Jump to content

Предложение за принтер?


Recommended Posts

Колеги, дайте предложение за лазерен принтер, за домашно ползване. Не ги разбирам марките, търся нещо ефтино до към среден клас.

Някой ако има опит да сподели, какво да се търси или избягва при тези техники.

Благодаря. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не взимай Brother - покупната цена е добра, но консумативите след това са скъпи.

 

Samsung или HP - харесай си нещо според бюджета. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цветен или монохромен ? В УК има фирми ,от които да си купуваш евтин тонер, само за какво ще се ползва и с какво натоварване кажи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За в къщи, какво да му е натоварването, 10 сраници за две седмици. Като че ли цветен ми се иска да е.

Омръзна ми когато ми потрябва принтер, все да му е запушена касетката с мастилото, и да ходя да купувам нови всеки два месеца. Това на един стар DELL който ползвам от 15 години вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За такова приложение цветен лазерен според мен просто не се изплаща, освен ако няма причина качеството на печата да трябва да е лазерно...

По същата причина и аз се придържам към мастилно-струен - когато се наложи пълня главите (5-10мин) и готово. Няма драми. В това отношение HP са най-подходящи. Преди време имах Lexmark и там вече беше трагедия с главите.

Иначе за лазерен и аз бих те насочила към HP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода не ме вълнува или изплащането на принтера. Искам като ми потрябва принтер, да мога да разчитам, че ще работи, а не да тичам да му купувам мастило и да изпадам в ебати драмите, заради един лист хартия, който ми трябва на момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то и при лазерните не е задължително така, когато не се ползват прекалено дълго време, но да - в това отношение са по-надеждни разбира се. Дразнещото там е, че поради броя на тонерите все някой е към края си... и пак тичаш към магазина... и докато смениш единия след някоя седмица идва ред на втория... и третия... и четвъртия...

Но при твоята консумация това ще отнеме време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При такова натоварване и изисквания аз просто бих взел най-евтиния и добре изглеждаш, който видиш.

Поне да изглежда добре на бюрото и да не те дразни.

Тонерът ще ти изкара с оригинално запълване достатъчно много време, за да те интересува цената му чак толкова много.

 

На същия принцип взех преди почти 10 години едно хъпъ, което още си е с оригиналния тонер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, благодаря колеги, търсенето продължава. :)

Тука при мен пълно само с Brothers, Epson и Samsung, някакви мижави чернобели HP-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Brother са корави машинки, тонера се пълни лесно , моя техник на принтерите постояно ми ги препоръчва, а и като цена не са зле. Епсън имам мастилки, които и по 6-7 месеца им се е случвало да стоят и после си печатат без проблем . Като качество , 6 цветните няма какво да ги бие просто. Самсунг имам опит с два монохромни лазерни, които са много компактни, тихи и бързи , а и цената им беше в порядъка на 100лв. Колежката до някъде е права , а и в момента има няколко модела мастилки на пазара, които са с вградени системи за непрекъснато подаване на мастилото и само е необходимо да си купиш такова в бутилки и да си доливаш, без да сменяш глави, спринцовки, чипове и т.н. Епсън имат такава серия, всичките им модели , които започват с L , както и Brother  наскоро изкара подобен модел. В УК имаш доста фирми , от които да си купуваш тонер на добра цена, както и мастила, така че каквото и да избереш, няма да сбъркаш. Аз лично не бих се спрял на НР или Канон...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам едновременно 18 годишен лазерен НР и 3 годишен мастилен Брадър. За твоето ползване бих взел Брадър за около 100 евро мастилен и една шепа резервни патеони от ебай резерва. Важното е да го оставяш включен към мрежата за да мо е циклично да си мие главите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не държиш да е лазерен мога спокойно да ти препоръчам тоя мастилено-струен HP 3510 Wireless Color Inkjet Printer

Имам го от 2 години, ползвам го рядко и винаги работи. Струваше към 110лв, един комплект мастилници е 35лв в МЕТРО. Много приятна машина за домашна употреба със скенер и безжична връзка. Съответно става и за копир ако се наложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех за подобни нужди HP Color Laser Jet MFP M277 dw

 

Доста добра работа ми върши до сега, като до сега съм принтирал към 400 страници.

Сканира на флашка (ама не чете NTFS формат и иска ФАТ32), като най-много ме дразни, че не можах да го настроя да ми праща сканираните документи на имейла.

а да... тавата за хартия му е 100-150 листа, което е малко тъпо, ама пък аз толкова и принтирам :)

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз скоро бях на тази вълна и си купих Xerox 3045B. Мисля че излезе около 200лв.

Като най-важното което гледах е колко излиза нов тонер - поръчах 2 броя от Китай за по 20лв парчето.

 

Недостатъци - не копира двустранно и трябва ръчно да вкарваш листа обърнат, също няма и безжична връзка.

 

http://www.technopolis.bg/bg/All-in-One-Printer/All-in-One-Printer-XEROX-WC3045B/p/559366

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долу-горе....всеки препоръчва това, което си е купил. Дали обаче е това е най-верния избор.....е друга тема.

Според мен......мастилата ги забрави. От мастилено-струен принтер, който ще се ползва от "дъжд на вятър" по-голяма безсмислица няма.

Само и единствено лазерен принтер. Всички марки от най-ниския ценови клас са еднакви пръчки. Или почти.

Ако не е важна себестойността на копието.....НР. Ако е важна......НР  :hilezh:

Ако е задължително да е цветен и не е за принтиране на снимки.....лазерен.

Имай предвид следното: броя копия, който се дава от производителитее при запълване на страницата от 5-6%. Това е около половин страница текст при големина на шрифта 12. Ако запълването на страницата е 50%....смятай за колко е ще стигне тонера. Това при монохромните. При цветните става още по-интересно.....в дадена точка от листа.....може да имаш и до над 300% запълване. Например тъмно лилаво или тъмно кафяво и т.н. А запълването на страницата си е отделен процент. Та като пише на някой цветен лазерен принтер, че всеки тонер е за 1000 стр. при 5-6% запълване на СТРАНИЦАТА и ти принтираш картинки, запълващи 50-60% от страницата и то в малко по-тъмни цветове....за колко копия ще ти стигне тонера. Ако ще купуваш цветен лазерен, гледай скоростта на монохромно и цветно принтиране да е една и съща. Canon и HP са 1:1. Xerox, DELL, Samsung....1:1 (за моделите нисък клас).

Успех с покупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност при HP копието е на ниска цена, само ако се използват неоригинални консумативи. Евтините им принтери са трагични....но това не ги прави лоши за домашно ползване.

Добри цветни алтернативи са Kyocera и Лексмарк.

Мастилено-струен - Епсън л100/110.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно себестойността на копието нещата стоят така:

Най-евтините и най-нисък клас принтери в който и да е "техно...."

САМО оригинални консумативи !

НР 1102 - тонер касета за 1600 стр. = 140 лв. или 1 копие = 0.084 лв.

Samsung m2022 - тонер касета за 1000 стр. = 100 лв. или 1 копие = 0.10 лв.

Brother 1112E - тонер касета за 1000 стр. = 88 лв. или 1 копие = 0.088 лв. 

            и барабанен модул за 10 000 стр. = 99 лв. или 1 копие = 0.0099 лв.

                                                                                                ----------------------------

                                                                                                          0.0979 лв.

Това е само консумативи.

Какво става ако направим следната сметка, какво ще ни струва изобщо да печатаме с тези 3 принтера да речем 10 000 копия?

НР 1102 - принтер = 143 лв. + 6.25 касети Х 140 лв. = 875 лв. ОБЩО = 1018 лв./10 000 копия = 0.1018 лв./копие

Samsung m2026 - принтер = 101 лв. + 10 касети Х 100 лв. = 1000 лв. ОБЩО = 1101 лв./10 000 копия = 0.1101 лв./копие

Brother 1112E - принтер = 118 лв. + 10 касети Х 88 лв. = 880 лв. + барабанен модул 99 лв.  ОБЩО = 1097 лв./10 000 копия = 0.1097 лв./копие

Ако не съм объркал числата някъде излиза, че най-евтино за притежание е НР. Това е при ОРИГИНАЛНИ консумативи. Ако започнем и да ги зареждаме тези касети...тогава разликите ще станат още по-големи и то в полза отново на НР.

Един от най-"трагичните" евтини принтери на НР е 1010 и серията. Избирал съм такива принтери от над 100 бр. УПОТРЕБЯВАНИ.

Под 100 000 копия нямаше....масово 150 000 - 200 000 и над 200 000 копия. И нямаше принтер, който да е отварян за ремонт. Мисля 200 000 копия е добре, като за  "домашен" принтер  :nixweiss: .

НаследникЪт на НР 1010 е НР pro1102.....Пита се в задачата от колко години се произвежда този принтер и за тези години колко модела смениха другите марки....и най-вече Samsung/Xerox. И каква поредна глупост ще измислят....и защо :nixweiss:

Редактирано от kurty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно себестойността на копието нещата стоят така:

1010 :hilezh:

Верно ли ми даде пример с 1010:) За който китайците са пуснали 12А касети по $5 и за който няма дравйвери за Win7:)

1102 няма нищо общо с 1010....отделно фамилията 10xx има различни модели, които са с различна дебелина на платното и  съответно предназначени за различно натоварване. А 1018 си е чиста издънка.

 

Само че става дума за цветни лазерни принтери.

 

Едит: обичам автомобилните аналогии, мога да направя такава:

Някой обяснява, че душегуба не е добре като избор, а друг му отговаря, че NG е много здрав мотор, като наследника му е АБК. дизел - бензини, "съвременен" - 30 годишни (като 10 години в ИТ техниката......)

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5-те долАра за неоригинална касета за НР 1010, какво общо имат със себестойността на 1 копие, получена с използването на оригинални консумативи? А какво е общото с принтер, който се произвежда и продава в момента 1102? Сметката не е за принтер , спрян от производство а за актуален такъв.

За останалото....  :hilezh: . Ако не те затруднява, може ли да кажеш колко е дебелината на платното за НР 1010....и колко е разликата с другите платна. От документация на НР.....може и от някой китайски гараж.

НР1010 се инсталира и ползва на вин7 без да е нужно ползвателя да е завършил ядрена физика....да речем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минусът на НР е първоначалната инвестиция. Спрямо конкурентите са доста по-скъпи, особено при големите устройства.

Може да се очаква надежност и възвръщаемост, ако се използват само оригинални консумативи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезна информация, благодаря на всички. :)

Честно казано, себестойността на копието не ме вълнува чак толкова много. Търся цветен лазерен принтер със скенер, да не струва колкото една yeS7. :)

Нещо нисък към среден клас принтер за домашно ползване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.druckkosten.de/kosten.php?doc=6&set%5Bmethod%5D=min_kosten&filter%5Btyp3%5D=multi&filter%5Btyp1%5D=laser&filter%5Btyp2%5D=-sw&filter%5Bformat%5D=A4&filter%5Baktuell%5D=1&filter%5Bpreis%5D=299&filter%5Bpreis_intern%5D=299&set%5Bmonth%5D=36&set%5Bpages%5D=50&fillM=1&startCalc=1

 

P.S. Както вече писах по-нагоре, за да не ти съхнат патроните при мастилено-струйния просто го оставяш перманентно включен. А той може да стои дълго време включен, докато изхарчи това, което лазерния дърпа от мрежата.

 

Първият принтер от горния линк, отговарящ на "нисък към среден клас принтер за домашно ползване":

 

HP LaserJet Color Pro MFP M274n

365 Watt (принтиране/копиране), 10,5 Watt (покой), 2,7 Watt (стендбай)

 

сравнен с моя мастилен:

Brother MFC-J4610DW

21 W (принтиране / копиране), 6 W (покой)

 

Освен тонера на евтините лазерки хич не е евтин, а патроните на горния Брадър ги има за под 2 евро парчето (за 500 страници). Пак казвам, за твоя профил с оглед общи разходи, харч на ток, топлоотделяне (не знам къде ще го сложиш и колко място имаш), както и емисии за мен лазерния е по-лошия избор.

Редактирано от Чудомир
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...