Jump to content

Как да разбера реалните километри на автомобила си?


eskalibur_74

Recommended Posts

Здравейте!

Имам автомобил Ауди А4 седан. Притежаван и "Ваг ком 12.12.0" .Искам да разбера мога ли с него да проверя и разбера истинските километри на автомобила. Как и къде да вляза за да получа тази информация. Моля помогнете, дайте ми стъпките за работа!!! Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като разбереш, може да ти стане лошо. На мен не ми стана като видях 7цифри чрез някаква диагностика, но останах замислен как е изкарал толкова много километри този двигател. Не помня каква беше програмата, минаха 2 години, но паметта беше в таблото на автомобила с двигател AJL 1.8T

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е в паметта на компютъра, нали? С тази програма може ли да се влезе в паметта на таблото? Че доколкото знам там трудно може да се променят цифрите, а и едва ли някой ще се сети да го направи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Благодаря за снимките, но ще Ви помоля ако може с по-голяма последователност да ми ги покажете, защото от показаното разбрах само да вляза в 01-Engine ,а после накъде.........?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,за по-лесно пусни няколко снимки на интериора на колата ти и след това само чакаш форумните гадатели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега според мен няма нужда от снимки с интериор,те няма нищо да помогнат, а трябва ТТД данни. Като например Произведена 1998г. ADR двигател 1.8 кубика, Бензинов двигател ами това е!

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,за по-лесно пусни няколко снимки на интериора на колата ти и след това само чакаш форумните гадатели...

:hilezh: 

 

 

Здравейте! Благодаря за снимките, но ще Ви помоля ако може с по-голяма последователност да ми ги покажете, защото от показаното разбрах само да вляза в 01-Engine ,а после накъде.........?

 

Цъкни на линка над снимката.

 

Това е инфо от ЕКУ. Информацията е само ориентировъчна - то си пише. Смята по някакъв алгоритъм вероятно по работните цикли на мотора, съпоставени към теоретична скорост, съответно изминатото разстояние. При мен на ц5 с ЕКУ EDC-16 обаче мисли, мисли и бие грешка, вероятно поради това, което спомена Passi :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие на магьостици ли се правите, Гандалф е приказен герой, не съществува :hilezh: .

Интеграле45, ти сериозно ли мислиш

 

а и едва ли някой ще се сети да го направи

?

Всеки средностатистически джамбаз, или има "познанията", или правилния човек за тая простащина, а веднъж сменен, на тия кошници е невъзможно да се открие реалния пробег, тия хубавци знаят къде да пипат.

Не плачете за нероден Иванчо.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тези стари кошове е много трудно,да не кажа почти невъзможно да им откриеш реалните километри.Преди време един познат работеше,като диагностик във сервиз на Фолксваген,казвал ми е,че на моделите от марката до 2001 г.,много трудно могат да се видят реалните километри в смисъл само до момента когато колата е била гаранционна или след гаранцията е продължавана да се обслужва там по желание на собственика естствено,но в случай ,че се обслужва в друг сервиз който не е под шапката на фолца,всичко със сервизните книжки и история се прекратява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддържайте си правилно колите и си ги карайте с кеф, не се вкарвайте в излишни филми, които нищо няма да променят. както казаха някои колеги, един човек, който знае какво прави така ще оправи "реалните", че нищо няма да разберете. На моята кола в оторизиран сервиз не можаха да ми кажат реалните километри, а очевадно бяха пипани! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...