Jump to content

A4 2.5 180 quatrro ?


Recommended Posts

Здравейте колеги . Предстои ми покупка на А4-ка . Знам , че моторите 2.5 са проблемни , та въпросът ми е чувал съм , че този 180 quatrro е изчистен от проблемите с валовете . Правилно ли съм разбрал или греша и пак е от проблемните . 

Търся усилено 1,9 , 1,8t или 2.4 . Харесват ми обяви с 2.5 180 и ще съм благодарен ако изразите мнение отностно този мотор . 

 

Благодаря 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси мотор, чийто код започва с буква "B". Има 180 коня мотор, който е "АКЕ" и там проблема не е оправен.

Редактирано от DJANO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш капака над мотора и гледаш блока до лявата глава - отпред. Можеш и в самите документи да видиш, но най-добре на желязото да гледаш. BAU, което е най-желаният вариант се монтира 2003-2005 година ако не се лъжа, така че автомобили преди тази година едва ли ще намериш с правилният мотор.

Редактирано от DJANO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Значи такива са работите . Иначе търся задължително да е автоматик - някакви отзиви ? 

Чета отрицателни мнения за мултитроника - какво е при тях ? 

Редактирано от Audi_R8
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сервизната лепенка в багажника го пише кода на мотора.

Никой продавач няма да те остави да разглабяш и да махаш капаци по колата му. :hilezh:

 

Пример:

tabelka.jpg

 

Това е AJM мотор. Ти търсиш някой с B**.

Редактирано от Audi_FeN_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора нямате ли си проблеми....та си ги купувате?!?!

 

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ами аз бягам от 2.5 . Исках просто да попитам и най-вероятно ще търся 1,9 1,8 или 2.4 

Иначе за 1,8 турбо двигателя AVJ автоматик добър избор нали ? 

Редактирано от Audi_R8
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък според мен прекалено си струва комфорта....Не моеш  ме накара да ръгам скорости в задръстване вече...пъ и на полусъидинител...съм забравил.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ръчкането си е субективно, и при бензина не е по-различно - на 80 вече съм изръчкал 6-те броя, ама пък си предпочитам нон стоп редене на предавки, отколкото автомат...

Sent from my XT1052 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно различни хора, различни идеали. Склоних да взема автомат, но си казах, че при първия по-сериозен проблем ще се изхвърля. За 30 000км не можах да му свикна, не можа и да ме впечатли тоя дървен кортоп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...