dedosmrad

Проблем с дросел АДР

Recommended Posts

098 - по спецификация от ross tech. Имаше и друга врътка с палене, гасене и т.н. В началото пак не искаш да я направи, но после стана.

Не мога да я сваля тая пуста букса - хем е тясно,хем тя почти не се движи...

Не съм свалял досега, колегата си я беше свършил тази работа, аз само пуснах адаптацията :)

Колега , сваляш двата шестограма да свалиш стоиката за жилото. И после с дълга отверка напъваш леко буксата като с другата рака стискаш едновременно палчетата на буксата ! Успех !

Благодаря колега, ще изчакам да дойде уикенда,когато ще имам повече време. А ти напръска буксата(като я свали) с WD40 , така ли ? 

И Chilltouch каза,че имало някаква врътка с палене и гасене - може ли малко информация и за това ? :D

Принципно я има дадена от Ross Tech. Има моменти в които не можеш да направиш адаптацията... Палиш колата, изгасяш, вадиш ключа, изключваш всичко и наново. Ако има натрупани грешки, триеш и пак същата процедура. Как и защо не знам, но пак казвам описали са го и на тяхната страница. Явно често се среща. Това го бях пробвал и първия път, но не се получи.

ПС: Ако си от София мога да помогна за това :).

Edited by ChillToucH

От Пловдив съм. Имаше набити грешки,но след триене не се появяат пак, само една,но не съм я записал коя е.

Здравейте колеги нов съм във форума.От скоро съм притежател на audi a4 1.8 125 к.с.Колата е добра за годините си много съм доволен но забелязвам че оборотите ми малко падат като работи на място иначе колата си върви прилично.Искам да попитам възможно ли е дросел клапата да е за чистене или примерно някои свещ несъм много наясно с този двигател тъй като до скоро карах дизел.

Edited by jeksana

Ако оборотите "играят" (примерно от 5-600 до 8-900 и обратно), хубаво е да я почистиш клапата и адаптираш. Най-често е това проблемът.

играят много леко но не падат до 500 просто стрелката леко си играе и понякога падат до 600 но ще я почистя някои знае ли колко излиза едно чистене на клапата

здравейте голеги имам следнич проблем колата гасне в движение случвало се е два три пати днес и дадох малко повече стъпка и тя загасна дросела сам го чистил някои ако има идея моля да сподели колата е ауди а4 1.8 адр

Колеги, имам подобен проблем с моята Б5-ца. Колата е 125 к.с. с газов инжекцион. Оборотите играят на газ (700-1100), когато е включен климатроника, и сякаш колата се "спъва" понякога, когато я настъпя. На колкото по-висока скорост е перката, и колкото е по-ниска посочената температура, толкова повече играят. Когато работи на бензин проблемът го няма. 

Edited by victor4o4

Голяма грешка! Няма какво да се почиства.Нагар ли е имало, че сте пръскали WD-то? Така при прекаляване с тая смазка има възможност да изгори нещо. На букси само контактен спрей!! От нагар се почиства, но след това се забърсва с чист парцал, иначе резултата при мен от пишман майстори е на лице. Поздрави !!! 

Няма как да влезе спрея вътре спрея. Отварял съм дросел. Имам два у нас и двата работят.

Проблема го търсете другаде. Тоя двигател като вземе да прави проблеми е нещо невероятно. Май ще се оттървавам от него в най-скоро време.

Edited by kostaIliev