dedosmrad

Проблем с дросел АДР

Recommended Posts

Привет на всички ! След сваляне и почистване на дросела излезе страшна гняс ! С колегата 

ChillToucH искахме да направим адаптация .но няма връзка исписва ERROR ! колегата по късно ще качи снимков материал каква е грешката ... колата върви обаче не е като преди и паленето е малко мъка  :wall: 

http://dox.abv.bg/files/listtree- ето и линк към снимката с грешката(не мога да я кажа във форума). Пробвах и на 060, но там няма нищо. Дросела е с жило и трябва уж да е на 098 канал. Колата в началото имаше изписана грешка mixture adaptation, изтрих я и не се появи повече.

Махни клемата на акумулатора за няколко минути и тогава пробвай да направиш адаптация. Виж и в Engine за други записани грешки преди това и ги махни. Ако не се оправи след няколко опита трябва нов дросел. 

буксата предполагам сте я откачали?  добре ли я сложихте? да не сте прекъснали някой кабел? 

така и така я закачате на компа, погледнете показва ли на колко градуса е отворен дросела в 01 група примерно 3-тата позиция. След адаптация и на ненатиснат педал при мен е 3.9  или 4.3 . Не трябва да е повече от 5 градуса. Като свалях моя дросел се сещам, че буксата много трудно успях да я сложа при сглобяването. При тези манипулации не бяхте ли изключили акумулатора? да не сте окъсили нещо? 

Ми не колега :( странното е че колата върви държи си 900 оборота обаче няма мощност , и няма връзка с ВАГ

Ами опитайте както предложи колегата по-горе с откачане на акумулатора може пък да зацепи.  

Мерси , а така има ли проблем при каране разход и така на там .... Върви но няма мощност държи си 900 оборота с паленето е малко трудно , има ли вариянт сама да се адаптира

Връзка уж има, разчете грешките, може да се направи лог и т.н. Даже в началото на адаптацията даде "... run" и после изкара червените букви и грешката. Когато можем ще пробваме пак.

И при мен е същото, май дроселът вече е заминал. Ще следя темата,ако все пак намерите начин да го адаптирате.

Аз така изхвърлих два дросела. Първия му падаха много оборотите, а вторият пък засичаше и държеше високи обороти и не ми даваше да се адаптира. Даваше RUN ADP и след това  ERROR. Третия дросел оправи работата. 

Хмм и всичко това от едно чистене? Колегата каза, че преди това не е имал ядове. Почистил го е и вече не бачка O.o

Напълно възможно. Така при мен след прочистване на охладителната система ми изгоря щепсела на перките. Баси обезвъздушаването стана докато го хвана. :)

Интересно ,защото колата оборотите държи като я запала сутрин даржи високи после си пада на 900 ,на празен ход си върви проблема е че няма връзка с ВАГ. Няма нещо тяга неускорява като преди , самбявам се да е заминал дросела не би ли трябвало да има промяна в оборотите ?

аз съм с 1,8 ADR 125k. като запаля сутрин държи на студено 1100 и после пада на 900

Интересно ,защото колата оборотите държи като я запала сутрин даржи високи после си пада на 900 ,на празен ход си върви проблема е че няма връзка с ВАГ. Няма нещо тяга неускорява като преди , самбявам се да е заминал дросела не би ли трябвало да има промяна в оборотите ?

Какво значи, че няма връзка колега? Казах ти да погледнеш 1-та група 3-та позиция и да видиш на колко градуса е отворен дросела според компа. Естествено като го натискаш трябва да се увеличава. При мен на незапален двигател/загрял без да пипам педала е 4.3 , като го натисна до долу става 85.9 

Погледна ли буксата на дросела?  Има няколко кабелчета, сигурен ли си, че там връзката е наред? 

Как точно го прави това почистване? Има много теми в които е описано как се прави - тук и със снимки - http://passat-b5.ru/showthread.php?t=146275

.... , самбявам се да е заминал дросела не би ли трябвало да има промяна в оборотите ?

Не е задължително. Ако компа не чете правилно данните е нормално да не върви. Направи го тоя тест дето ти казва колегата и сподели какви стойности ти дава.

Така, успяхме да го адаптираме и колегата ще каже дали вървежа се е оправил :).

Искам да благодаря на колегата 

ChillToucH за помоща !!! Всичко е ок , дросела се адаптира в работата на мотора и вървенето на колата има огромна разлика ! Цялата "философия" при мен беше , че кабелчетата на буксата бяха опънати под напрежение ! След внимателен оглед и преместване на буксата да не са опънати кабелите , и хубаво почистване с WD40 на буксата - всичко заспа ! Благодаря на всички който се вкючиха в темата !  :flehan:  :flehan:  :zustimm:  :dance:  :dance:  :dance:  :dance: 

Буксата на дросела ? И WD40 къде пръска - в самата букса ли ?

пп. адаптацията на кой канал я правихте ?

Edited by Satori