Jump to content

Смяна на ДЕБИТОМЕР - помощ !


BULL_1985

Recommended Posts

Здравейте на всички !!!

 

Налага ми се да сменя дебитомера на  А6 1.8Т 150 кс.

 

Двигателя ми е BFB, а дебитомера които намерих е от  А4 - AEB / 150 кс. 1.8Т /

 

Въпроса ми е ще стане ли дебитомер от AEB на двигател  BFB.

 

Благодаря, поздрави :blume: 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя ти е 163к.с. щом като е BFB. Не би трябвало да стане дебитомера, ще има разлика в показанията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане от аеб дебиломерът, дори буксата е различна. Купи си чисто нов, не са скъпи.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обявиха ми 200-250 лв.  за   BOSCH   -   нов ...

 

Иначе навсякъде колата ми се води 150 кс. , но май не е толкова наистина.

 

Съвет относно покупката на нов, ако имате идеи ще съм благодарен. 

 

Поведение на колата не е много по-различна от преди само дето след 2 хил. оборота не се усеща както преди. / леко по-бавно набира /.

 

Причината поради която ще сменяме дебитомера е, че се появи жълтата икона с  двигател на таблото и като проверихме грешката се оказа, че вместо 3 гр. / предполагам гориво / , той подава 1,3 гр.

Редактирано от BULL_1985
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се вкарах в други размисли, дали е изобщо 1.8 ... 

 

Извинявам се за тъпите въпроси, но никъде не е указана кубатурата, а на капака на двигателя пише само 5 v turbo.

 

Като си търся дебитомер искам да знам параметрите по които да го напрвя единственото, което е сигурно е ,че е BFB и е А6 C5. 

Редактирано от BULL_1985
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-сигурно от това BFB няма :)

http://vag-codes.info/  ей тука си пусни мотора.

Редактирано от DJANO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз видях това, но нали знаеш, че в много случаи ги менкат между моделите, а няма да се очудя и да е сменян двигателя ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той си е вграден вече така или иначе, ясно се вижда на една праоъгълна плочка с главни букви BFB.

 

Явно ще взема "Бош-а" и ще приключвам с дилемата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на талона ли ти пише BFB или само на главата, защото главата може лесно да е сменяна. Моторът с ел. дросел ли е или не?

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж кодовете на бележката при резервната гума. Вкарай кодовете един по един в сайта, който ти е пратил по горе колегата в горното поле. Някой от кодовете ще ти каже с какъв код двигател е излязла колата от завода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще проверя кодовете до резервната гума, с талона е много зле положението там даже на номер на двигателя пише "без номер" - това ме наведе на мисълта, че е сменен, но няма как да съм сигурен.

 

Иначе ако правилно съм разбрал въпроса за дросела, колата няма жило за газта.

 

 

Аз друго си мисля, обаче ... толкова ли е зле ако се сложи дебитомер въпреки някакви разлики да кажем колата е 150 кс., а се сложи дебитомер от 180 кс. или 163 кс. ... просто се чудя -  ясно, че няма да отчита правилно и ще харчи повече ...  но дали има и други негативи от това.

 

Когато всички букси и тн.  съвпадат.

Редактирано от BULL_1985
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма жило на газта, значи 100% си с новия дебитомер и този от AEB няма да стане. Най-вероятно моторът е APU или AWT, ако не е сменян, ако е сменян може да е всеки от VAG групата.  :hilezh:

Виж си номера на мотора или просто отиди виж номера на стария дебитомер и си вземи същия.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кодовете за екстрите, написани на бележката при резервната гума (както и на лепенката в книжката) нямат нищо общо с кода на мотора (освен че са на едно и също парче хартия  :hilezh: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука леко почнах да се обърквам вече ... по повод на бележката ако са на едно и също парче значи все пак ще ги видя. :lupe:

 

По принцип искам да избегна сваляне на дебитомера , номера може ли да се види без да се сваля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бележката отзад пише и номера на мотора, освен екстрите. Но най-добре си сравни номерата на дебитомера, както казахме няколко пъти :) Успех

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай отговор на въпроса ,дросела с жило ли е за газта или е ел. , коя година е колата и ще се изяснят нещата.BFB в А6 няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че съм подвел колегата. Код на моя двигател съм го изкарал от VIN декодер. От бележката при резервната гума съм изкаарал само, че двигателя ми е 1,8 110 KW 20 V turbo (и други екстри). Виж тук във форума има VIN декодери и по вина ще ти излезе с какъв двигател е излязла от завода колата ти. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че от завода сме излезли с AWTдвигател / според бележката до гумата / , но ...

 

Вариант 1: сменена глава

 

Вариант 2: сменен двигател

 

Дебитомера едва ли някой го е сменил :)

 

За да разбера какъв ми е точно двигателя, ще трябва да разбера къде се набиват номерата на двата типа двигатели AWT & BFB ... да погледна на съответното място и да разбера какво се е случило и с какъв двигател съм в крайна сметка.

 

С две думи нужна ми е помощ относно това къде да търся номер или тип двигател на блока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне дебитомера не ти е от скъпите и мотора и компа ,не са ти от тоя архаичен боклук АEB

Мисля че на блока не пишеше кода на мотора ,а само код на  блока 058....за старите и 06А за по-новите

Главите на всички 1.8т  за взимнозаменяеми, така че не е проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...