Jump to content

Спря да показва горивото


anto1

Recommended Posts

Както си карах и ми светна индикатора ,че ми свършва бензина и след някой километър стрелката закова на нула, и борда показва 0.Бензин има поне 20л отидох на бензиностанцията ,сложих 5 литра и борда очете ,че мога да мина 10км и след малко каране показа 0.Карам на газ колата е а4 б6 куатро 1.8т какво мога да направя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рестартираи го,като му извадиш бушона за малко.

Или зареди още малко ,че да не е стрелката в червеното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е много хубаво да се оставя с толкова малко гориво резервоара,който в случая е двоен.

Ясно е,че се кара на газ автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш бушона за таблото, бушона за бензиновата помпа. Въртиш на контакт, стрелката се оправя, слагаш бушоните и забравяш. Редовно ми се случват тия аномалий със стрелката, когато бензина е малко преди резервата. Метода винаги работи. Бушоните са 15 и 28.

Редактирано от kosio85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз затова държа повече бензин! Oстане ли малко и моята прави така.

Това с бушоните върши работа !

Редактирано от Милчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото и при мен, но като сложа 30лв. и се оправя.Интересното е, че когато резервоара е пълен над 1/2, студения старт е супер....пали от четвърт.Ако ми падне под 1/4, студения старт става по-тегав, все едно бензина се връща обратно и трябва време да подкачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото и при мен, но като сложа 30лв.

 

Защо не ползвате точно мерките бре,колеги.Не е трудно,но да сипя 30 лв?На стотинки ли ги сипваш,в багажника?Шегувам се,но с тези мерки в Пари,а не в Литри е малко неточно.Едно е да сипеш гориво за 30лв при цена за литър 1.77,друго при 2.48 например.И другото много любимо: с 10лв минавам 150 км. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм така, при всяко доближаване към червеното и оставяне под наклон се "бъгва" а със бушоните не става  докато не го напълня поне над половината 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...