Jump to content

Плафоните в краката не светят


Lesly

Recommended Posts

Здравейте колеги, плафона в краката на пасажера( под жабката) и плафона на пасажерската врата не светят...замерих буксите и мисля, че няма маса на тях.....обаче при отваряне на вратата плафона на тавана си светва и това ме кара да си мисля че микро ключето си работи или греша..... колата е А4 Б5 98г. .......Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи проблема вероятно е в самия плафон. Аз съм със същия модел и при мен проблема беше в този при шофьорските крака. Може да е окис при буксата, изгоряла крушка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От микретата е. Плафоните са захранени постоянно с плюс. До колкото знам, контактът за Footwell light при вас е отделен от централния плафон. От микретата ви излизат два кабела. един за плафона и един за Footwell. По схема от ELSA, маса микрето взима директно пред монтажния си болт от корпуса на машинката.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От него беше при мен ,имах същия проблем.сега ползвам едно от ключетата за двете вериги,само с преместване на едната жичка,самата микретка е двойна.тестваш като я свалиш с бравата с мултицет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При буксата на бравата,проверяваш и ги връзваш към работещата микрета.С тънка жичка подай маса към всеки пин и ще видиш кой за къде е. В момента съм без комп и не мога да видя схемата

Редактирано от bagera979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може,затова замаси при буксата на вратата ако няма проблем ще светне

Няма идея,немеца го е преценил Редактирано от bagera979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ако мога да използвам същата тема.... Аз съм с B5, facelift. При отваряне на дясната пасажерска врата, от известно време спря да свети плафона. Първоначално се светваше само от време навреме, сега изобщо. При всички други врати плафона си светва и няма проблем. Къде се намира пъпката, която контактува при затваряне на вратата и изобщо по такъв начин ли е реализирано, тъй като гледах, но не видях такава ?

Благодаря предварително на отзовалите се !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с кората става номера.разкачаш всички лостчета и бравата излиза

Една бяла пластмаса има като капак върху бравата,тя излиза с доста маневри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес замерих микрето във врата и то си работи...., но ми направи впечатление, че фазата и масата на буксичката на плафона под жабката са закъсили....също така и плафона в жабката е закъсил, обаче като включа на габарит плафона в жабката се оправя и си свети..........колеги помагайте..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...., че фазата и масата на буксичката на плафона под жабката са закъсили.....

Не са окъсили. Почти всички плафони са  така. В повечето случаи държат 2 плюса и при включване на единият край идва масата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И аз имам такъв проблем свалях кората под кормилото и като откачах буксата ме перна ток от нея и от тогава светват за част от секундата и нещо чатка из релетата ама не мога да разбера къде точно  :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

И аз имам такъв проблем свалях кората под кормилото и като откачах буксата ме перна ток от нея и от тогава светват за част от секундата и нещо чатка из релетата ама не мога да разбера къде точно  :stupid:

Все още не съм намерил решение някой с помощ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...