Jump to content

Турбото не се чува?


Vko8

Recommended Posts

Преди една седмица взех а3 110коня 1.9 тди. Вкарах я в бокса за обслужване и днес излезе. Интересно ми е обаче защо не чувам турбото като съм вътре в колата? В сравнение мога да дам същия мотор  голф 4ка и леон..доста се чува как включва турбото. Усещам турбото, но от към звук хич го няма. Да не би просто на аудитата да е приглушено по някакъв начин? Извинявам се ако въпросът ми звучи глупаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На приятелката А3-то има някъв афтърмаркет блоуф-оф и звука е много приятен от турбото :D Иначе да, не трябва да се чува по принцип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така за турбото говорим. Докато е студена , свири ли повече? Без катализатор има ли значително усилване на свиренето? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаме катализатор и турбото не се чува независимо дали е топла или студена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ако е тръгнало турбото ( има някакво задиране на перките) на студен мотор се чува повече.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, Punkstyle2 said:

Така и така за турбото говорим. Докато е студена , свири ли повече? Без катализатор има ли значително усилване на свиренето? 

Когато е студена е нормално да се чува повече,особено когато няма катализатор

2 hours ago, ole said:

Мисля, че ако е тръгнало турбото ( има някакво задиране на перките) на студен мотор се чува повече.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Задиране на перките ако има,тогава стърженето е много отчетливо.На чисто нова турбина понякога през студеноте месеци сутрин рано се появява леко просвирване между 1300-2000 оборота.Във високите не трябва да има шумове от нея:huh:

И все пак при някои е индивидуално

Редактирано от vlado_tonev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е индивидуално. Моята свири като линейка, независимо топла, студена, януари, юни и т.н. Задиране обаче или стържене не се чува. Нито пък има грам пушене като я смачкам. Свири си в покой (~900 оборота), свири и на 2000-2200. След това не се чува.

Без катализатор съм, само с гърнето му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не се чува когато колата е студена изобщо. Но като позагрее си го чувам леко в интервала 1500-2000об както и в покои.

Редактирано от evg_eni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...