Jump to content

Масло


anto1

Recommended Posts

Аз лично карам с ултра, но ако и другото покрива VAG спецификациите няма проблем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега knejata, мой близък приятел прочел някъде, че въпросното масло работи "идеално" на дизелови агрегати и решава да го смени (без да е дошло времето за смяна), след смяната колата работи нормално около 100км, след които колата загасва и не може да запали. Следва пътна помощ и директно в сервиз на негов приятел, както и мастер на колата, който заключва, че проблема идва от некачествено масло, недостатъчно охлаждане на двигателя, прегряване и от там мисля знаеш какво става... Не ангажирам с мнението си, но  човека, който е казал това се занимава само с дизелови аудита и нищо друго( хоби)... Споделям мнение, не искам да кажа, че са лоши тези масла, но аз лично не бих сложил такова...

Грешка, километрите са 1000, бирата е изяла една 0 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, egrozdev написа:

Колега knejata, мой близък приятел прочел някъде, че въпросното масло работи "идеално" на дизелови агрегати и решава да го смени (без да е дошло времето за смяна), след смяната колата работи нормално около 100км, след които колата загасва и не може да запали. Следва пътна помощ и директно в сервиз на негов приятел, както и мастер на колата, който заключва, че проблема идва от некачествено масло, недостатъчно охлаждане на двигателя, прегряване и от там мисля знаеш какво става... Не ангажирам с мнението си, но  човека, който е казал това се занимава само с дизелови аудита и нищо друго( хоби)... Споделям мнение, не искам да кажа, че са лоши тези масла, но аз лично не бих сложил такова...

Грешка, километрите са 1000, бирата е изяла една 0 ;)

 

Ти това сериозно ли го написа или като цяло бирата е попречила!?

Хиляда километра не са никак малко, а и чак след това някакъв "майстор", който поддържа колата "заключава" (много кавички употребих, май), че маслото е некачествено, а и е отговорно за да се строши двигателя от недобро охлаждане, да не би този доверен майстор да е направил химичен анализ на маслото с пръст потопен в маслото и после същият този пръст е внимателно и добре облизан? Маслото става некачествено в момента в който го сипеш в двигателя и той заработи. 

ШЕЛ са хубави масла, на конкретният въпрос Shell Hellix Ultra 5W40 е по-подходщо за 1.8Т

Редактирано от Nikosaul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един плюс за маслата на ШЕЛ! Много доволен. 5 години ползвах на моята кола и въпреки, че тук в тоя форум има някаква анатема върху това масло, и който и да разбереше, че го ползвам го плюеше, за мен това беше най-доброто масло, което съм слагал в колата. И не защото така си мисля или заради цената, а защото колата работеше много добре с него, за разлика от други "маркови" масла. Аз лично го взимах от вносител, който го вкарваше от Турция. Там правят тези масла, а ако някой твърди обратното, значи е в грешка. За заяждащите се, да кажа, човека ми е добър приятел, а пък да тръгне да ме лъже, и то за това, дума да не става. И въпреки това, маслото беше на висока цена, 14 лв. с отстъпката за литър наливно нх7 10W40. Маслото има и силни почистващи свойства, така че ако си карал с добавки, или си сменял рядко маслото, то ще махне всякакви наслоявания и вярвай ми двигателя ти ще се разтрака! Те вероятно форумите писатели не го харесват заради това. Маслото открива, че са плащали за боклуци и двигателя е в предсмъртно състояние, и като си отиде, шела им е виновен :D

Редактирано от sweetlioo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, egrozdev написа:

Аз лично мога да ти дам 2-3 примера на хора, патили от масла шел...

 

Аз сигурно имам над 500 000км с маслата на Шел досега за 24 години,  ползвани на лични автомобили и впечатленията ми са отлични :) . Маслото винаги съм го купувал само и единствено от бензиностанции на Шел.

 

В Европа от доста години в повечето от представителствата на Ауди ползват Шел, доколкото имам информация от догодина в Порше България ще също минават на масла Шел.

 

Така че информацията ти е невярна или просто твоя човек е купил менте Шел от някой уж "официален" вносител... 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- вероятно е попаднал на менте...Имам един приятел, откакто го познавам ползва единствено и само Шел на какви ли не коли, за това се изненадах и аз.

Редактирано от knejata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...