Jump to content

Работещи LED крушки за дневни и габарити


zafirovp

Recommended Posts

Здравейте,

 

след около 100 лв похарчени за лед крушки и много изхабени нерви за смяна ми се искаше да направим една тема кой какви видове е използвал и как светят, най-добре със снимки.

 

Това което търся е лед крушки за габарити и дневни в топло бяло без външни съпротивления, без запояване, без да мигат, без да топят рефлектори, без да горят през месец и без да набиват грешки.

 

Не знам за вас, но лично мен ме е срам че сумати неща сам по колата съм си правил пък едни крушки вече 3 години ми тровят нервите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз постигнах ледова нирвана на 260 лева изхарчени по темата на крачка преди да върна крушките :D Сега съм с осрам оригинални новия им модел от тази година + резистори пак на осрам, нормален кодинг ( не за с6 ) и всичко най-накрая заспа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Стара е темата, но и аз търся крушки за DRL. Най-вече ме притеснява лед-крушките да не пекат супер много и да прецакват рефлекторите, иначе по 10лв намерих крушки уж с еди какъв си чип, не дават грешки (пробвал съм ги само в задния стоп като габарити за няколко дни). Нещо обаче се дърпам да ги сложа на мястото на DRL, предвид че не знам колко градуса вдигат резисторите им, нито до колко стига нормална сток DRL крушка.

https://luxled.bg/mobile/product/details?Id=115&langId=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия малките без радиаторче си стигат 200 градуса спокойно. 

 

За 10 само с крушка трудно ще стане. С Осрам крушки + съпротивление ставало номер ама трябва да се реже и запоява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поръчал съм и онези Extreme White на IPAA, които сте ги дискутирали преди години. Чакам ги да пристигнат. Не са led, но уж светели бяло с лек зеленикъв отенък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, zafirovp said:

Тия малките без радиаторче си стигат 200 градуса спокойно. 

 

За 10 само с крушка трудно ще стане. С Осрам крушки + съпротивление ставало номер ама трябва да се реже и запоява.

 

С оригиналните Осрам съпротивления нищо не се реже и запоява, само ги щракваш към кабелите дето влизат във фара:

 

https://autopro.bg/tovarno-saprotivlenie-21v-kanbus-k-t-2br

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И идеята е, че съпротивленията са в коша извън фара и не прецакват рефлекторите от топлината?

А можеш ли да дадеш и линк към крушки OSRAM, които са без резистори, за да станат комплект с тези, които показа в autopro?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само трябва да внимаваш къде се опират резисторите защото се загряват много и могат да стопят сума неща дори и да са монтирани на кабелите извън фара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези мисля бяха моите:

https://autopro.bg/led-krushki-osram-p21v1-6000k-k-t-2br

 

Иначе съпротивленията задължително ги допри до нещо метално, защото греят много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

ако не се лъжа във всеки фар има 3 крушки, 2 са в големите цокали а 3-тата е до един от цокалите, въпроса ми е каква е нейната функция и колко струва оригинална. Ако не се бъркам е daylight. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Fr0sT написа:

Тези мисля бяха моите:

https://autopro.bg/led-krushki-osram-p21v1-6000k-k-t-2br

 

Иначе съпротивленията задължително ги допри до нещо метално, защото греят много.

С тези 2 вата за дрл не става,пак в този сайт има които са за дрл и са 50 ватови и струват 100лв двете

Just now, aleksandrov84 написа:

С тези 2 вата за дрл не става,пак в този сайт има които са за дрл и са 50 ватови и струват 100лв двете

https://autopro.bg/led-lampa-tip-p21w-s-10-cree-dioda-50w-s-edna-svetlina-biala това е модела за дневни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време те питах дали има някакво изгаряне на рефлектора над крушката за дневните и каза че няма. Още ли е така? Някакво премигване/грешки има ли?

Не са проблем 100те лева ама като знам външните съпротивления как греят си представям вътре във фара какво става.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дневни светят силно като ксенона :) 

Аз като пусна ксенона свети само той с габаритите, drl се гаси? 

@Fr0sT можеш ли и ти да пуснеш снимка как светят твоите?

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с нагряването няма проблеми,направени са да светят постоянно и със ксенона от кодинга

Преди 1 час, Fr0sT написа:

Екстра са за дрл, кой те излъга че не стават не знам, ти ако искаш си сложи и киловат.

при положение че габарита ми е 10 вата лед и виждам как свети,малко ми е странно  за дрл как ще стане 2 вата,дай снимка да видя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мощността на товарното съпротивление трябва да отговаря или да е по-високо от това на обикновената крушка - иначе ще изгори. Така че за DRL като се има в предвид, че оригиналната крушка е 21W, то товарното съпротивление за LED такава трябва да е с мощност над 21W (25W е добре). Тези съпротивления се продават във всеки магазин за електронни компоненти (elimex.bg примерно) и струват по около 5-6 лева. Просто трябва да им се запои кабел. По тунинг магазините са по 11-12лв за всяко, като ги продават със запоени кабели. Аз карам с такива вече почти 3 години на А6-цата и около 5 години на А4-ката - няма проблеми с почерняване на рефлектор или друго. Просто трябва да се монтират навън за да не стопят нещо във фара или да му направят дупка в пластмасовия корпус отзад.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това пък да си сложиш ЛЕД светлини с "печка" е най-голямата глупост която може да съществува. Къде е смисъла на ЛЕД тогава?

Трябва да се изключи меренето на тока в контролния модул по някакъв начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...