Jump to content

Не свети километража и спира духалката Ауди Ц4 2.0 16в


dim.h

Recommended Posts

Добър вечер колеги. 
Тези дни се появи някакъв странен проблем с колата. Когато пусна габарит или къси не ми свети километража и осветлението на пепелник и климатроник. Но по странното е че когато пусна фаровете не само не светва осветлението на приборите ами и гасне перката на парното. Проверявах бушоните и няма изгорели, но когато извадя бушон номер 7, който до колкото успях да разбера е за - осветление на рег. номер, жабка , осветление прибори. То перката на парното се включва и заработва. 
Прочетох подобни теми и разбрах, че често се развалят пистите на километража (но пък чак да гасне перката).
Ще помоля ако някой има някакви идеи как да разбера къде е проблема. Поне какви тестови процедури мога да извърша. 
Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер,  
Сега се помъчих малко с отстраняването на проблема ама без резултат. Иначе колега мигачи  си има колата. Смисъл има си всичко без осветление на табло и пепелник и следователно гасне перката като включа фаровете. Проблема се появи на сухо време с външна температура около 15-20 градуса. Не съм сигурен дали в движение или след като спирах и след това запалих наново. След това същия ден продължих да шофира с няколко гасене и палене на автомобила и проблема остана. На другата сутрин всичко си заработи нормално. Обаче след като покарах колата и я изгасих може би 3-4 пати и пак спря да работи. Като заработи след първия път - тествах доста пъти на запален автомобил да изключвам и да включвам фаровете и си работеше всичко. Днес забелязах, че не работи и зумера за фаровете когато отвориш вратата с включени фарове. Разглобих таблото вътре имаше няколко съмнителни писти и елементи, но ги замерих и си работеха. Погледнах клемореда и е оригиналният на колата. Не съм го свалял тъй като не знам как да го проверя дали работи. 
Интересни мизерийки ми създава това ауди ама се надявам да помогнете и да решим проблема. Ако не, поне кой в София може да ми помогне.
Поздрави на всички !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, забравих да напиша че, след като извадя буксите на километража проблема си остава. Като пусна габарит гасне духалката и не светва осветлението на климатроника и пепелника. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще ти помогне, но някъде ти се губи "масата" според мен, предполагам около блока на климатроника. Ето тука има описание на буксите на климатроника. Аз бих проверил "масите".

 

Имаш ли монтиран ксенон и контролна лампа за включен габарит?

Моят проблем се появи след поставяне на ксенона. Ако изгася колата преди да изгася фаровете, климатроника продължава да свети и работи вентилатора. Май и чистачките работеха, но за тях не съм много сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксенон нямам, контролна лампа за включен габарит имам и тя си светва като си пусна габарита. Ами ще трябва да проверявам лека полека. А възможно ли е да е някъде около бушоните проблема.  Защото като извадя бушона на осветлението на табло жабка рег. номер. и си тръгва климатроника като са пуснати фаровете.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилича, като да имаш утечка някъде. Пробвай с нов клеморед, ако можеш да намериш от някъде. Навежда ме на мисълта, че е той поради факта, че проблема се оправя понякога от само себе си. Самият клеморед вътре е с едни щифтове на пружинки, които затварят различни вериги. Предполагам, че читав електричар може да ти го замери дали работи правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами само един път се оправи сам проблема. От няколко дни няма резултат и не се е оправял. Ще гледам да разглобя около климатроника да видим там какво е положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес се ръчкахме още няколко часа  в колата, но без резултат. Ако знаете кой в София може да ми помогне - казвайте. 
Че май сам няма да стане. 
Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При изваден клеморед таблото пак не свети .

 

Някой може ли да каже как да пробвам ключа за габарит/къси дали работи правилно ?

Като извадя всички букси(и 4-те) на климатроника пак не светва таблото.

Довечера ще замеря масите .

 

А габаритите и жабката си светват винаги.

Редактирано от dim.h
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципа е следния, като включиш габарит/фарове от ключа за фаровете идва + който минава през тримера на таблото. Вече като регулираш силата на светлина на таблото регулираш и тази на климатроника. Запалката имали осветление при включени фарове? Замери + или - се губи.

Редактирано от venciii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запалката работи но лампичката е изгоряла.


 


При изключени букси на таблото, управлението на климатроника и клемореда, видях че контролната лампа за габарити (на габарит: се опитва да свети само жичките пожълтяват, а като дигна лостчето на къси си светва силно ).


 


А в тоя момент габаритните светлини във фаровете и жабката светят - и на габарит и на къси.


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес продължи търсенето на проблема но без да искам окъсих запалката с отвертка докоснах вътре + и - и бум.

Плафона работи но запалката спря някой знае ли защо няма запалка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 запалката спря някой знае ли защо няма запалка ?

Защото си изпаткал предпазителя като си дал на късо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, запалката ще я видим днес. Явно е бушона, не съм гледал правилния.  Но проблема с таблото и климатроника си остава.  Може ли проблема да идва от ключа  за фаровете. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

видях че контролната лампа за габарити (на габарит: се опитва да свети само жичките пожълтяват, а като дигна лостчето на къси си светва силно ).

Тази контролна лампа при мен свети единствено, когато ключа за фаровете е на положение габарит. На положение къси не свети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен свети много слабо на габарит, Светва силно на къси, а снощи забелязах, че и като превключа на дълги светва. Усещам, че там има проблем ама от къде идва. Дали е възможно от лостчето за фаровете. И него разглобих - почистих пластините и сглобих но без  резултат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че контролната лампа не трябва да свети на положение фарове (без значение къси или дълги). Нека и другите колеги кажат как е при тях.

Дали е възможно от лостчето да е проблема - нямам идея. Отиди до някоя от форумните автоморги, закачи буксите на друг ключ за фаровете (лостче) и то ще си проличи. Аз така бих процедирал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, ама нямам друг ключ, а ако почна да купувам разни части без да знам дали са развалени. То ще излезе златно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нямах предвид да го купуваш. Идеята беше да му закчиш инсталцията без да го монтираш и ако се оправи проблема тогава да го купуваш. Затова те насочих към форумните автоморги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми като гледам как вървят нещата събота май ще ходя до някой жичкаджия. Не знам още къде. Някой ако знае да препоръча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази контролна лампа при мен свети единствено, когато ключа за фаровете е на положение габарит. На положение къси не свети.

При мен на контакт не свети в положение къси но като не е на контакт свети в положение къси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...