Jump to content

Опитаха се да ми откраднат колата


ДИМКОВ

Recommended Posts

Не е нужно да споделяш за тия защити, защото после всички като са с тях, няма да е толкова сигурна защитата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, някой знае ли нещо за обучение на бравата на шофьорската врата. Днес пробвах дали ми работи бравата след разбиването и констатирах, че при отключена кола работи-сваля стъклата мигачите мигат, заключва колата, но при заключена кола не отключва. В един момент като се опитвам да отключа диода на алармата от мигащо състояние започва да свети постоянно за няколко секунди след което пак започва да мига но колата не се отключва. Явно иска някакво обучение след разбиването на ключалката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не отключва шофъорскарта врата ли? Това трябва да е чисто механично. Сигурно нещо не са закачили като са я слагали.

 

Лампата и стъката реагират, защото явно бутончето отчита положението на ключа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, ДИМКОВ написа:

Колеги, някой знае ли нещо за обучение на бравата на шофьорската врата. Днес пробвах дали ми работи бравата след разбиването и констатирах, че при отключена кола работи-сваля стъклата мигачите мигат, заключва колата, но при заключена кола не отключва. В един момент като се опитвам да отключа диода на алармата от мигащо състояние започва да свети постоянно за няколко секунди след което пак започва да мига но колата не се отключва. Явно иска някакво обучение след разбиването на ключалката.

Няма да стане с кодинг колега,модула си е заминал.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модулът във вратата управлява отварянето и затварянето на прозорците и електрическото отваряне на врата.Точно колегата по-горе е описал че има проблем с тези 2 неща.Те нямат нищо общо с бравата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера пуснах един чек за всеки случай, имах си обичайната грешка на CD чейнджъра. Но установих, че отключва механично шофьорската врата но не деактивира алармата и не задейства централното заключване (не съм го чувал и затова си михлех, че не отключва колата), а както писах по-горе ключето за отключване работи защото при отключена кола и завъртане за отключване сваля прозорците и при по-нататъшно завъртане (вчера го установих) отключва механично само шофьорската врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, писал си че имаш каско - връщай я в сервиза и им кажи да ти я оправят и програмират както трябва. Ако не могат, сподели името на сервиза да го сложим в черния списък.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да оправят - това е съвсем нормално. На теб да не би с ключа да ти отключва всички врати?

 

ДИМКОВ беше писал, че като върти ключа не се отключва и затова му пишех за механичен проблем. То се оказа, че отключва.

 

Преди да би да ти е отключвало всички врати с ключа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, при мене с ключа отключва всички врати:

 

Едно завъртане : отключва само шофьорската врата и деактивирва алармата.

Две завъртания : отключва всички врати и деактивирва алармата.

Завъртане и задържане: отключва шофьорската врата,  деактивирва алармата и отваря всички прозорци.

 

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е А4 Б7, но на комшията е А6 4F и работи по същия начин. Мисля че всички Аудита със централно заключване работят по този начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е въпрос на кодинг - дали да отключва шоферската врата само при първи сигнал и останалите при втори, независмо дали от ключалката, или дистанционното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така!

 

Та мисълта ми беше след като колегата има каско, да му оправят всичко както си е била колата преди инцидента. Какво е това направили ключалката, ама централното заключване не работи както трябва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, ogip said:

Това е въпрос на кодинг - дали да отключва шоферската врата само при първи сигнал и останалите при втори, независмо дали от ключалката, или дистанционното.

 

Колега, ако знаеш откога търся как да накарам моята да отключва всички врати с ключа, за да мога да я отключвам с дистанционното на алармата. 

И има значение дали е с ключа или дистанционното.  За дистанционното важат тия за натискане 1, 2 пъти и да прави различни неща.

 

Вие защо не искате да повярвате, че може да е така направена - да отключва само шофьорската. 

нека колегата пробва нещо - да стои и да се заключи вътре с дистанционното като отвън и да види дали работи копчето за оключване на вратата отвътре и дали може да отквори вратите с лостчето. Ако не става - значи е нормално да не може с ключа да отключи друго освен шофьорската.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не видиш форума на алармата и да пуснеш тема там как да я направиш да отключва четирите врати? Няма нищо общо с Ауди този проблем. На моята като отключа от дистанционното се отварят всички врати. Оригиналните аларми и добрите афтърмаркет имат кодинг защото са по кан и се настройват къде и какво да се отключва. Ходи при тоя дето ти е сложил алармата и му кажи просто да ти я направи както искаш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 minutes ago, mshbul said:

 

Вие защо не искате да повярвате, че може да е така направена - да отключва само шофьорската...

 

Вярвам че на някои коли това не става. Но колегата е написал:

 

23 hours ago, ДИМКОВ said:

... установих, че отключва механично шофьорската врата но не деактивира алармата и не задейства централното заключване...

 

Което означава че преди е работило. Говорим за неговата кола. Това да не дективира алармата пък съвсем не е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен с дистанционното се отключва само шофьорската и с още едно натискане всичките, това май се води selective unlocking, виждал съм го на голф4 да го има също, трябва и на 4Ф-а да е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И зависи как е поръчана колата. Опцията май е тази: PR-4K7 Central locking system "Keyless Entry" "two-stage unlocking".

Проверих моята кола и имам само PR-4K4 Radio remote controlled central locking

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...