Jump to content

Искам да сменя джантите - по-малки за повече комфорт


Petri

Recommended Posts

Здравейте,

става въпрос за A6 3.0TDI quattro 204 коня.

В момента съм с 19-ки (255/40), а и колата е със спортно окачване. Съответни си вози твърдо и не ме кефи.

Мисля за зимата да взема 17-ки с висока гума и да видя каква ще е разликата. В нета намирам инфо обаче за тая кола само от 18-ки нагоре. На вратата на колата има инфо какви са цялата гама гуми, които слагат - от 16 до 20-ки.

Обаче за 17-ки немога да намеря точните параметри на джантите ET, J и т.н.

Някой може ли да помогне с инфо по върпоса? Също така ако някой го е играл това, дали от 255/40/19, като мина на 225/55/17 ще се усети наистина разлика. Ясно че ще има разлика ама ще бъде ли съществена. Колата е със спортно оказване.

 

Благодаря много за отзовалите си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 142
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не се занимавай с глупости 225/17 ще стоят нелепо на 4Г...по-добре помисли за 255/45/18 поне те са някакъв компромис и гаранция стават, без да се притесняваш за офсет и дали ще опре в апаратите. Друго полезно нещо е да спаднеш малко гумите, ако са напомпени на макс ги сложи на мин като за празен автомобил...с БГ пътищата това до някъде помага.

Едит: И аз съм със спортното окачване...ами тръска си прото не е правено за лунен пейзаж, ако ти се занимава с монтаж демонтаж и си от София, мога да ти дам да пробваш 255/45/18 как ще возят. Също голямо значение има и самата гума каква е, освен размера.

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно си прав, че ще стоят смешно. И аз имам такива опасения. 

Иначе си мислих че за да усетя наистина разлика трябва да променя осезаемо размера, а от 40 на 45 предполагам, че почти няма да има разлика.

Иначе в момента това съм направил с налягането, малко е надолу спрямо заводските препоръки.

DStealh, ще ти пиша лично по въпроса за предложението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За зимен комплект гума 225/55 R17 с джанта 8J x R17 ET45, влиза в калника и не опира и изглежда много приятно (е не е елегантно като с 19" джанти), обаче возията на спортното окачване остава непроменена, малка разлика има в поемането на големи дупки и поредица от дребни неравности - по-малко разтриса купето, стабилността на колата в бързи завои страда леко от високата гума. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 4F преди фейс лифт, джантите са с различен централен отвор - не стават за 4G, но гумите можеш да си ги ползваш.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎21‎.‎9‎.‎2016‎ г. at 23:17, Nikola2012 написа:

4F фейслифт беше колата

 

 щом е била фейс лифт ще станат джантите и на 4G.

 

 

Преди 4 часа, Jass написа:

ЦО на джанти от 4F фейслифт 57,1 или 66,6?

 

(ЦО) PCD = 66.6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On September 16, 2016 at 1:46 PM, DStealth said:

Не се занимавай с глупости 225/17 ще стоят нелепо на 4Г...

Стоят си прекрасно и вози изключително комфортно и зиме и лете. 

On September 16, 2016 at 2:50 PM, Petri said:

Вероятно си прав, че ще стоят смешно. И аз имам такива опасения. 

Иначе си мислих че за да усетя наистина разлика трябва да променя осезаемо размера, а от 40 на 45 предполагам, че почти няма да има разлика.

Иначе в момента това съм направил с налягането, малко е надолу спрямо заводските препоръки.

DStealh, ще ти пиша лично по въпроса за предложението.

 

Колега, какво точно търсиш: спорт или комфорт? Със 17-ки повече второто и след 130-140км/ч малко компромис с първото,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся комфорт. Затова и другата седмица ще сменям окачването - не ме замервайте с камъни моля :)

Точно ще пускам обява ако някой проявява интерес да види колата със спортното окачване преди да го сваля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо няма. Всеки търси нещо. Само дето търсенето е редно да става преди и по време на купуването/тестването/подбирането на марка и модел. Освен ако колата не ти е подарък дет се вика. На харизан кон зъбите не се гледат, народа е казал. Не са ми понятни подобни брутални даунгрейди. Вероятно ще ти пасне повече джип с тракторски гуми...

Карай със здраве и комфорт!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zhelyazA6, ако имахме хубави пътища, нещата щаха да седят по друг начин. А джип не ми пасва много, камо ли с тракторски гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Доста хора покрай мен изхвърлиха С-лайн и спортното окачване на А6ците...То е наказание да те друса по софийските булеварди...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си 17-ки с 225/55/17 гуми. Едни джанти от Sportive от форума или elegance1 от olx.bg са 450-600лв в зависимост от модела. За зимата си вземи 7J, така се водят и по каталог зимни лети джанти :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 22.09.2016 г. at 23:46, Nikosaul написа:

 

 щом е била фейс лифт ще станат джантите и на 4G.

 

 

 

(ЦО) PCD = 66.6

Моята е фейслифт но вероятно защото е 2.0TDI главината е 57,1мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 11/13/2016 at 0:24, Raino написа:

Удовлетворен ли си от возията на кола след смяната на окачването ?

Според мен разликата е огромна.

 

Да Райно, удовлетворен съм :), Извинявай, че чак сега пиша.

Благодаря за съдействието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте от днеска вече и аз съм собственик на ауди а6 днеска пристига от Германия обаче е с 20" 255Х35 спорт пакет, с лайн 313 КС и от една седмица се чудя дали да не намаля летните джанти на 19 а зиминте на 18. Предполагам както е сега ни камани в бъбреците ни пломби ще ми останат. Предната ми кола беше Авенсис и си вози като лодка за сметка на това не вървеше никак де. Та... ако може нещо да ме посъветвате, ще съм благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какви приоритети имаш.

Ако е визия и гъзария оставаш на 20', ако са комфортна возия 17' или 18' , става и на 16' ама това се приема за кощунство :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...