Jump to content

А3 мнение


Recommended Posts

Здравейте, предстои ми смяна на единия семеен автомобил. Спрял съм се на А3 1.9 131 hp quattro , една от обявите е http://www.cars.bg/c1407529, какво трябва да гледам, кой двигател е по-здрав 110 или 131 hp, разбира се кажете и за куатрото по-добре с него или...

Другото, което ми хваща окото е http://www.cars.bg/c1025438

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се по-добре с него..колата от обявата (Хасковската)изглежда доста добре..има много хубав салон, темпомат, система за измиване на фаровете, подгряване на седалките (което според мен е много палава екстра), както и 6 скорости, което е в плюс за печката..заслужава си да се види на място

Редактирано от bonevstiliyan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаскосвската А3-ка има екстри бол.

Двойното е с халдекс и го има само на 131 коня мотора.

Добре е,че търсиш A3/8L/ фейс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрав мотор ли е въпросния, качва ли много разхода куатрото и имате ли наблюдения колко. По принцип а3- те здрави ли са, като се има предвид, че годишно правя около 40 000 км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куатрото на тая коя кола ще ти е до литър отгоре,и да се строши пак ще върви колата.

Просто тея километри писани по обявите ги забравяш,харесваш,взимаш,обслужваш и караш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е пределно ясно, че километрите не са реални. Лошото при мен е, че колата буквално няма да се спира, като разбира се обслужването е на ниво. Въпросът ми е дали като цяло са здрави, всяка марка/модел си има слаби места, дали на а3 се сещате за такива, като гледам на какво да наблягам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е, че за тея пари се чудех между голф 4 4х4 същия двигател и аудито , но нещо голфа не ме влече , може би заради интериора, аудито като чели е по- добре. Но въпроса дали е здраво си остава, разбира се това е много относителен въпрос за втора ръка кола, но като цяло за модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

131 коня е помпа-дюза мотор. Каквото и да говорят според мен е капризен мотор от към нафта. Та ако е читава колата наливаш само качествена нафта(макар, че по бензиностанциите не е гаранция) и хубави масла. За жалост скоро не ми се очертава ходене до Хасково за да ида да и метна едно око. Помоли някой ако може да отиде да и метне един поглед за да не биеш път напразно ако е дарак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е, че за тея пари се чудех между голф 4 4х4 същия двигател и аудито , но нещо голфа не ме влече , може би заради интериора, аудито като чели е по- добре. Но въпроса дали е здраво си остава, разбира се това е много относителен въпрос за втора ръка кола, но като цяло за модела.

Технически разлика между двете коли няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че двувратото ми хвана окото, а в близкия месец няма да мога да реагирам финансово ( то и цената му е добра, така, че може да ме и изчака). Иначе между голфа и аудито, аудито ме влече повече.

Редактирано от crazzzy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тъй като Хасковското вече го няма на обява, май е отлетяло. Остава второто (Софийското), гледам, че дисплея на тяблото май е разделен на две, какво трябва да ми говори това ( дали ще ми показва моментния разход) и другия ми въпрос е дали може да му се добави темпомат ( автопилот) и как става ( само лостчето или нещо допълнително) . Простете за невежеството, но ще ми е първото ауди, до сега съм имал няколко автомобила, но друга марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не мога да видя тая снимка на таблото от обявата.

Ако на лостчето за чистачките отдясно да има бутон,от там ще си сменяш показанията на борд компютъра-моментен разход и т.н.

Темпомата е на лявото лостче,това за мигачите,ще има играчка за монтаж.

 

За тая ли имаш предвид-http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11444651970206876&slink=bjzpz2

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.cars.bg/c1025438 за тази става на въпрос, иначе само лостчето ли се сменя

Лостчето не се вижда, но на една от снимките се вижда част от таблото, на нея се вижда, че дисплея е разделен на две и това ме навежда на мисълта, че няма да показва моментния разход. Иначе какво Ви е мнението за нея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На една от снимките се вижда част от таблото, на което се вижда, че дисплея е разделен на две или просто е по-малък. Ако някой знае каква е разликата и дали има по-малко функции, ще бъда благодарен да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 40 000 км пробег на година си за нова кола. Това А3 ще ти стъпи на 10 к. и ще имаш 15 годишна кола на половин милион километра. Комбинацията е страхотна, но времето не прощава на никого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки мечтае за нова кола, но за съжаление не всеки може да си я позволи. Относно въпросния двигател - здрав ли е , нещо чувам различни отзиви ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колега, и аз мисля да сменям моето Ауди с куатро. Тази от обявата съм я гледал, но нещо не ми хареса работата на мотора. Имам А3 1,9 TDI 131к.с. 6 скорости. Минал съм вече около 75 хил.км. и съм нямал никакви проблеми. Мотора е здрав и върви много, а разхода е от 5 до 6 л/100 в зависимост от скоростта с която я карам. Не съм решил още дали да я продавам, но ако имаш интерес пиши на ЛС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куатрото от линка, който си постнал. Цената не помня каква беше, тъй като не проявих интерес заради работата на мотора

Редактирано от ggbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз звънях за Софийското, същото се оказа Кюстендилско, човека говореше с недомлъвки, първо каза, че било продадено после каза, че още се продава, след като няколко дни ме мота за оглед го попитах дали аудито е читаво и дали има смисъл да го гледам, човека беше честен и каза, че няма смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...