Jump to content

Размер джанти.


TiL

Recommended Posts

Никъде не съм го срещал по книжките, а около мен има няколко доста нови куатрота, които са купувани чисто нови и са с патерици от завода. Идеята е да не ти бяга височината/външният диаметър, за да не товариш дифа/дифовете.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе като следвам логиката си и аз мисля, че е важна височината(оборотите на колелото), но няколко куатро фена ме убедиха, че трябвало и широчината да е същата(сцеплението било друго и незнам си какво). Едва ли ханс е толкова тъп, че да сложе патерица ако ще замине дифа. Та аз си мъкна пълноразмерна гума с крикове и простотии в калъф, но определено с патерица ще е много по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за патерица за 2-3км, колкото да не търкаляш по джанта или за джанта с гума за постоянно ползване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За патерица, но представи си че ти се наложи да се придвижиш на 20-30-40км до гумаджия. Не мисля, че ще е проблем, но знае ли човек. Ще взема да пробвам на моята бангия преди да сменя автомата. Ако гръмне дифа много му здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те, патериците са за толкова 60-80км максимум и с ниска скорост. Ако искаш да си караш постоянно тогава е желателно гумите да са еднакви и по-ширина, тъй като теоритично различните по-ширина гуми имат различно поведение и бла бла бла. Дифовете ги интересува гумите да са с еднака обиколка, с различна ширина може да се промени единствено поведението на колата, при спиране, завиване, поднасяне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам и аз за съвет.Колата е куатро и  гумите са 225/40/18,като искам  да сложа по широки отзад.Сравнявам два размера 225/35 на 235/35 като има разлика от 7мм.Така и не можах да намеря съвпадение на диаметрите ако искам да сложа по широки отзад.А по нагоре в темата пише ,че не може да има разлика в диаметрите на предните и задни гуми.Означава ли това,че всички куатро машини са с еднаква широчина на гумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а този размер гуми става ли на джанта 8.5J ?

Всъщност каква е минималната и максимална ширина на гумите за този размер джанти?

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да попитам каква е идеята да се сложат по-широки гуми отзад? Всеки път като прочета подобна идея на някой се чудя какво я поражда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има някаква полза, съм "за" с двете ръце, но на куатро с торсен в Ауди ........... M5-цата, която търкалям от време на време е с 245 предни и 315 задни, но там има смисъл.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...