Jump to content

Искам да сменя джантите - по-малки за повече комфорт


Petri

Recommended Posts

Оригиналните 20-ки за 4g са 8.5Jx19 ET45.

Тези, които искаш да сложиш ще са изнесени с 1.2 сантиметра навън и дори колата би трябвало да изглежда "по-раздута" с тях.

Не знам как ще е при 20-ки, не съм слагал и най-добре да пробваш на място, но при 19-ки с ЕТ45 дори с 20 мм фланци няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 142
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да, прати снимки да видим как стоят.

Иначе горе съм обръкал 19 с 20, но е точна информацията:  8.5Jx20 ET45 са оригиналните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, mircho_rs написа:

Здравейте колеги, можете ли да кажете някой пробвал ли е този размер джанти 20” 8,5j et33 пасва ли добре на 4g и дали ще опират някъде когато се натовари? 

Имам познат с точно такава комбинация, джантите стоят брутално. За съжаление в момента не е в България за да ги снимам и да кача снимки, чак следващата седмица ще се прибере.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

6e67c3269c829d83260b7bb346c3bd5a.jpg

Здравейте,тези са 9j x 19H2 et33,с гуми 255/40/19bacdac57064d93878855edf6b91f03d4.jpg

Единствено се наложи болта на капачката на предните апарати да се намали на струг,с няколко мм,за да не опира.72178fbc43207a8cc55187354e778c26.jpg

Дано е от полза !

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
On 9/3/2018 at 9:48 AM, mircho_rs said:

Здравейте колеги, можете ли да кажете някой пробвал ли е този размер джанти 20” 8,5j et33 пасва ли добре на 4g и дали ще опират някъде когато се натовари? :lupe:

 

Здравейте, ето един полезен сайт, където могат да се видят оригиналните размери на гуми и джанти. Втория линк е сравнение на двата размера 19" --> 20"

https://www.wheel-size.com/size/audi/a6/2015/#trim-20tfsi-usdm-249

https://www.wheel-size.com/calc/?wheel1=255-40-19X8.5ET45&wheel2=255-40-20X8.5ET33&fcl=50mm&scl=50mm&wcl=30mm&sr=0mm

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 9/16/2016 at 1:22 PM, Petri said:

Здравейте,

става въпрос за A6 3.0TDI quattro 204 коня.

В момента съм с 19-ки (255/40), а и колата е със спортно окачване. Съответни си вози твърдо и не ме кефи.

Мисля за зимата да взема 17-ки с висока гума и да видя каква ще е разликата. В нета намирам инфо обаче за тая кола само от 18-ки нагоре. На вратата на колата има инфо какви са цялата гама гуми, които слагат - от 16 до 20-ки.

Обаче за 17-ки немога да намеря точните параметри на джантите ET, J и т.н.

Някой може ли да помогне с инфо по върпоса? Също така ако някой го е играл това, дали от 255/40/19, като мина на 225/55/17 ще се усети наистина разлика. Ясно че ще има разлика ама ще бъде ли съществена. Колата е със спортно оказване.

 

Благодаря много за отзовалите си!

 

Здравей колега, тази седмица имах същата дилема за зимен комплект гуми + джанти. Взех си оригинални джанти за 4g - 17" 7,5J ET37 и сложих гуми GoodYear UG Perf G1 101V 255/55. Разликата във возията е осезаема, в България пътищата са като лунен пейзаж, така че визията понякога трябва да се оставя на заден план. По-горе прочетох отрицателни мнения, че щяло да седи нелепо, но в крайна сметка това е един от оригиналните размери за този модел на Ауди...

Редактирано от Nightmarе
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика между возията със 17ки и 18ки няма абсолютно никаква. Всъщност има, 18ките са по-добре като динамика на колата, ако успееш да я усетиш разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нещо вярно че няма никаква разлика, аз от 20 летни сложих 19 зимни, дори смея да твърдя че колата с 20 возеше по стегнато ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, N1995 said:

Разлика между возията със 17ки и 18ки няма абсолютно никаква. Всъщност има, 18ките са по-добре като динамика на колата, ако успееш да я усетиш разбира се.

Аз съм с 255/40/19 летни и като сложих 225/55/17 зимни возията се промени чувствително, не съм с адаптивно окачване и може би затова има такава разлика. И в крайна сметка това са субективни усещания :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме набутаха преди година с 2х et45 и 2х et32 19 цолови и се оказа че et45 опират отпред в спирачните апарати, мислейки си че ми продават 4х с еднакъв et, подходящ за 4G. Сега ги карам et32 отпред и et45 отзад защото отказаха да им ги върна в магазина.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6f9281219b4c1fa488e6b9c798abad9f.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Зависи от ЕТ на Джантата и окачването ,аз карам 255/35/20 ,но това е заводския размер. ЕТ по предписание е 45 ,а може и 43

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@МаринТия ротори са реплика, нали?

 

@ESCOBAR Ти с какви апарати си отпред? Някакви от А7/ S6 ли си слагал?

 

On 10/26/2018 at 1:11 AM, ESCOBAR said:

 

Здравейте,тези са 9j x 19H2 et33,с гуми 255/40/19

Единствено се наложи болта на капачката на предните апарати да се намали на струг,с няколко мм,за да не опира.72178fbc43207a8cc55187354e778c26.jpg

Дано е от полза !

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@МаринТия ротори са реплика, нали?

 

@ESCOBAR Ти с какви апарати си отпред? Някакви от А7/ S6 ли си слагал?

 

 

 

Не оригинални са мога да потърся и серийният им номер ако желаеш,от S5 са .Апаратите са ми стандартните (3.0bitdi),но както съм написъл съм намалял с няколко мм ,болта на капачката на апарата.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колегата Марин са реплики мисля. Номера го има на снимките, на bitdi апаратите са по-големи от колкото на моята за това и се е налагало да намаляш мисля. Моите изглеждат по този начин апаратите:

AUDI-A7-4G-30-TDI-quattro-2012-LHD.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да по-големи са ,при теб няма да има проблем...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, моите 19 инчови са италианска реплика. Когато ги купувах даже и не предполагах че съществуват реплики.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз италиански бих сложил, но с китайците не зная как стоят нещата.... Имали сполучливи изпълнения, както и потресаващо лоши :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, вторник идват моите живот и здраве, сега да измисля какви гуми да обуя...

 

255 или 245 на 40? Че ме притеснихте с това опиране :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...