Jump to content

Нов телевизор. Извит или с Андроид?


Recommended Posts

  • Отговори 275
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

+1

Като отивах да си оставя моя телевизор за ремонт пред мен бе паркирал бус на Техномаркет/Технополис и носеха телевизори за ремонт. Всички до един бяха последни модели, които сега са в продажба и то различни размери и серии. Не знам какво би било положението в сервизите на другите производители, но определено успя да ми направи негативно впечатление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В семейството имаме 2 Philips-a - единия (5-та серия, 40") току що направи 4г. и проблеми нула, другият (7-ма серия, 42") ще направи след няколко месеца 4г. - проблеми нула и много доволен!!

АмбиЛайта е за мен сърахотен плюс. Образът е супер (сравнен с баналния Самсунг). Следващият ще е с голяма вероятност пак Philips. Заедно с LG за мен (а и доста ревюта) са фаворити по отношение на картина. Смарт функции не ползвам в телевизора и не са ми нужни, но там действително куца.

 

P.s. Пропуснах, че близки приятели си купиха по-нов модел преди около 2 години по моя препоръка (мисля 8-ма серия, 56") - и до момента са много доволни от избора и също 0 проблеми. Ползват го и за смарт. 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправете ме, ако греша, но официално Филипс не произвежда телевизори още през 2011та. 

 

Преди 7 години дадох 3500лв за 7ма серия 47" Филипс LCD телевизор с невероятния Амбилайт. След точно 2 години амбилайта даде фира, а от оторизирания им сервиз, който реших да ползвам, ме забавиха едва 4 месеца да доставят нови два панела Амбилайт (нищо, че само единия бе дефектирал, така трябвало) от които 2 месеца ме държаха без телевизор <_< Нищо, де струваше ми "само" 380лв за две пластмаси с 10на диода всяка и по-забавното е, че този път изкара цели 6 месеца преди отново да се предаде. Същия панел. Това лято след като е бил изгасен директно от разклонителя близо 3 месеца го паля за да разбера с радост, че екрана вече не е фул ейджди, а нещо по-скоро към 640х480, но и с невероятен (д)ефект на цялата картина като цяло. Дефектирал бил целия дисплей -> едни 50кг в боклука! <_< 

 

Филипс четка за зъби, да. Телевизор по-скоро абсурд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също преди 6-7 години взех един Филипс ама 42ка и една плазма Панасоник и филипса имаше безброй проблеми още от началото и ходи няколко пъти в сервиз. Добре че приключиха да се занимават с неща от които не разбират. Лампите са им хубави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wizi - моя амбилайт свети неуморно почти всеки ден вече от 4 години, сервиз не съм виждал за каквото и да било [emoji55]

Разбирам крайно негативния ти опит, моят в случая обаче е крайно положителен. Може би не си случил или обратното. Или да е било просто калпаво качеството преди 7 години...?

P.s. Макар и да признавам, че не съм напълно в час с пазара в момента, не знам на какво се базира информацията, че не произвеждат телевизори от 2011-та...?

 

Актуалните модели на Philips, вкл. 4К: http://www.philips.de/c-m-so/fernseher/neueste#filters=8000_SERIES_FLAT_TV_SE%2C7000_SERIES_FLAT_TV_SE%2C6000_SERIES_SU%2C5000_SERIES_FLAT_TV_SE%2C4000_SERIES_SE%2CSMALL_LED_SERIES_SE%2CTV_ACCESSORIES_SU%2CFK_OV_AMBILIGHT_ALL&sliders=&support=&price=&priceBoxes=&page=&layout=12.subcategory.p-grid-icon

 

И малко обща информация от Best TVs - CES 2015: http://www.pocket-lint.com/news/132199-best-tvs-of-ces-2015-samsung-sony-lg-philips-panasonic-and-more

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправете ме, ако греша, но официално Филипс не произвежда телевизори още през 2011та.

 

Филипс пише на много продукти, но реално единственото което се произвежда сега в истинските заводи в Холандия е медицинско оборудване.

Всички други филипс телевизори, тостери и т.н. са китайски, индийски и т.н. боклуци.

Редактирано от dhtj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това важи за >95% от марките в днешно време и не значи абсолютно нищо (освен това информацията ти е погрешна, имат например голям технологичен център за OLED в Аахен, Германия). Made in china вече не е непременно символ на боклук, просто завладяха индустрията (Lenovo, Volvo, etc., etc.). А ако не се лъжа поне преди LG и Philips споделяха завод за матрици. Преди деляха първите места в телевизионния бранш, сега гледам LG продължават да са сред първите, Philips по някакви причини са изостанали в класациите... може би заради калпавия си SMART софтуер спрямо конкуренцията, в т.ч. и спрямо LG. Сега явно за това са минали на Андроид и те.

 

Sony пък към онзи момент преди 3-4 години бяха гола вода и продаваха само името си, изчистен дизайн, безкрайно бъгав софтуер и посредствени матрици (казвам го като иначе фен на марката). Сега може би са се понадигнали - бих се радвал да е така, но все още ме глозгат съмнения.

 

Samsung за мен и при телевизорите са "народната кола" както и във всичко друго. 

 

Sharp още с нищо освен с някакви странни реклами за любители на морския свят не са ме грабнали.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига се напъва, като явно нямаш никаква идея какво пишеш. Филипс нямат в момента нищо общо с Филипс телевизорите, които са марка на китайците TPV. А лидерите при телевизорите сега са Самсунг и ЛГ и те развиват технологиите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги се радвам, когато се намери някой, който като един всеобщ народен любимец с агрикултурен прякор вярва искрено, че знае всичко и играе последна инстанция без особено да се "напъва". Би ли подкрепил думите си с нещо (не че имам каквито и да е причини да не вярвам на тази така категорично поднесена информация)? Ще се радвам да науча нещо ново - аз си признах, че съм малко аутдейтнат. Кои точно тайни технологии развиват конкретно Самсунг и къде и коя е тая "военна" технология, която ти като краен потребител получаваш в един Самсунг или LG, но не в един Philips?

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сони до преди 3-4 години имаха общ завод със Самсунг, който правеше едни от най-добрите матрици.

Тези матрици се вграждаха в някои серии на Самсунг и Сони. Както и на Тошиба, Филипс.....

От както Филипс не е Филипс гарантирано получаваш полско-китайска матрица.

Всяка година Сони са имаи поне един топ модел.

След развода със Самсунг Сони разработват съвместно с Панасоник собствена ОЛЕД технология.

Тепърва предстои да видим какво ще излезе.

 

Това е накратко ТВ сагата от последните години. Филипс никога не са присъствали сред големите. Имат един напън преди 5-6 години с локал диминг 9-та серия, която не ставаше за нищо и приключиха с оптитите за топ модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След развода със Самсунг Сони разработват съвместно с Панасоник собствена ОЛЕД технология.

Тепърва предстои да видим какво ще излезе.

Тоя проект отпадна отдавна и сега ОЛЕД е само ЛГ. Новите, хубави Панасоник ОЛЕДи са с ЛГ матрица.

А за набуталия се с китайски "Филипс" тарикат, ЛГ правят най-добрите панели за телевизори в момента, докато Самсунг се насочиха към quantum dot и тепърва ще се развива. А това, което китайския Филипс няма, сравнен с двете водещи, е читава технология и панели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2 Филипса - 4-та серия на 8 години и 7-ма серия (смарт) на 4 години.

Бих казал, че единственото хубаво нещо е амбилайта и ниската цена/екстри.

Повече няма да си купя никога ТВ Филипс, въпреки че и с 2-та ТВ не е имало никога технически проблеми и работят перфектно, с изключение на една подробност, която съм описал по-долу.

Не мога да преглътна брутално малоумното меню и идиотския интерфейс за управление, който може да те докара до лудница, освен това е печелил конкурси как да ти пречи, както и състезанието "познай никога къде се намира едно нещо". Малкия ТВ, чрез блестящата инДженерна умисъл даже се беше самозаключил в "детски контрол" отвсякъде и беше изпаднал в "ЛУУП" - нещо от сорта на "Keyboard not found, press F1 to continue", та трябваше да се образовам дълго в нета как да му префлашна фърмуера, защото няма USB.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за набуталия се с китайски "Филипс" тарикат, ЛГ правят най-добрите панели за телевизори в момента, докато Самсунг се насочиха към quantum dot и тепърва ще се развива. А това, което китайския Филипс няма, сравнен с двете водещи, е читава технология и панели.

 

Не знам дали визираш мен, щото не се разпознавам в названието по никакъв начин, но би ли все пак подплатил категоризма си с повече подробности (очевидно работиш в кухнята или имаш вуйчо там)?

Дай на мен и останалите малко по-техническа дефиниция на "читава технология" и също и по-потребителска - демек аз като застана да гледам телевизия на Philips-a спрямо Samsung от същия клас, как да ме ритне отзад, че "технологията ми е нечитава" ако не си ти да ми кажеш разбира се, което много ценя? 

 

П.с. "набутах" се преди няколко години и се "прецаках" да вляза в OLED технологичния институт на Philips в Германия... "напъна" ме една такава вълна на "нечитавост"... до ден днешен ме държи    :hilezh:

 

П.п.с. далеч не твърдя, че едни или други са върха, споделям само силно положителен опит от дадена марка и бих повярвал на всичко (тъй като скоро не съм се интересувал), стига да е подкрепено от достоверна информация/източник/тестове...

 

@ogip - менюто действително и на 2-та ~4 годишни е отврат, смарт функционалността е колкото да се каже, че има, ама реално мъка. На мен тия неща не са ми пречили обаче, защото не ми е бил никога нужен смарт телевизор (смарт елемента си го докарвам от други устройства вързани към телевизора). Бих бил любопитен да видя новите с Андроид обаче. Не че съм фен на тая ОС, ама по-зле от стария филипс софтуер по никакъв начин не може да бъде  :)

 

Един косвен въпрос - някъде бях чел, че новите модели на повечето прозиводители за дадена година излизат на пазара Март/Април. Има ли такова нещо или въобще някаква синхронизация между марките? 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, както robobug каза горе, Филипс/TPV нямат висок клас решения, та да има какъвто и да е смисъл да ги сравняваме с водещите марки. В ниските класове ЛЦДта, Самсунг също няма да са с техни си матрици.

А в института, в който си влизал в Германия, Филипс разработваха ОЛЕД лампи за осветление, не телевизори. Да не говорим, че си продадоха и този бизнес и пак няма общо с тях вече.

А новите модели ще ги представят другата седмица на CES.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос за стойка на стена. Никога не съм монтирал ТВ на стена и нямам никаква идея какви са особеностите.

Сега искам да плесна твто на стената, обаче като го избирах в Технополис ми казаха, че нямат стойки за стена. 

ЛГ си имат тяхна "фабрична" стойка, ама тя е фиксирана и няма движение на ТВто, а аз искам да може да се изтегля и върти наляво надясно - което пък не съм сигурен дали е възможно и препоръчително за извития дисплей.

 

моделът на твто е 55EC930V. 

Всеки съвет ще ми е от полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.vogels.com/

 

Ауди-то в бранша! :) Аз съм мега доволен (имам модел, който именно позволява изтегляне и въртене вкл. нагоре-надолу). Дали имат за подвити телевизори обаче нямам представа. Разгледай. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такава - http://www.technopolis.bg/bg/Wall-brackets/Wall-bracket-VOGELS-W53070/p/58049. ТВ-то е 50 инча (не съм масонЙ :)), за 4-5 години всичко е ОК. Завърта се почти на 90 градуса в двете посоки.

ПП: Погледни ей тая с дистанционно е http://www.technopolis.bg/bg/Wall-brackets/Wall-bracket-VOGELS-THIN-355RC/p/18176, ще им паднат пломбите на гостите ти, като почнеш да въртиш дъската от дивана.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На техния сайт има екстра, дето ти показва стойките според модела ТВ. За моя:

 

 
 

Unfortunately, we haven't found TV mounts that match the television you selected. Do you have a question? Please contact us.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телевизорите, както и мониторите, се закачат на стойка за стена обикновено чрез прост VESA адаптер, който бива 100х100, 200х200 или 400х400 милиметра. Твоят така на първо ровене в интернет е с последния размер. Погледни го отзад и ще видиш 4 дупки с вътрешна резба, това ти е за VESA стойката.

 

От там просто търсиш стойка, която да поддържа този размер VESA, тези килограми и последно ъгъл на движение, който те урежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Айде пак ще питам в тази тема:

 

Изчетох къде квото намерих, но така и не успях да намеря кода за дистанционното на Булсатком (ZHD200 ми е приемника)

Опитвам се да си обуча дистанционното на рисийвъра да командва и останалите неща, че съм с 4 дистанционни, обаче с Булсатския приемик нямам никакъв успех.

 

Звънях и на Булсат- някакъв пич "техник" ми каза, че нямали кода- ставало само с дистанционни, които автоматично си засичат връзката с приемника или си го избираш по списък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...