Jump to content

ABS


GOCATA

Recommended Posts

Здравейте колеги имам проблем с ABS системата светят ми лампите за ABS и удивителния съответно и ESPто не работи. Управлението е ремонтирано веднъж вчера пробвах и с два други модула от морга и пак не се оправя.VAG COM неможе да се свърже с ABS всички бушони са здрави и на буксата всички гнезда като им мерим напрежението всичко е както трябва.Какво може да е според вас вече незнам какво да правя.Н а VAG COM ми излиза 18259-Powertrain Data Bus P1851-35-10 Missing Message from ABS Controller-Intermittent.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ще пробвам тази вечер да видя какво ще стане

Само че VAG COM като натисна на Select и после на  ABS не ми дава да влезе със всичките модули значи няма да стане това незнам защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде из тази категория на форума имаше тема, къде се описваше такъв проблем и не беше абс-а, май. Разкачи дебитомера и пробвай да се вържеш. Не помня точно какъв беше проблема на другия колега, но помня че имаше някаква странна зависимост между отделни компоненти и не му даваше да се върже. 

 

Ето и линк към темата: 

 

Редактирано от ChillToucH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ChillToucH е прав, ако е сгънал дебитомера, двете ламБи светват. Тогава обаче, ще имаш и други проблеми от сорта на играещи обороти и спънат вървеж.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ако му е заминал сензора за ъгъл на волана също ще му светят двете лампи и пак няма да му работят тези системи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами произхождам от това, че няма връзка с контролера. След като е сменил модула и е проверил буксата, то остава проблема да е някъде из електрониката. Мисля, че ако е сензора за ъгъла на волана, щеше да има грешка за някой датчик на колелата, или за самия него, но щеше да има връзка с контролера. Другия вариант е всичките пробвани модули да са преебани... Или пък някой кабел да прави мизерия и когато се размърда да прави контакт, а в нормално положение да прекъсва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модула е изгорял 100 %. И при мен беше така. Пробвах 4 модула от морги - всичките бяха изгорели. Само като ги закача и лампите си светваха. Накрая взех единия за 20 лв. Един майстор ми го запои и като го сложих изгаснаха лампите. Няма нужда от адаптиране. Но изкара 6 месеца и отново светна лампата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същият проблем с душегуба имахме преди 4г. - презапояване на студените спойки (позлатени нишки, или каквото там е) и никакъв проблем и до днес.

Получих дежа вю като взех и AFN-а - свалих модула и колегата @Marian_Georgiev се погрижи за него, минаха 5 месеца оттогава и 14к км. без проблеми :respekt:

 

Същите симптоми - нямаше връзка с модула и светеха тези така красиви ламБи, които ми изваждаха очите вечер.

Редактирано от Krisko_A6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом няма връзка с АБС модула и респ. свети удивителната и ABS "лампата" - почти сигурно е, че модула няма захранване т.е. типичния проблем с прекъсване на масата към платката. :zustimm: 

Голяма е вероятността ремонта да е бил несполучлив, т.е. на пръв поглед елементарната "спойка" да не е направена както трябва и покрай нея да са направени и други поразии. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С дебитомера нищо не стана вече светна и тракшъна тази седмица ще ходя при един майстор който ги прави и ще кажа какво е станало но с единият модул от моргата при мен не тръгна с като го сложих на един приятел на неговата кола той даде на контакт и борда му излиза ОК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С този проблем ли си взел колата или при теб се е появил?

 

Ако така си я наследил, да не е този преди теб да е правил свободни съчинения с тези модули ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех я от приятел при него беше заминал модула смени го с втора употреба който изкара 3 месеца после вече го отремонтира и кара 3 години горе долу и при мен се скапа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...