.
За 10 200 купи А3 спортбек 2005-та, 1.9тди 250к реални, фис, подгрев седалки и т.н. До ден днешен колата я кара всеки ден в центъра на София - колата работи като часовник и не му е дала никакви ядове. Така, че коли се намират - въпроса е че са рядко и трябва много лутане по България.

Редактирано от noX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...