Jump to content

Какъв ксенон да си купя ?


Recommended Posts

Имам две Фабии , фаровете им са трагедия , искам ксенон с прилично качество и гаранция от "фейс 2 фейс" продавач , не онлайн , не тези от 28.50лв комплекта?

  

 От София съм , да ме насочите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабиите не им светят фаровете, защото са ти заминали рефлекторите и стъклото е помътняло най-вероятно.
Като им шибнеш ксенон, само ще заслепяваш яко. Иди да ти полират "стъклата" да станат напълно прозрачни, сложи им едно фолио да ги защитава от UV. На самите рефлектори им сложи ново покритие в ЕвертЛак или другаде с подобна услуга на галванизиране и ще светнат супер с едни крушки от рода на OSRAM NightBraker.
Ако още не ти харесва, чак тогава сложи някой 35/55в 3000-4300 келвина ксенон.
Аз съм пазарувал от Харпи и съм доволен. 4 комплекта имам от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пробвах Philips extreme vision и ми повредиха лупите. Всъщност едната лупа, защото за щастие на другия фар крушката изгоря много бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да даде мнение за крушки D2S OSRAM Xenarc ORIGINAL ?

Добре ли осветяват, издръжливи ли са?

Дават ги с 4 години гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ти даде някой мнение  , колега...ама не в "моята" тема , а и питах за ксенон , не за "найтбрейкъри" и "осрами".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушката, за която пита KCV не е ли ксенонова?

Най-добре си е оригинално, но не на всеки му се вадят 300 жетона, има по-висок клас читави китаюги по 30-на долара. Тия от 5 долара са ясни...

Не стана ясно за какви фарове се пита - рефлекторни, или прожекторни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама KCV може да си пита за каквото си иска , но в друга тема . Неговото питане , не ми помага никак и не е по темата. Аз все пак искам мнение за нещо , а не съм пуснал тена от сорта на "Всякакви въпроси за фаровете".

 

А иначе , рефлекторни са фаровете на Фабията.


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такъв: http://www.bktuning.bg/product.php?ProductID=134 на а4-ка 2000г.

Разликата с фабричния биксенон на другата ми кола е основно в геометрията на светлинния сноп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти отговор за твоите фарове:

 

Така, че щом не си уточнил с какви крушки си, ще получаваш и различни предложения.

 

п.п. И щом си пуснал темата така формулирана:

Какъв ксенон да си купя?

в Общ, технически подфорум,

няма какво да пискаш като ущипана девойка, че някой друг има също въпроси относно ксеноновите крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли , че щом форума е "Общи..." , а аз питам конкретно за КСЕНОН , то ти можеш да ми "сереш" в темата?

 А и все ми е тая , с какви крушки съм , питам за качествен ксенон , няма значение , какъв е цокъла.
 А ти , вземи си намери друга работа , за да не се налага , да се "разходя" в твоите теми.

 

 А по темата , купих ксенон от БК Тунинг , на "Резбарска" 3. Имам натрапчивото чувство , че ми продадоха точно от най-евтините боклуци , тези , които са по 28.50лв в ОLX , на цена 85лв.
 Монтирах го и единия баласт не пали , бил съм "карък" , така ми казаха и го смениха. Пали с "бутане" , светлината идва за няколко секунди. Ефекта не е "поразителен" , качеството е трагедия , светлината от фаровете - също. 
 Тези фарове , не стават за фарове , нито със , нито без ксенон. 
Това е за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При заминали рефлектори и матирани стъкла, и 100вата ксенон да сложиш, няма да свети. Моите 55вата от бктунинг, работят вече 3-та година без никакви ядове.

При теб решението е, или нови фарове, или полиране и вграждане на прожектори. Един колега си купи лупи от алиекспрес, защото колата му е деснячка и не му се даваха 1000 пари за леви фарове. Ефекта е поразителен лупите бяха към 30 долара, като светят малко по-зле от Morimoto mini, но в пъти по-добре от който и да е рефлекторен фар.

П.П. Ксеноните са чувствителни на напрежението което идва до тях, ако имаш проблеми със зареждането, може да палят трудно или да премигват. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купуваш две лупи 120лв. Слагаш ксенон. Останалата част от фара ти вече не участва в светенето. Иначе на прецаканите ти вече фарове каквото и да сложиш е все тая.

Колкото и по-мощен ксенон да вземеш единствения ефект ще е да заслепяваш по-силно :)

И моя комплект е от БКтунинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Да , ама са скъпи тези лупи/прожектори , а и не съм сигурен , че мога да ги монтирам във фара сам.

 Бих си купил нови фарове  , ама пък и те са скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе бях писал че са около 30 долара- няма и 60 лв. Друг вариант е препокриване на рефлекторите, и полиране на джаможете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...