Jump to content

Оригиналните колони или нови заместители?


mitko.be

Recommended Posts

Тези дни свалях корите на вратите и видях, че предни две колони са се скъсали в най-външната си част (едно като мек издаден обръч) и може би грухтят като усилиш звука повече. Та се чудех, кой е по-добрият вариант за замяна: втора ръка от мегапартс за 20лв 2бр или някакви нови за същите пари от Илиянци или друг магазин за автоаксесуари (те са и с пищялки на тях и тн). Въпроса е дали китайчетата ще паснат и няма да пречат на кората да легне хубаво. Някой друг правил ли е тази процедура?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добро от оригиналното няма. Има, но не е на "Световния търговски център" - Илиянци със сигурност и си струва бая пари.  От цялата работа не разбрах само с какви говорители си в момента?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са Bose вземи си от мегапартс лично на мене много ми харесва как дрънчат а ако не смятам и китайките ще паснат идеално само диаметъра да паснеш и това е нагоре няма накъде да опре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда и да се скъсат след има няма седмица...по-хубаво от оригиналното ама ново, щом става дума за колони..аз смених вече 4-ри втора ръка и не вярвам да спрат да се късат..а и тва прехвалено Босе на 15 години :D..по-добре си сложи едни афтърмаркет колони, които ще свирят много по-добре и ще знаеш, че няма да ги смениш дълги години

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правиш ли разлика между китайски говорител и марков, който ще надсвири босето? Ако ще е от Илиенци, то по-добре да му дам на баба ми радиоточката да и ползва говорителите. Иначе и аз ако сменям ще слагам нов оригинален или афтърмаркет, но качествен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет Уважаеми Господа и Автора на темата!

Едно малко "лирично" отклонение от темата, но все пак по темата... [emoji5]

Не искам да натрапвам мнение само изразявам становище и челен личен опит, като препоръчвам много дипломатично една много добра афтърмаркетова фирма не отстъпваща по нищо на Bose и това са "DLS" Sweden. [emoji106][emoji108][emoji122] Смених си моите на една от колите ми пълен комплект със тази марка и мога да твърдя, че имат изключителен саунд и са много добри за ниски честотната лента и музика със изразен бас. Басът е уникално плътен, мек и няма изкривявания, паразитно "дрънчане" и премодулация независимо колко слабо или силно се слушат. Желателно е , но не е наложително да се ползва крайно стъпало - това просто като допълнение по желание. Естествено не са евтини в никакъв случай, но пък за ценители на добрият звук е отличен избор! Ето линк за информация:

http://www.dls.se/en/car

http://www.dlsrevolution.com/

Успех и всичко най-добро!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека пита за втора ръка оригиналки или евтини китайски говорители,  а вие го пращате да си прави изцяло нова система с длс, гранд зеро и т.н... Не четете ли или?

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих предпочел втора ръка пред китайлъка.Най-добрия вариант е нов говоритил но не знам как са като цени.Между другото на мен едната пищялка от време на време ми създава проблеми и май ще се посещава скоро аудио сервиз.Имам нагласа да я сменя с оригинално ново Босе но всичко зависи от цената разбира се.Все пак това е 15 годишен кош а и при евентуална продажба никой няма да ми го отцени! :)

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случи ми се веднъж да питам каква е цената на нов обикновен говорител и беше нещо от рода на сто и нагоре лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок.Цената е висока но не и непосилна.Проблема е,че после при продажба никой няма да признае,че сме влагали пари в оригинални частиа всеки ще разправя,че вървяли по 3к в Мобиле-то и като цяло били пълни кошове!

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, bonevstiliyan написа:

Мда и да се скъсат след има няма седмица...по-хубаво от оригиналното ама ново, щом става дума за колони..аз смених вече 4-ри втора ръка и не вярвам да спрат да се късат..а и тва прехвалено Босе на 15 години :D..по-добре си сложи едни афтърмаркет колони, които ще свирят много по-добре и ще знаеш, че няма да ги смениш дълги години

Абсолютно съм съгласен! Сложих на HERZ говорители като ползвах пласмасорията на старото BOSE и звука е страхотен! Е, смених и радиото с ALPINE де!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, mitaka7717 said:

Ок.Цената е висока но не и непосилна.Проблема е,че после при продажба никой няма да признае,че сме влагали пари в оригинални частиа всеки ще разправя,че вървяли по 3к в Мобиле-то и като цяло били пълни кошове!

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk

 

Ти душегуба да не си го купил с нагласа да го продаваш, че те боли, че някой ден евентуално може би се навие да купува душегуб ще ти каже, че не го интересува какво си сменил с оригинално? Аз съм си я купил да си ме радва, а някой ден ако ще се продава ще го мисля ако съм жив! Пак почнахте да говорите за подмяна на всички говорители с нови херцове и т.н. а автора е запитал нещо конкретно, не му се дават пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го купил с такава нагласа но и не смятам да умирам с него.Все някой дан ще се продаде.И аз го купих да ме радва и затова все още я карам,защото като я погледна още си ме кефи и й се радвам.Заглеждам и другите Ц5 който се движат по пътя.Принципно кола при мен се задържа максимум година и половина но Душегуба ще се задържи поне още две.Просто ме хваща яд като започнат с циганията като купават автомобили.Аз не се циганя.Не гледам тънкана обяви и после да ме боли главата.Не,че е гаранция,че като е скъпа ще е безпроблемна но като виждам,че човек е вложил в автомобила си и си го е гледал като хората си мисля,че е обидно да се пазаря за 200-300-500 лв.Нито моя живот ще се оправи ако не ги дам,нито неговия ще се влоши ако ми ги смъкне но предпочитам да отценя и да си платя,защото всички реват от търгашите но като тръгнат да купуват са по-зле и от тях!

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето конвенционални говорителчета за Автора на темата от 19-24 лева. От това по-евтино и "супер качество" сигурно има само на Илиенци за по 5-10 лева. Късмет и успех в ъпгрейда/заместването!

http://www.technomarket.bg/tonkoloni-za-kola

95d813f9237fda85c0043be145d32f01.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, че и по-големите супер маркети за техника продаваха такива говорители. Цените им са приемливи и освен, че ще изкарат повече от старите би трябвало и да свирят по-добре? Има ли някакви драми с пускането на ток към тях (че оригиналните са си с букса), закрепянето за кората или прибирането на кората към вратата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само bose или harman kardon нищо друго неможе да искара по кристален звук , и се намират втора употреба на достъпни цени,аз съм в момента с ground zero 6 колони+буфер уникален звук но цените са доста солени

Редактирано от bote
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде хайде, да не изпадаме в такива сантименталности и персонализирани субективизми! Bose & Harman Kardon не са изобщо най-кристалното което може да се иСкара като звук на пазара. Има къде къде над тези фирми. Само за Ваше сведение Ви прилагам няколко линка за да се осведомите относно други в пъти по-качествени произведения на аудио изкуството. Моля на Вашето внимание линкове:

http://www.rockfordfosgate.com/

http://www.bang-olufsen.com/en

http://www.dls.se/index.html

PS. Господинът търси някакъв компромисен продукт до 20 лева, не от 1000£ до 10000£. Аз още в началото предложих нещо много по-качествено, но то не струва 20 лева.

eebe449d24a5f2d1eca0ab3fefc3e096.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...