Jump to content

Инсталация на подгрев на седалки


AtaUzunov

Recommended Posts

  • Отговори 79
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На 27.11.2016 г. at 14:55, James написа:

Ей, голяма драма с тази смяна тапицерия на седалки !  Значи откачих... половин месец ме забави това, накрая следващата седмица имам час да си оправя седалката при тапицер и вече другия уйкенд бодем седалките с подгрева ! Имам и още един въпрос  - Можете ли да ми кажете дали с мултицет или някаква друга схема може да се провери дали подгрева работи преди да се почне инсталирането на седалките, за да не стане после двойна работа ? 

 

Свръзваш кабелите на подгрева на 12в и ще усетиш дали загрява. 

 

На 28.11.2016 г. at 14:33, Trimontcium написа:

В седалките дали има датчик за натиск (да ли е седнал някой за да активира подгрева?)

При С5 на предните няма 100% 

Редактирано от Момо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да потвърдя и аз че при Ц5 няма датчик на предните но за жалост нямам отзад че да изкажа мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам на задните, но не виждам логика едните да имат, а другите да нямат...евентуално някой може да се поразрови в ELSA-та и да каже там какво пише, въпреки че нищо няма да се промени..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На С4 също има само на задните.

Шофьора няма поглед на бутоните отзад , докато предните се виждат. Ако някои се вози отзад и ги забрави включени като излезе, да се изключат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Момо написа:

Шофьора няма поглед на бутоните отзад , докато предните се виждат. Ако някои се вози отзад и ги забрави включени като излезе, да се изключат.

Евала, не можах да се сетя. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ей, най-накрая !! Топля си задника от днес  :dance:! Снимки малко по-късно ще кача, само да кажа, че колата е правена от абсолютен специалист и супер коректен колега ! :zustimm: Евала, че има още такива хора.  Като заводско си стана !

Редактирано от James
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така обича да прави тоя колега :D..топли, топли че зимата дойде и кажи дали девойката е доволна :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах по-бързо да загрява, но и така става :dance: Прави ми впечатление обаче, че в шофьорската седалка има доста умрели сектори(за сметка на един вляво отзад и долу, който направо ме пържи дори и на 3-4 степен), някой знае ли това дали има решение и какво включва то ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, James написа:

... за сметка на един вляво отзад и долу, който направо ме пържи дори и на 3-4 степен...

 

Това според мен е притеснително, щото ми говори за лоша връзка между отделните нагреватели

и скоро може и да почернее и да спре напълно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, KCV написа:

 

Това според мен е притеснително, щото ми говори за лоша връзка между отделните нагреватели

и скоро може и да почернее и да спре напълно.

 

Така и така скоро ще се сменя тапицерията на седалката с такава от същата без подгрев.. Така че като се разпердушини седалка/облегалка ще се обърне внимание на състоянието на отделните нагреватели и връзките между тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз очаквах по бързо да загряват, но като си загреят постепенно се стопля цялата и е доста приятно. Но не пари а само загрява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, James написа:

 

Така и така скоро ще се сменя тапицерията на седалката с такава от същата без подгрев.. Така че като се разпердушини седалка/облегалка ще се обърне внимание на състоянието на отделните нагреватели и връзките между тях

 

Така вече ще си сигурен от какво се получава така.

 

Дори като свалиш всичко, вържи инсталацията и виж пак, къде как нагрява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги само да ви кажа, аз исках да мина през същия филм с тапицер обаче се оказа, че нагревателите са вградени в самата тапицерия. Тапицера ми каза че няма как да стане и  директно ми нахлузи тази която исках върху тапицерията с подгрева.

tmp_22421-IMG_20161216_164148343687529.jpg

Редактирано от AtaUzunov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, AtaUzunov написа:

И аз очаквах по бързо да загряват, но като си загреят постепенно се стопля цялата и е доста приятно. Но не пари а само загрява.

На 2-те ц5, които съм имал/имам с ОЕМ подгрев, стопля бавно (3-5 мин), но на степен 6 си попарва. 3-4 е ОК при около 0 навън, 5 е ОК докато стопли парното на минусови температури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Колеги мойта си има оригинален подгрев отпред и отзад,но шофъорската седалка ми грее само в задния край(точно под гъза)без да топли напред и на облегалката,като дори и на 1 загрява бая.Дясната е по добре но и тя май няма на облегалката.Къде точно топли подгрева ?Това за задните седалки дето реагират за натиск не го знаех и винаги ги поглеждах след мивка че да не греят напразно,ще го проверя дали ми действа :).За задните мисля че не топлят на облегалките.Дайте малко инфо коя седалка къде грее ?

Незнам има ли значение но седалките са ми пълен ел. и с кожа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите топлият на кръста облегалка та, точно на задната част на дупето където казваш и в двете страници на краката и постепенно затопля цялата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 16.12.2016 г. at 22:12, KCV написа:

 

Това според мен е притеснително, щото ми говори за лоша връзка между отделните нагреватели

и скоро може и да почернее и да спре напълно.

 

Оказа се прав, вече изобщо не топли шофьорската седалката... оттук нататък какви с ми опциите като я отворя за смяна на тапицерията.. ? Или направо да си купя друга работеща и на не да нахлузя тапицерията, която си е моята ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с глупости, търси си друга седалка със същата тапицерия..вече всичко ти е прекарано, трявба само да я смениш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, James написа:

Оказа се прав, вече изобщо не топли шофьорската седалката... оттук нататък какви с ми опциите като я отворя за смяна на тапицерията.. ? Или направо да си купя друга работеща и на не да нахлузя тапицерията, която си е моята ? 

На твое място бих проверил какво е положението първо. Не всичко се оправя с "ново". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За целта трябва да отворя седалката, тя и без друго е за претапициране, но съм неграмотен по токовете и не мога да си проверя или поне не съм напълно сигурен по веригите какво да гледам и как да разбера къде е проблемът. Иначе ако някой може да удари едно рамо за София, няма проблем. Ще кажа на тапицера като я разкости да ми я даде да се види отблизо. 

 

@bonevstiliyan няма друга такава в България в момента, която да се продава. Затова си търся може би само нагревателите вътре с одеалцето или просто цяла друга изрядна седалка, на която само да нахлузя моята тапицерия(от тази , която беше преди подгрева)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...