Jump to content

Избор на Радар детектор?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 957
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

дейба днеска нещо ми се прееба радара , пускам го тества си всичките честоти и после се изключва ....

някви идеи къде в Пловдив мога да го занеса да ми го оправят ? Дали обикновен жичкаджия може да се справи или да не рискувам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От едно известно време се разкарвам с новия си радар детектор. По закона на всеобщата гадост, като, че ли Господ тези дни премахва всички КАТ-аджии с радари от пътя ми и не мога да срещна нито едни с наличен и/или пуснат радар :steinigung:

Уредът е с богато сетъп меню и се налага лека конфигурация.

Запознатите дали могат да дадат малко инфо на какъв бенд са радарите в БГ? По спомен беше "Х"? Вече съм решен, ако и днес не попадна на излъчващ такъв, да ходя довечера по караулките, да им се примоля да пуснат един и да правим тестове... бах...

<_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Х банд са радарите.

аз лично съм засичал КА банд на камери в София....разликата с разните му фото клетки на врати и други излъчватели е степента на сигнала...при камерата показанието разбиваше скалата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В пловдив съм хващал такъв радар с камера на "К" банд но само веднъж , всичките други пъти си ми ги засича на "Х" на "Ка" хващам само врати , фотоклетки и т.н. .... доколкото знам радари на "Ка" няма , колега сигурен ли си че не си се объркал или радарите ги ползват от скоро ?

М/у другото Алекс радарчето е супер , бях чел скоро сравнение м/у този и Валентин 1 Про или нещо подобно от сравнението излиза че този твоя и валентин-а са най-доброто на пазара , можеш ли да споделиш по-нататък впечатления и заслужава ли си парите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда, изглежда толкоз "massive", че все едно ще го пращаш на мисия до Марс. Няма нищо общо със снимката :hilezh:

И тежи сигурно едно кило. Добра машинка... аз продължавам да не срещам катаджии с радари. Е това е късмет. Та засега май няма какво много да кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

злобил, почти съм сигурен че беше Ка бандът, който мрънкаше от камерите.

в софия на няколко места има от тия табла "вашата скорост е: ХХ" и там също Ка бандът пееше.

Алекс, що не се врътнеш до караулката в началото на магистрала Тракия и ще видиш.

там радарът почти не го гасят (особено привечер).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз малко инфо от кобрата 9445.Пищи винаги на време.Другата седмица ще мога да я тестват и в България,но за сега в Англия ми върши чудесна работа.Добре се справя с лазерите и спийд камерите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

злобил, почти съм сигурен че беше Ка бандът, който мрънкаше от камерите.

в софия на няколко места има от тия табла "вашата скорост е: ХХ" и там също Ка бандът пееше.

.....

Информационните табла за скорост са на K, не на Ka.....и кои точно камери си засичал на Ka???

.........Добре се справя с лазерите ....

Как точно се справя с лазерите...осведомява те, че са те засекли вече и да спираш да плащаш ли?

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не кято се извряска набивам кучките и не спирам да плащам :hilezh: Все пак трябва да се съобразяваме малко с ограниченията да не си с повече от 20-30 отгоре ако хварчиш няма да има време да набиеш кучките ами ще си набиеш мечките

Редактирано от georgid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....и кои точно камери си засичал на Ka???

По пътя за Бургас, като слезеш от псевдомагистралата, малко преди Стара Загора има камера - там пищи на Ка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По пътя за Бургас, като слезеш от псевдомагистралата, малко преди Стара Загора има камера - там пищи на Ка...

Тва от скоро ли е??? Да нямаш предвид тия новите стационарни камери дето уж ги пускали от 1-ви август по пътищата насам натам? Ако да значи все пак се оказах прав и са си с радар вътре, което автоматично означава, че читав радар-детектор трябва да предупреждава достатъчно навреме за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка какво излиза ?

Аз знам че всички радари са на Х , миналта седмица обаче ме снимаха с камера която беше монтирана в бяла астра без надписи "полиция" и радара ми като луд засичаше на "К" банд-а , сега излиза че имало и "Ка" който на мене ми е изключен постоянно понеже хваща една камара работи....... има ли някой актуално инфо има ли изобщо радари с "К" и "Ка" тука в БГ ? И при мене и при колегата са единични случаи какъв е шанса да е ебахти съвпадението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега...върни се по-назад в темата и чети....старите полицейски радари дето се ползват от време оно са си на X....има некви нови с камера /Мултанова 6F/ дето бачкат на Ka, информационните табели са на K, ма те поне са безопасни за сега и остава въпроса за новите стационарни камери дето ги монтираха насам натам /срещу София ленд и на Цариградско примерно/ които май също са на Ка, ма трябва някой да потвърди все пак.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopi...mp;#entry860649

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз незная какво да си мисля. Белтрониксът е доста умен и не писка много... вчера се развика внезапно на Цариградско, счупи скалата и влезе в стелт режим... Притесни се. Всичко това за 1-2 секунди... и продължи само тихичко да писука и да мига диода на куплунга за запалката. Видимо нямаше нищо, но през кола зад мен видях цивилен автомобил, черен пасат с тъмни стъкла, с оптики и други джаджи по таблото... Толкоз ли не можем да намерим достоверна информация какви уреди все пак се използват от КАТ...

...и остава въпроса за новите стационарни камери дето ги монтираха насам натам /срещу София ленд и на Цариградско примерно/ които май също са на Ка, ма трябва някой да потвърди все пак.

Колега, на мен уредът ми мълчи, а преминавам на ден по 3-4 пъти покрай тези две камери. Вероятно са си само кутии... засега. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на мен уредът ми мълчи, а преминавам на ден по 3-4 пъти покрай тези две камери. Вероятно са си само кутии... засега. <_<

Ми те още в началото си казаха че слагали 30 кутии, пък имали пълнеж само за 10-15...и щели да ги въртят и менкат на различни места....докат съберат пари за още <_<. Предполагам сега лятото хардуера е заминал по пътя към морето....за тва ми беше интересно колегата дето спомена за камера след магистралата около Стара Загора...А тва че STI-то се е разпищяло изненадващо може да е от друг радар-детектор....в повечето случаи някоя Кобра дето хич не е екранирана и излъчва здраво.

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва от скоро ли е??? Да нямаш предвид тия новите стационарни камери дето уж ги пускали от 1-ви август по пътищата насам натам? Ако да значи все пак се оказах прав и са си с радар вътре, което автоматично означава, че читав радар-детектор трябва да предупреждава достатъчно навреме за тях.

Не зная- миналата година я нямаше....

Впечатление ми направи, че антирадара ( Белтроникс 995) си индикира за Ка вълни, но звука беше различен,а скалата - пълна почти до горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...А тва че STI-то се е разпищяло изненадващо може да е от друг радар-детектор....в повечето случаи някоя Кобра дето хич не е екранирана и излъчва здраво.

Излъчва? Радар детектор? Прости моето невежество, но "той" трябва ли да излъчва? /въпросът ми е сериозен/. За "хардуера", заминал към морето - ясно, просто казвам, че засега тези две камери са само кутии без обзавеждане <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки радар-детектор има малък осцилатор /Local oscillator radiation - It is difficult to keep stray radiation from the local oscillator below the level that a nearby receiver can detect. The receiver's local oscillator can act like a miniature CW transmitter. This means that there can be mutual interference in the operation of two or more superheterodyne receivers in close proximity. In espionage, oscillator radiation gives a means to detect a covert receiver and its operating frequency. One effective way of preventing the local oscillator signal from radiating out from the receiver's antenna is by adding a stage of RF amplification between the receiver's antenna and its mixer stage.

/ и съответно излъчва освен, че приема. Та точно това излъчване се улавя от други радар-детектори, както и от специални полицейски устройства наречени radar detector detector <_< или RDD на кратко. Ползват се в страни където притежаването и карането с радар-детектор е забранено.

http://en.wikipedia.org/wiki/Radar_detector_detector

ПС: И тука е голямата далавера от STI-то....че са го направили навидим....тоест други детектори не трябва да го усещат и да сигнализират за него.

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва от скоро ли е??? Да нямаш предвид тия новите стационарни камери дето уж ги пускали от 1-ви август по пътищата насам натам? Ако да значи все пак се оказах прав и са си с радар вътре, което автоматично означава, че читав радар-детектор трябва да предупреждава достатъчно навреме за тях.

Да ама ако те снимат(засичат) в гръб? Предупреждението няма да е "достатъчно навреме" :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...