Jump to content

Темата за качественото домашно озвучаване.


Recommended Posts

Я да питам, някой да си търси качествени ресийвъри? 

 

Смятам да взимам един нов, ама имам вече два в къщи и няма да имам нужда от тях, а са много добри и качествени, с много добро звучене и в стерео режим. 

Единия е Sony STR 2400 ES , DENON AVR-2312. 

Доволен съм и от двата и честно казано не ми се продават, ама няма смисъл да ми седят по кутийте. И двата си имат дистанционни, микрофони за настройка на звука, упътвания, Денон-а е с оригиналната кутия.

Ако някой има интерес, да ми пише, ще пратя снимки и всякакво друго инфо, и цени също. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 112
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ползвай правилния раздел в купува/продава, тук е техническия раздел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, знам че съм на неправилното място, исках само да спомена, че ги продавам. 

Иначе тукашните масони, не купуват втора ръка, не си ли е, да метне пачките в магазина, мани. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, щом казваш, със 'сигурност' е така. 

Аз и двата ги имам, и ги слушам всеки ден, и съм страшно доволен от звученето и на двата. И не само аз съм доволен от звука, приятели които са идвали и слушали, доста пъти, са оставали приятно впечатлени от двата ресийвъра. 

Ама, ние нищо не разбираме от звук, така или иначе, така че, ще се 'доверя' на твоето мнение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ми пристигат говорителите и се почва събирането на филтри и кутии.Чак после смятам с готовите ОТ да ходя да избирам усилвател:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми прозвуча като - утре ми идват гумите, слагам ги на едни джанти и отивам да си търся кола за тях. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31/05/2016 at 20:43, grizzly написа:

Цитиране на предходно мнение! 

не бе,Гризли,

отзивчив колега от аудио форума:flehan: ,направо  избара проект по  говорителите,които си бях наумил да ползвам.

Е нека и аз,простосмъртният,да се порадвам на  малко по-качествено аудио дееее:hilezh:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, Joro Irl написа:

Е, щом казваш, със 'сигурност' е така. 

Аз и двата ги имам, и ги слушам всеки ден, и съм страшно доволен от звученето и на двата. И не само аз съм доволен от звука, приятели които са идвали и слушали, доста пъти, са оставали приятно впечатлени от двата ресийвъра. 

Ама, ние нищо не разбираме от звук, така или иначе, така че, ще се 'доверя' на твоето мнение. 

Всеки си има критерии. Моите явно са доста над твоите и за това е така.

Гризли може би ще каже същото за него, спрямо посоченото.

Щом теб си ти те радват, това е добре.

Преди 9 часа, dafil написа:

не бе,Гризли,

отзивчив колега от аудио форума:flehan: ,направо  избара проект по  говорителите,които си бях наумил да ползвам.

Е нека и аз,простосмъртният,да се порадвам на  малко по-качествено аудио дееее:hilezh:

Можел и да кажеш какво си поръчал, защото не разбрах проекта точно.

А кой е този отзивчив колега от аудио форума?  Явно си попаднал на нима някой от 5%-те процента такива? Ебах късмета му! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

38 minutes ago, tufata said:

Всеки си има критерии. Моите явно са доста над твоите и за това е така.

 

По принцип е така, различни хора, различни възприятия. 

Но тези 'крайни' изказвания, тия не ставали или ония са боклуци, малко дразнят. 

И двата са много добре направени и свирещи доста прилично. Мога и виждам/чувам разлика в звучененто и от двата ресийвъра. Но и двата ми харесват как звучат. 

 

Кажи една марка която се 'заслужава' и правят перфектната техника? 

 

Пък в оня аудио форум, няма един да ти каже нещо същественно или да те насочи в някаква 'правилна' посока. Само негативни мнения за всичко. Бахти и гамените там. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то е до модели може би, не до марки.

Поне аз на марки не робувам. А има такива които крайно не стават...

Аз понеже съм работил някога, преди доста години в доста добре зареден магазин за аудио техника, нова и 2-ра ръка та съм се нагледал на боклуци.

Супер скъпи върхови модели, Денони, Ямахи, Техникси... накрая звучат като нищо.

Марките които имат супер рядко нещо което да свири поне поносимо са Техникс и Кенууд. Втората е направо критична, там 95% от изделията са им просто неповторимо лиши.

При техникса нещата може би са около 70% не звучащи.

Ако погледнем Онкйо примерно, там е обратното 70-80% от нещата звучат, нормално според класа си.

Минавали са през мен много техники от всякакъв вид, марки, поколение и клас. Пипнал съм, слушал съм, тествал съм и съм уцелил много неща.

Явно повечето Хай-Фай неща наистина не звучат. Едва Най-енда и то този от едно време, звучеше добре.

Интересното е че днеска от новите усилватели или ресивъри, дори ширпотреба клас, звучат пъти по-добре от едно времещните уж хай-фай.

Говоря за неща които се чуват ясно от всеки нормален човек. Не говоря за неща които се причуват на аудиВили от другият форум, та то в повечето случаи реално такива неща просто не съществуват реално като детайл в песните.

То там има хора които дори като е с единия компоненти вижда един изпълнител, като е с другият вижда друг. Песните могат да звучат различно но до едно ниво, стигащо до реалността. От там натъканата ако почваш да виждаш нещо, не е добре!

Релето в изхода на усилвател е много важно да го няма!!! Не забравяйте че то скапва осезаемо звука, но само в представите на тези ненормалници! :D

Ми с тенола които използват какво ще правим?! Той корозира с годините, изменя си проводимостта!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

За един приятел питам /това сериозно/. :)

 

Някой може ли да сподели мнение за два ресийвъра, Pioneer SC-2024 или Yamaha RX-V777? Кой от тях би бил по-безпроблемния, да няма някакви по-осезаеми дефекти, звучат ли добре в стерео режим? 

За Ямахата намирам повече инфо из нета, ама за тоя Пионер, нещо много оскъдна информация. Ще се радвам някой да сподели инфо, ако има такова, разбира се. :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...