Jump to content

Странен проблем в снега


zezo_inter

Recommended Posts

Колеги карам ауди а3 1998г. Агн мотор 125 к.с 

Вчера изкарвам автомобила от гаража и щом стъпих на снега и започна да се чува някакъв доста силен електронен звук съчетан с вибрация който след около 5 секунди спря.И друг път ми се е случвало и през есен като съм минавал по чакълест път,но е било еднократно.Другото ми питане е защо след като потегля,независимо дали съм на сняг или на сухо,щом мина 15-20 км в час и се чива едно еднократно чак,и това е всеки път при потегляне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли идея дали имаш заключване на диференциала ? Снимай си кодовете в багажника или търси - 1AH, 1AD, може и още да има ама аз за тия знам.

 

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш да снимам лепенката дето е до резервната гима ли?Иначе колата не е 4х4,а обикновнно предно предаване.

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, simoV49 написа:

Точно тази лепенка. Не е нужно да си quattro, за да го имаш или поне аз така мисля. ESP нямаш нали?

И ESP нямам колеги или поне нямам такъв бутон  а това какво  е  ASR/EDS ????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е мислите ли,че моето ауди а3 от 98 година разполага с Traction Control System или Anti-Slip Regulation) 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм за ABS са а за второто може да е ако си държал колата на ръчна и да ти е задържала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EDL-a сработва чрез датчиците на ABS-а.Щом хърка,това означава,че сработва.

Като дадеш на контакт преди палене,щом светва и угасва лампата на ABS,системата е изправна и работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах,днес по време да движение ми направи впечатление,че лампата на abs ту светва,ту гасне по време на движение.Закачих я на VCDS и ми даде грешка на преден ляв датчик на abs

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой път още при самото палене си остава да свети,друг път при стартиране на мотора гасне и по време да движение се появява и свети постоянно.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се провери кабела към предно ляво колело.Върви по амортисьора и от натрупан сняг/лед може да е скъсан.

Другото е датчика и буксата на ABS-а на предно ляво трябва да се погледнат също.

Ако е извън строя един от датчиците на ABS-a,системата не играе и свети лампата на таблото.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...