Jump to content

Кодиране на ... предно стъкло


zafirovp

Recommended Posts

Наскоро смених предното стъкло. Новото в горната част има синя лента, за да пази от слънцето. Лошото е че се закрива датчика за светлина и ми се включват късите вместо DRL-a. Бях с доста затъмнено предно стъкло на Кайена, но го бяхме кодирали за челно стъкло със черна лента и късите се включваха само вечер. В интернет гледам, че и при таурег го има като опция.

Предполагам ако някой е слагал термични стъкла също е останал без DRL.

Някой има ли идея къде във VCDS да търся? 2 пъти изтощавам акумулатора от ровене и не намирам.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кодира се в long coding на модула, има много типове стъкла, също така можеш да променяш и чувствителността на автоматичните чистачки и фарове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 8P, сензора е като подчинен модул на Central Electric. Предполагам и при 4F е там. За да пипам настройките на стъклото, влизам в Cental electric и избирам кодиране. В горната част има падащо меню, от което избирам какво ще кодирам. Първото в избора ми е модула Central electric, второто са ми чистачките и третото е сензора за дъжди и светлина. Избирам третото и натискам Long coding. Сега вече съм в сензора и поне при мен има поне 10 опции за стъклото.

Ако не се оправиш, драсни тук и ще приложа скрийншоти плавени на мойта кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, тия коли ви обсебват. Това не е истина. Дяволско изчадие. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не се шегува човека и въобще не е глупост. Спрямо тъпото стъкло работят сензорите за дъжд и светлина, съответно като не е кодирана коректно колата разни дреболиии като фарове и чистачки не работят съвсем нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз днес сменявах стъкло, и сега лентата ми се струва по тъмна. Има ли някакви спецификации за настройка на сензора или да не се занимавам :) то в това тъмно време цяла зима карам на фарове, дневните почти не светят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масово е така и при цена на ксенон 350+ не е добре. При мен на ми дава настрийки само за стъкло на А8.

Сега идва момента - по-нисък процент означава че ще се включват по-късно нали? При прозрачно стъкло процента е най-голям, а при затъменено най-малък поне при мен.

9e6a6c0612aa1e03e2118fd11b825d1e.jpg

От същото място има опция да се включват късите при скорост над 140 и при дъжд.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните две опции са много полезни, аз си ги включих последния път, когато си регулирах чувствителността на автоматичните фарове.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, кой ще се занимава да ги оправя на тия наще 10 годишни разпади :D Моята беше кодирана заводски за А8 зелено стъкло. Това отговаря на нормалното (нелилаво) джамче. За лилавото предполагам, че пак на А8 ама Isolated Glass.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е за А8 зелено стъкло. При теб като % коя настройка работи най-добре за Light и Rain сензора, предполагам си ги пробвал другите.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...