Jump to content

Нов телевизор. Извит или с Андроид?


Recommended Posts

  • Отговори 275
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

 го гледам от 3 метра и нещо ......

 

Ползвам го предимно за телевизия, .....

 

дали да не си взема по-голям Full HD теуефизор? Примерно ето такъв Самсунг (60F6300). 

Отдели повече време и погледай в магазин нещо 60" от 3 метра. Но не с ХД демо клипове. Запиши си примерно новините на флашка и си ги пусни.

 

Аз за мен не съм открил универсален размер - 55" от 4 метра ми е голям за "фоново" гледане (докато примерно пише този пост:)), а 60" е малък за филми от носител.

 

Добро решение е нещо 46-48" за 3 метра и новини и сериали за под 1500лв + проектор в клас малко над 1000лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено 60ка за ХД от 3м е идеално. Липсва ми по някога "zoom out" ама какво да правиш. Ако искаш ми ела на гости да го видиш и евентуално калибрираме.  :multi:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Момци, ударете по едно рамо. Мисля сега тоя църен петък ако излезне нещо на сметка да взема... 48, 50 или 55. Android не ми трябва, 4к също.. та реално съм се насочил към самсунг или сони. http://www.emag.bg/televizor-smart-led-samsung-48j5500-48-121-sm-full-hd-ue48j5500awxxh/pd/DT917MBBM/

или http://www.emag.bg/televizor-smart-android-3d-led-sony-bravia-50w808c-50-126-sm-full-hd-kdl50w808cbaep/pd/D9X0VMBBM/

който е с 3Д, което също не ми е нужно..  http://technomarket.bg/products/09141742/samsung-ue-55j5500

Нещо повече от 1500 лв не ми се дават май и дилемата е по-скоро Сони или Самсунг, защото параметри и екстри са г/д едни и същи..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам единствено просто информативно да вметна в темата, че поради стечение на обстоятелствата в последния момент на пазаруване не взех "по-голям" (около 55") Full HD телевизор, а едно 48" 4k LG (7ма серия) и с ръка на сърцето казвам, че картината е много по-блага от същата такава на Full HD екран! Разликата е очевадна, което аз поне го отдавам на това, че телевизорчето явно добре се справя да разпъването на картината и образът е просто фантазия! Говоря главно за чужди HD канали гледани през DM800. 

 

Тоест, не съжалявам за което, а ако все пак съм се минал ще да е било с малко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз 3ти месец съм без ТВ (и честно казано почти не ми липсва, ама вече ще протъркам жената) и почвам да планирам тоя петък да купя нещо.

 

Наумил съм си да е ОЛЕД и по възможност 4к, ама глупаците тук имат само 1 такъв ТВ - 65 инча и 12 бона, което вече е грубо.

В щатите гледах една серия на ЛГ - олед, 4к и плосък екран. Харесаха ми много, ама тук ги няма.

Съоетвено и в магазините не знаят кога би ги имало.

Днес питах в един технополис дали ще имат "черен петък" консултатът ми вика- "Не знаем. Казаха ни да сме готови, но не е ясно" което мего казано е абсурдно ден и половина по-рано да няма инфо по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LG-то в момента има прИмоция, ако купиш 49 инча 4k тв ти дават 22 инча безплатно..

Редактирано от Audi_RS*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес питах в един технополис дали ще имат "черен петък" консултатът ми вика- "Не знаем. Казаха ни да сме готови, но не е ясно" което мего казано е абсурдно ден и половина по-рано да няма инфо по въпроса.

 

В Емаг и Техномаркет ще има 100%, така че и тия едва ли ще останат по-назад...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Аз също бях пред подобна дилема и взех 48" Сони 4К + Андроид - картината беше несравнимо по-добра от сходен (ценово) 55" модел.Full HD

Като заклет фен на Самсунг, направих опит да си харесам техен ТВ, но не успях.

 

Андроида позвоялва да си сложиш Popcorn например и е уникална благина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LG-то в момента има прИмоция, ако купиш 49 инча 4k тв ти дават 22 инча безплатно..

Ами ок ама освен да го подаря на някого, за друго предназначение не се сещам ;)

Sent from your grandmother's kite

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://sharpbg.com/index.php?item=196&group=1Аз бих инвестирал в серията 

Sharp  AQUOS 

Само дето офертите са дърво...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не беше конкретно към теб, просто информирах аудиторията ...

Да бе ясно, ама аз наистина не разбирам какъв е тоя телевизор 22 инча, след като вече мониторите са по 20-24 инча.

Всъщност може би баба ми, би му се зарадвала :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бабата ще е още по-доволна..:hilezh:..

Ако не си го видял вече..

Днес обиколих малко и май ще взимам някое сони или LG, дано само тоя андроид не е много бъгав. Самсуняците не ми харесаха.. нещо им имаше на цветовете..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих днес до технополис - говорих си с един пич, представител на ЛГ.

ТелевизорО дето съм харесал е с код ЕФ и го няма в бг. "Може би догодина" ...нищо че е модел от тази година.

 

Тоя 930 дето си ми го пуснал в Технополис е с 400 лева по-евтин от Технополис и май утре ще отнеса един. Там не дават 32ка, ама на мен така или иначе не ми трябва. А и тая 32ка е 500 лева, така че предпочитам да си спестя 400те лева :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Тоя 930 дето си ми го пуснал в Технополис е с 400 лева по-евтин от Технополис и май утре ще отнеса един

Оф снощи май съм спял вече. 

В Техномаркет е по-евтин от технополис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре трябва да я докарат бангията.

Взех го от Технополис, след като и те пуснаха същата цена като в Техномаркет, но с подарък 32ка :)

 

Някой да иска да си купи LG32LF510B ?! :)

 

http://www.lcd-compare.com/televiseur-LG32LF510B-LG-32LF510B.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускай го в продавалника. Според мен ще му вземеш 400лв от воле, като е неразпечатан и с гаранция.

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде честито, със здраве :bia:

 

Аз нещо си останах с чуденката за сега, това LG най-ми хареса от всичките тв-та там, ама не ми се дават толкова пари... :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси.

 

От снощи го зяпам ...изглежда по-добре отколкото в магазина.

С две думи- супер доволен съм.

Само тряба да му настроя режимите на картината, че сегашните настройки са меко казано абсурдни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам още нещо, понеже сигнала за телевизията ми идва от интернета кабела съответно през приемник маг250, ще има ли разлика в образа при тв, който е full hd и такъв с 4к?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика има и то голяма.

 

Не знам какъв е цитираният от теб приемник, но ако приемем, че е читав + телевизорът успешно интерполира/разгъва образа до 4к резолюция, то разликата е налична.

 

И отново, и отново, и отново: всичко опира преди всичко до bitrate, далеч не толкова до резолюция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е приемничето ->http://shop.tivi.bg/mag250 Зачудих се защото то е само Full HD, но то пък реално няма тв по която да гледам 4к и се зачудих какъв ефект ще има..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...