Jump to content

Избор на прост лаптоп за текстообработка / имейл


Recommended Posts

колега погледни и този:

https://www.jarcomputers.bg/Acer-Aspire-ES1-533-P02L-NXGFUEX012_prod_NBACERNXGFUEX012.html?ref=prod

 

можеш да опиташ да ги спазариш да махнат ссд-то и да ти сложат 1тб диск и даже да ти дадат малко отстъпка от цената ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 130
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

2 hours ago, eltzetzo said:

Благодаря ви за мненията. Явно ще трябва да събера още някой лев.

Разбирам преимуществата на компютрите в Rmaniа, но искам нова машина, разбирайки, че няма да е със същите характеристики.

 

Няма особено много смисъл в подобно начинание. Човек може спокойно да си намери машина на старо от много по-висок клас и параметри, която дори да има остатъчна гаранция подлежаща на удължение за пари, които иначе ще си купи някакъв тотален мега шит, но чисто нов от магазина.

 

Ако държиш на чисто нова машина погледни Acer, примерно. Отношението цена/качество поне в моите очи там е на желаното ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lenovo загледах http://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-lenovo-ideapad-310-80sm01hjbm-8gb.html#box-additional

Или http://plesio.bg/laptopi-c-69977907/lenovo-ideapad-310-silver-p-323772.html?orderSource=1

Разликата е, че втория е FullHD. Не знам дали разликата в цената си струва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В никакъв случай не смятам да гледам филми, но работния компютър е 1600/900 резолюция и не ми се искаше да слизам на по ниска.

Ще ги погледна на място и ще преценя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лаптопът, който ти посочих, който е с 200лв по-ниска цена и с много по-задоволителни спецификации, е с желаната от теб 1600х900 резолюция. :) А за близо 800 лв, можеш да си вземеш оооще по-брутална машинка. :) Но ти си знаеш, де. 

Редактирано от JusttRelaxx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично за себе си не бих си взел нова машина. В момента търкалям един HP Probook от eBay - много успешно го уцелих за 200 български пари с конфигурация i5, 8gb ram, HDD сложих допълнително SSD и си пренесох стария хард на мястото на оптичното устройство, батерията държи 2-3 часа в зависимост от употребата. Дадох още 50 пари за докинг станция и зарядно - какво повече да искам? Машината работи безотказно. Есента купувах за баща ми HP нов от магазина  .... ами пластмасов, не можеш да му сменяваш хардуер (да сложиш допълнително SSD) и общо взето си е дърво. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави са колегите, че не е оферта нова машина за тези пари. Конкретното предложение на JusttRelaxx също тотално не става за мен, з' е обемно и тежко. 1-2 годишен лаптоп на старо или open box от ebay,  като задължително да е с ССД и приличен екран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея обемните и тежките са си доста здрави машини. Моят пробук е дебеличък и тежичък, но не го мисля много много, а и е много удобен за "маневриране" из карантиите му. Докато служебният ми е Т450, който също много ми допада за момента - по-компактен е, няма място за втори хард (на пръв поглед), а и сигурно няма да е много удобно за разглабяне като му дойде времето за някой-друг ъпгрейд.

 

Според мен и W510 ще свърши работа, ако не го разнасяш като ученик в раничка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента пазарът е залят с лаптопи с IPS HD дисплеи. Под 1000лв за поне i3, 8Мгб.....

 

 

Какви по-добри лаптопи се намират втора употреба с по-добър дисплей, по-добър процесор, САТА3, USB3 ? И за какви пари?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://ardes.bg/upotrebyavani-laptopi/laptopi-vtora-upotreba/pamet-ot-16-do-16,pamet-ot-8-do-8/rezolyutsiya-1920x1200-1080-fullhd/usb-3-0?sort=price&direction=asc

 

Избирай си. Като според мен показаните са с леко завишени цени, защото уж се водят проверени и с гаранция. Да не забравяме, че говорим за предназначение на машината - браузване, музика и филми. Не виждам къде тук ще се разгърне пълен потенциал на SATA3 и USB 3.0, за да ги търсим непременно съчетани в един корпус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно: https://ardes.bg/product/lenovo-thinkpad-t440s-vtora-upotreba-93644

Lenovo Т440 - 14", i5 4300U, 8Gb DDR3, 128Gb SSD......за 999лв

 

срещу това: https://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_V510-lenovo_v51015ikb_80WQ00NLBM

Lenovo V510 - 15", i3 7100U, 8Gb DDR4, 256Gb SSD.....за 989лв. (нов, не лош корпус, по-бърз процесор, по-бърз чипсет, по-бърза памет.....)

 

и двата са с IPS, с еднаква оценка на ревютата в notebookcheck

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно тоя модел е издънка на Thinkpad - следващия е по-добър.

 

Но цитирам: V510 Капакът е с гумирана матова пластмаса, което създава добро усещане, половин килограм по-тежък, единственият наличен слот за оперативна памет е зает, батерията във V510 е сравнително малка.

 

И не на последно място сравняваш два лаптопа, където единият като нов е струвал 2000+ лева, а другият е под 1000. В случая аз бих предпочел Т450, защото е сравнително по-добре конфигуриран от Т440, но не мисля, че един обикновен потребител би му направило впечатление. А мисля, ако не е необходимо машината да е чисто нова - защо да не се вземе висок клас лаптоп пред гумирано-пластмасов такъв за същите пари?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто трябва да се внимава какво се купува, защото високата цена на една машина не е гаранция за качество.

Нито преди, нито в момента.

 

"малката" батерия на V510 e 32wh, а на Т440 е 24wh.

 

А лично за мен приоритет е винаги дисплея. Откакто има ЛЕД освен типа е интересно и каква PWM се използва.

Оказва се, че именно с дисплея производителите най-много прецакват потребителите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това исках и аз да кажа - хубаво е човек да поразгледа и попрочете в детайли. За дисплеите не съм навлизал в подробности, но лично аз ползвам Т450 от почти година и половина и съм страшно доволен.

 

Относно батериите, Thinkpad версиите имат допълнителна вътрешна батерия, която се точи след изхабяването на външната такава - или поне така е по-документи. Също така Т440 има опцията за 6-клетъчна външна батерия, което в комбинация с 3-клетъчната вътрешна му докарва живот от над 10 часа на младини. Аз с моите скромни 2х 3-клетъчни батерии съм изкарвал цял работен ден в режим на мониторинг, когато не се е налагало по-сериозна употреба на машината.

 

Отново искам да споделя, че е много важно да се прецени какво се изисква от един лаптоп, защото ако не се държи на гаранция - то със съвсем нормална инвестиция може да се закупи машина от висок клас, но просто на 1-2-3 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добро попадение е Cube thinker IX35,  уникален тъч дисплей плюс добри параметри.  В момента се пазаря за един такъв за около 800лв... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая някой се е сетил да сложи "4:3" екран.

С нетърпение ще чакам да напишеш става ли тази машина.....и дали си заслужава да сменя dell XPS13 за нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво предимство визираш в 4:3 екран (в случая 3:2)? Учудвам се искрено предвид желанието ти да замениш за мен един от най-добрите 13" лаптопи на пазара, който разбирам в момента притежаваш (XPS13)....

 

И един страничен въпрос: действително ли си мажете пръстите по екрана, ако е с тъч? :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А матов или гланцов дисплей е за предпочитане?

Компютъра ще се ползва в стая, като към него няма да пада директна слънчева светлина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги матов.

Гланцовия дава по-хубави цветове и мноого отблясъци. Същото като при снимките на хартиен носител (както казва бабата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз предпочитам матов.

 

Гланцовият ми идва малко като списание - наистина вади хубави цветове, но много повече ми натоварва очите. Но пък една качествена и хубава матирана матрица също може да извади добри цветове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

29 minutes ago, grizzly said:

Винаги матов.

А телевизора? :)

 

@Wizi - лаптопът се използва И за писане с Word, където широкия екран е мъка. Моделът е последния без тач, май с горила глас и адски огледален. На пипане е супер, карбоново дъно, алуминиев корпус и прочие. Първият недостатък, която видях в Cube, е липса на подсветка. Ще трябва да се види на живо и основния потребител да си прецени. ....аз си ползвам още Т60-то:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чуденката е момента е между http://www.pcstore.bg/bg/laptop-acer-aspire-e5-575g-nx-gdxex-017.html

и

https://ardes.bg/product/lenovo-ideapad-310-90711

На Acer-a ще му се добави още една плочка рам, за да стане и той с 8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...