Jump to content

Ауди А4 Б5 1.9 1З термостат - Проблем?


Pavlin Tsanevski

Recommended Posts

Колеги преди малко си сменявах антифриза. Та след смяната му парното в 6+, загрява 90гр и седи като нарисувана. 30 мин бръмчах на място, след това покарах 3-4 км. Температурата по табло не мръдна, но термостат не отвори. Маркуча си е студен. Съвет да дадете, че се обърках. Пак казвам колата не мърда от 90гр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто не си достигнал температурата на отваряне на термостата. Таблото не показва много точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30 мин. стоя на 90гр. Форсирвах я през повечето време, след това я покарах малко из квартала, без да пускам парното . Тоя маркуч все студен. Странна работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има проблем с термостата ще почне да загрява повече от 90С. Просто в следващите дни си гледай таблото за да видиш какви градуси ще държи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В най-лошия случай ще се наложи да долееш около 1.5л антифриз. Ще ти светне и лампа за ниско ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто се радвай колега, че поведението на мотора е такова. В повечето случаи оплакванията са че загрява. След като толкова време мотора не показва никакви признаци на покачване на температурата, не се притеснявай, явно циркулацията е идеална. Преди 1 седмица и на мен ми се случи нещо подобно, без да правя нищо по колата. Сутринта тръгнах за работа при -13гр, закарах жената, тръгнах за моята работа, абе 15 км градско каране, 20 минути пътуване, колата отдавна стоеше на 90гр, като пристигнах на работа и пипнах долния маркуч на радиатора, беше леден, просто термостата е отварял много за кратко и почти големия кръг не е работил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако има възух вътре, как ще излезе? До Някъде се радвам, но съм и озадъчен. Не бях виждал ни чувал такова поведение. Преди малко един фр се прибра от Попово, викам отваряй капака ( той е с афн ) пипам...студ. Бах тез аудита аз... Явно наистина е с много голямо КПД.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж на климатроника 51-ви канал колко градуса дава.

Обезвъздуши ли я?

Sent from my HTC One S using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там не мърда от 90. Парното се обезвъздуши. За големия кръг нз. Би трябввалоо сам да се обезвъздуши като отвори термостата. Прав ли съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В големия кръг не може да се задържи въздух, защото отива в казанчето. Въпроса е, че за да изкараш въздуха от малкия трябва термостата да отвори. Сега като се постопли и ще стане работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...