Jump to content

Проблем във вакуум помпата на А6 С4 AEL


pi4a

Recommended Posts

Колеги, днес сутринта установих, че нямам сервоусилване на спирачките, свалих маркуча от вакуум помпата и проверих дали прави вакуум - нищо. Какво може да е и дали да я мъча с ремонт или втора употреба ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни клапанчета вътре. Ако е от някое от тях лесно се сменят.

Купуват се 2 комплекта за голф 1 и във всеки има по 2 такива и ще ти останат разни други чаркове да си играе детето.

 

Обаче, ако е друг проблема не знам дали ще е лесен ремонта.

Освен спирачки няма да имаш и други работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, утре ще потърся тези клапанчета и ще пиша дали съм успял да се справя, ще кача и някоя снимка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих нова /втора употреба/ помпа и нещата са ОК, сега спира супер приятно, като ми остане свободно време ще разглобя моята и ще се пробвам с ремонта, снабдих се с два комплекта на ТОПРАН.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...снабдих се с два комплекта на ТОПРАН.

Пусни номера на комплекта и от къде си го купил, че май и аз търябва да взимам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ходих да проверявам за тия клапани. Ersetzt - replacing 068 198 819.    reference 101 493 015. ТОПРАН. По 1 номер ги намериха,илизат за голф 1 или джета или нещо такова . Цена за комплект 12 лв. Но се отказах ,защото взех помпа втора ръка за 50 лв .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни номера на комплекта и от къде си го купил, че май и аз търябва да взимам.

Номера е същия като този, който е дал колегата, взех ги от Ауто плюс на бул. "Ботев" по 12 лв. комплекта, малко ми се виждат "дървени" тия комплекти, не знам дали ще свършат работа, още не съм ремонтирал помпата с тях, намерих от друга кола читава и сега съм с нея, а моята ще чака като ми дойде настроението за ремонт :)

TOPRAN

reference 101 493 015

Ersetzt-replacing 068 198 819

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Стават и клапани от горивоподкачваща помпа за камиони и са далеч по добри и качественни от тези TOPRAN.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стават и клапани от горивоподкачваща помпа за камиони и са далеч по добри и качественни от тези TOPRAN.

Успех.

И те са .... марка, модел ... Дай инфо като са по-добри, с това "Успех" не си много полезен. Ясно е на всички, че ТОПРАН е дървена история, но като няма алтернатива ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://images13.snimka.bg/001946578.jpg Ако за това става дума. Има ги във всеки магазин за камиони. Стандартни са. Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам че не уточних, да от всеки магазин - авточасти за камиони, марката е "дизел техникс", продават се по единични бройки.

Иначе приличат точно като тези от снимката на mshbul. Това е успех.

Редактирано от JK1956
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизел техникс... мастита турска фирма... Опитайте с Бош, Кнор, Вабко- ако предлагат, качеството е в пъти по-добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...