Jump to content

Помощ при покупка на А4 B8 2.0 TDI


Recommended Posts

2 hours ago, martinich said:

Порше не би трябвало да рискуват с продажба на съмнителен/ некачествен автомобил, без значение от къде/кого е купуван. Дали се придържат към това е друга тема.

А кой им пречи да врътнат неко км назадЕ? Кой гарантира, че не е имало намеса от третите лица(не говоря за случая а по принцип).Или трябва да им се вЕрва, шото са Порше? Етака по дифолт

Щото съм го виждал с очите си в дилъра на опел в БГ/ Бяла служебна карана на служебна жигула.

Още повече, лично съм виждал италианска автокъща да връща километри, с очите си. Приятел си върна колата на 300К цялата на леж вътре и взе нова , и после ми я предлагаха в пакет, изпрана и на 139К същата кола...

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 116
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

4 hours ago, congo said:

 

Щях да кажа нещо ама нема сми.

 

Обаче хипотетичен въпрос имам.

 

Кола У на километри Х се внася за Порше от батка Ю.

 

Какво става ако в последствие се окаже че колата не е на тези километри или има скрит дефект? Всички знаем че Порше няма да си мръднат пръста(имат си подобен случай с маслояд). Какъв би бил шанса ми да си търся правата от форумната батка или Ауди Италия примерно? Ей за това говоря като казвам да си ги внасят те! Така няма посредник посредата с които всички да си измият ръцете а той да каже "сор пич да си гледал". Баси двата ташака.

 

1. Не е точно такава схемата.

2. Порше, ако купува, проверява шаси, инспекции ремонти и т.н.

3. Ключовете на Ауди след 08г. пишат км. и не могат да бъдат манипулирани назад. Колата записва и броя ключове кодирани и забранявани за нея.

4. Ако не знаеш как да си гониш правата си за коли от Джъмбо.

5. Форумен батка викай на нЕкой друг...

3 hours ago, Misho 82 said:

Купуваш кола от cargiant и задължително имаш гаранция на техническо състояние

Можеш и да е върнеш до две седмици ако не си "хепи" с колата може и да е смениш с друга....и пак говорим за коли втора ръка. Само дето cargiant продава кола на всяка десета минута и паркинга с наличните автомобили е колкото  малък град у родно...ама не чух някой там да се бие в гърдите гръмко що ли? :nixweiss:

 

Искам да ми покажеш някой купил си кола от там, пристигнала в България и после да им я е върнал, щото не е хепи. Ма да ми го покажеш, а не историята на един познат колегата, дето напусна миналия месец...

39 minutes ago, Fitil4o said:

А кой им пречи да врътнат неко км назадЕ? Кой гарантира, че не е имало намеса от третите лица(не говоря за случая а по принцип).Или трябва да им се вЕрва, шото са Порше? Етака по дифолт

Щото съм го виждал с очите си в дилъра на опел в БГ/ Бяла служебна карана на служебна жигула.

Още повече, лично съм виждал италианска автокъща да връща километри, с очите си. Приятел си върна колата на 300К цялата на леж вътре и взе нова , и после ми я предлагаха в пакет, изпрана и на 139К същата кола...

 

Предлагали са ри я щото си търговец и е за експорт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И що да се връщам в БГ с нея??:nixweiss: какви познати? Аз купувам трета кола от тях! (такава ни е работата) тия познати и тн. на друг не на мен...аз говоря от опит 

Я сега ти ми кажи джамбазин с подобни опции в БГ? 

 

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, martinich said:

Порше не би трябвало да рискуват с продажба на съмнителен/ некачествен автомобил, без значение от къде/кого е купуван. Дали се придържат към това е друга тема. 

Преди време ходих да гледам  един Голф в ПоршеИзток. Дадоха ми 20 страници протокол от преглед - всичко беше описано....уж.

Колата се оказа купена от Горубляне, с превъртян километраж.....факти, които не бяха отбелязани нито в обявата, нито в "стандартизирания протокол от 75 позиции".....но едва ли е нарочно, вероятно Порше-майка нямат позиция "покупка от Горубляне":).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Misho 82 said:

И що да се връщам в БГ с нея??:nixweiss: какви познати? Аз купувам трета кола от тях! (такава ни е работата) тия познати и тн. на друг не на мен...аз говоря от опит 

Я сега ти ми кажи джамбазин с подобни опции в БГ? 

 

 

Купуваш и имаш подобна опция защото законите на страната го позволяват. За това ти казвам, експортираш колата в БГ и я връщаш щото не те кефи "таратанци"...

45 minutes ago, congo said:

3. То се говореше и че не може да се "записват" нови/стари ключове към колата и че само вносителя може ама ....

4. Щом казваш ..... Само леко със съветите ;) ще си пазарувам от където и както си поискам. И кФо се правиш че непознаващ ситуацията в БГ не знам. Какви права имам при тебе и какви при Порше примерно.

5. Що се припознаваш тогава?

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Не знам кво се е говорело, казвам ти как и какво става, специално при ключовете. 

Не се правя на нищо, казвам само, че в България има и места където нещата не са "пълна лудница".

Не се припознавам, а чета внимателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, Nasti said:

Предлагали са ти я щото си търговец и е за експорт.

Между другото, колата, кято беше с върнати километри и изпрана си беше на централният плац и ако беше влезнал "Синьор Алдо"  вместо мен да си огледа за кола и по някаква причина си я хареса и си я купи, щяха да си го нашият с пълна сила, така, че аргумента ти издиша като пояс на плажа...

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не! Защото сеньор Алдо има лошия навик да рови и да се обажда на стария собственик. Ти нали се сещаш, че Пеша и Монтекатини са колкото Обеля 2 и всички се познават директно или индиректно. Тая кола е там паркирана и налъскана за да може да я отнесе случайно преминаващ търговец и да си я плати попската. На сеньор Алдо ще му кажат, че баш тая е продадена или не е точно за него. Аз с Пипитата не работя от много време, много ме дразнят братята. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е точно това имах в предвид законите на страната го позволяват да както и за това казах БГ е страната на неограничените възможности....но няма как да чувствам сигурност като купувам там човек... и си прав закона трябва да се промени щото в момента потребителите просто имат правото да плащат и това е! 

П.п ако реша да я карам в родно времето което ми дават е напълно достатъчно да разбера всичко за автомобила и дали съм ок с него така че защо да е връщам от БГ след това? Факт няма такъв търговец няма и да има скоро при нас така че леко с гръмките фази "ти наиш ли кои сме ние и за колко хиляди левове коли сме продали" колко да са? И повече сме виждали....айде със  здраве от мен! :) 

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A какъв е смисълът на този спор, който се заформи?

Факт е, че в Порше може и да е станала някаква драма, да се препродаде автомобил с връщани километри, и прочие. Все пак там работят хора, далавераджии, с недостатъчни заплати, тарикати и прочие. Както всеки от нас някога минава късо или вади допълнително лев, когато има възможност и там е така. Там си има търговци, хора на процент, хора с таргети и прочие. И не им е трудно на 2-3ма човека да си направят такава схема на гърба на другите честно работещи, що се учудвате?
Ние сме си такива, никои не ни е виновен.

Друг факт е, че Порше могат да купят която си кола искат и да препродадат като кола с 6 месеца гаранция и на тяхна си цена, това си е техен риск и право. Никъде не пише, че колата е обслужвана само с оргиниални части, или само при тях, или я е карал дядо на 143 години ... Четете внимателно и питайте за да знаете, вместо да гадаете и да предполагате. Всичко го има написано в прав текст.

И като сте такива хитри всичките и хващате Порше с по 100 измами на година, що някой не ги осъди? Що не ги пишат по вестници или да ги казват по новините?
Някой от вас моралисти нещо направил ли е по тоя въпрос? Не? Еми тогава от какво точно се оплаквате - Не е луд който яде баницата, а който му я дава! Щом вие, които знаете за подобни неща не си правите труда да сторите нещо, кой тогава? Бай Онуфрий от Долни Брезник?

Лесно е да се гледа в на друг паницата, българинът това го може най-добре. Да се дава акъл може, да се вайкаме може, да викаме неволята пак може, ама да подобрим нещата ... ТЦ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, robobug написа:

Неофициално.

В смисъл от порше ти казаха, колата е купувана от нас, има такива и такива сервизни акции, на тия километри е била във времето, има един собственик физическо/юридическо лице и ти после разбра, че колата е нов внос, купувана от Горубляне, така ли?

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Протокол за проверка, не означава, страна с първоначална регистрация. Ти пита ли ги от къде е купувана колата? Какво ти отговориха  на тоя въпрос?

Ето кола от "Горубляне" пише го http://www.dasweltauto.bg/vw-passat-variant-comfortline-20-tdi-170-ks-5479/ нещо повече пише че е фирмена, разбирай най вероятно карана според плана на ОЛ, освен ако не я е карал някой ганя, арабел или друг такъв.

Ето и кола байбек от Порше http://www.dasweltauto.bg/vw-passat-highline-20-tdi-bmt-dsg-5604/

И едната и другата може да са на различни километри и да са минали теста на Порше. 

ПП: Какво се усмихваш кажи излъгаха ли те за произхода на автомобила, или не?

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Nasti said:

Аз с Пипитата не работя от много време, много ме дразнят братята. 

Бащата беше класа, тия са дришльовци.

1 hour ago, petrishki said:

Факт е, че в Порше може и да е станала някаква драма

Както също е ФАКТ, че в ПОРШЕ Дортмунд е почти невъзможно да стане драма.... нежели да купат кола от Аамет/Сирьожа, да и върнат километрите и да ти я продадат за истинска...

Или бъркам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вуйче, аз живея в България. В Дортмунд и здравеопазването е друго, и реда, и закона, и жените, и бирата ако ме разбираш правилно :)

Няколко пъти се спомена, че киометрита са връщани преди колата да иде в Порше, а не след, или бъркам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам да приемат закона за връщане на километража в България и някой да влезе в затвора и се прекръствам на ХАСАН... понеже много се тръби тука последните дни..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това няма как да стане, като от Италия Германия си идват готови и то има екземпляри по няколко пъти коригирани. Тук няма как да стане, освен ако не бъдеш хванат в крачка с уреда.

Навсякъде се връщат километражи, дори и за вътрешният пазар ОСОБЕНО Италия.

Редактирано от Iven
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Fitil4o написа:

 

Както също е ФАКТ, че в ПОРШЕ Дортмунд е почти невъзможно да стане драма.... нежели да купат кола от Аамет/Сирьожа, да и върнат километрите и да ти я продадат за истинска...

Или бъркам?

Не знам У Дортмунд как е, но при нас продават употребявани коли до 100к. Всичко над тези км е за търговци. 

Масово се купуват коли от VW AG или Audi AG , които са били тестови или рента кар, предимно до 20к.

Без значение от заплатите, никой няма да се занимава с подобни дивотии, като връщане на километражи. 

П.с. Иде реч за официални хендлъри, щото при бай Мемед всичко е възможно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, moto_fan said:

П.с. Иде реч за официални хендлъри, щото при бай Мемед всичко е възможно. 

Се опитвам да им обЯсним, на защитниците,че Ауди дилър не може да се държи като кифладжия, но те продължават да викат, че не били виновни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи "да са виновни"? Съгласихме се, че има коли при тях с връщани километри, купувани от където те намерят за добре и прочие, но са единици, не като на Горубляне.

Щом ги устройва да си работят така, значи си работят, в кое точно са виновни? Те ли регламентират нещо, те ли следят за неговото изпълнение, някакъв законов орган ли са, какво? Нещо не мога да разбера, какво им е виновното... 

Все едно леля Ганка да е виновна, че продава киселото мляко по 1.05 а не по 0.99 както пише на опаковката ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Fitil4o написа:

ПОРШЕ Дортмунд е почти невъзможно да стане драма.... нежели да купат кола от Аамет/Сирьожа, да и върнат километрите и да ти я продадат за истинска...

Или бъркам?

Бъркаш имам познат каращ кола на ОЛ купена от Германия. Лимита му е 20 000 км на година, той прави по три пъти, но никъде не се отразява. След 3 години я връща на 75 000 км(180 000 реални). Но си прав, че там шанса да се минеш е в пъти по малко отколкото в БГ.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...