Jump to content

Прахосмукачка робот Li-Ion ILIFE X5


Recommended Posts

Здравейте, някой собственик или работила в дома му такава:Прахосмукачка робот Li-Ion ILIFE X5

може ли да даде отзиви и препоръки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Никой ли няма подобна да сподели плюсове минуси, на тази най-големия плюс е цената, но не мога да намеря коментари много да скачам ли с една такава, в къщи е само ламинат навсякъде, освен банята естествено.

Редактирано от Ropotamo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж ревютата в Амазон. Тази има само едно ревю - сигурно е нов модел. Виж другите модели които имат по сторици ревюта:

 

https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=ILIFE+X5

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази марка не съм я чувал.

 

В последните 2 години съм купил 2 такива машинки - Neato Botvac 80 и Roomba 870 

И двете вършат работа, коато Neato според мен е по-добра - сканира помещението и си чертае оптимален път. Сканирането я спира да се блъска в мебели и хора и това е супер екстра.

Румбата е здрава, непретенциозна и върши работа, но ако трябва да ги сравнявам - Neato е по-добрата....беше и малко по-скъпа де.

За килими и текстилни настилки Neato също е по-добра.

 

 

Един приятел беше тествал Румба, Самсунг и Neato - и той е на мнение, че последната е най-добра.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В къщи е само ламинат и конкретния модел освен сухо почистване и сух микрофибарен моп  има и отделно ваничка 300 мл. вода и друг моп който прави мокро почистване, гледам ревюта в ютюб, но не съм сигурен още дали да взема един такъв ILIFE X5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ние имаме самсунг....не е лошо. ако няма големи прагове между стаите, още по-лесно.   за да не се върти като гламаво, е добре да не е претрупана стаята с маси, столове и т.н.... ама то па кво му е работа :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е единственото, което намирам на подобен дори бих казал същия продукт, липсват мненията след покупка на такъв http://www.1lev.com/ilife-v5-pro-robot-prahosmukatchka-rumba-review.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги. За да не отварям, нова тема ще ползвам тази на колегата.

 

Днес идваха да ми презентират прахосмукачка Rainbow Е4. Останах впечатлен от възможностите и, но цената е стряскаща- 2390€ без разните и приставки, които почват от 100€. Ако някой ползва това чудо на техниката нека сподели впечатления. Аз, както казах съм впечатлен. Дават и 7 години гаранция. И ТУК СЛЕДВА ВЪПРОСА-има ли друга подобна машина на пазара, но да не е на цената на запазена  А4 В5 1.8TQ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От две години сме с такава http://www.zelmer.com/for-home/vacuum-cleaners/multifunctional-vacuum-cleaners/aquawelt-919-0-st. Прали сме 3-4 пъти, справя се но не е като на автомивка. Турбочетката е здрава. Гаранцията е 5 години, цената беше между 300 и 400 лв. Ползва се веднъж - два пъти седмично по 30-60 минути. 

2390 евро за прахосмукачка си заслужава ако си изкарваш парите с чистене, или имаш 100 стаи замък, лично мнение. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Змам ли. Парите са вярно много. Дават 99,997% чист въздух на изхода. Накарах я да провери какво се случва след моя самсунг и бях изключително доволен. Много малко финен прах. Наистина много малко. Моят самсуняк е по-мощен от тоя рейнбол, но не може да дръпне мръсотията в дълбочина като Дъгата. Чисто нов матрак го минаха с голямата "тупалка"(до 40см дълбочина) и каква смрад излезе направо..... В нас се чисти всеки ден щото имаме котка и жената не понася и един косъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, bull.bg said:

Днес идваха да ми презентират прахосмукачка Rainbow Е4. Останах впечатлен от възможностите и, но цената е стряскаща- 2390€ без разните и приставки, които почват от 100€

Преди да си купя робота имах Миле прахосмукачка (още си я имам) - струваше 300-400 лева и смуче като звяр. Лека е и супер удобна и компактна.

Правих 10 месеца ремонт у нас и с въпросната прахосмукачка съм смукал вар, цимент, теракол и какви ли не строителни прахоляци и отпадъци. Само сменях филтри и торбички и не е имало проблеми. Един от майсторите толкова се впечатли, че каза, че е отишъл да си купи същата :)

 

Рейнбола е супер, обаче е голям, скъп и ненужно "advanced" - на теб ти трябва нещо да събира прахоляка от пода, а не да прави свирки.

Откакто имам прахосмукачка-робот у нас, Милето седи в сервизното помещение и се вади само ако нещо се разсипе или има голямо количество за прахосмучене.

Никога не бих дал толкова пари за Рейнбоу ... бих си ползвал нормалната прахосмукачка и 1-2 пъти годишно бих плащал за преофесионално почистване (с Рейнбоу) - доста по-икономически оправдано ми е....поне за България де. За Англия не знам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Робот и аз имам(х), Миле Х1 и куче имам и две деца едното сега е на 8 другото на три. Х-то е в скоби щото още го имам, но не го ползвам. Не го ползвам щото преди да го пусна трябва да махна децата, че го яздят, да разчиста всички играчки от пода, да вдигна столовете, че като влезе между краката и край, да вържа кучето, че иначе му шашрдисва програмата, да му изчистя космите на кучето от четките, да му изчистя резервоара за боклук и филтрите и в крайна сметка ми е по-удобно да пусна прахосмукачката, без да правя нищо от горните.

За ергенски дом без деца и животни е прекрасно и идеално, особенно ако няма много килими.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, redalex написа:

 

 

За Англия не знам.

 

Във Враца ми правиха презентацията. От 18 декември '16 вече съм си в България. Презентаторката има 16 продажби от октомври до днес. 15 от тях са в града, една в Плевен. Готиното в моя случая, е че в семейството нямаме астми и алергий към домашен прах, щото тогава трябваше да се взима на 100% след като видях какво прави това животно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, mradulov said:

Робот и аз имам(х), Миле Х1 и куче имам и две деца едното сега е на 8 другото на три. Х-то е в скоби щото още го имам, но не го ползвам. Не го ползвам щото преди да го пусна трябва да махна децата, че го яздят, да разчиста всички играчки от пода, да вдигна столовете, че като влезе между краката и край, да вържа кучето, че иначе му шашрдисва програмата, да му изчистя космите на кучето от четките, да му изчистя резервоара за боклук и филтрите и в крайна сметка ми е по-удобно да пусна прахосмукачката, без да правя нищо от горните.

Като избирах робота, Миле беше с най-кофти ревюта и предполагам, че това което си описал е до някъде причината за това ;)

Филтрите и контейнера е ясно, че трябва да ги "изтупаш"....
 

@bull.bg, уелкъм хоум! И пак да питам - ако дадеш 5 бона за прахосмукачка, домът ти по-чист ли ще е? А това, че тази кака е продала Х бройки няма грам отношение към твоята дилема ... в крайна сметка парите са твои - ако те влече - давай смело. Чувал съм, че прахосмукачката на Рейноу е супер - въпросът е дали наистина ти трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прахосмукачка Рейбоу за домашно ползване е абсурдна инвестиция, за тия пари ше ми чистят 2 пъти седмично в продължение на доста години. На един приятел техните имат - безспорни чисти доста добре (прах си диваните миналата пролет) но за мен лично сумата е силно неоправдана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох. Той и сега не е мръсен. В нас е лудница на тема чистота. На мен лично не ми се дават 5К и затова питам : Има ли нещо също толкова добро на пазара и да не струва колкото читава В5-ца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка нормална прахосмукачка върши същата или почти същата работа и струва в пъти по-евтино. Приставките са отделно.

Рейнбоу е за скучаещи милионери които не чистят но демонстрират статус.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой правил ли е същото ревю с прахосмукачка от 250лв?

Или съпоставка на двете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съвсем сигурен. Има понятия като мощност, сила на вакуум които са си технически и достижими при всеки производител. А друго в една прахосмукачка няма. Остават филтрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам бате, ти си по техническите “работи” аз съм виждал как чисти Рейнбоу и как обикновена домашна прахосмукачка. Абсолютно несравними са. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте водния филтър и "тупалката" това са най важните неща разделящи обикновенната прахосмукачка от рейнбола.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно водния филтър прави уреда не особено удобен. Да не кажа хич. Това не е нещото което ще извадя като разпилея нещо. А и всички водни прахосмукачки имат подобен.

 

https://household-tips.thefuntimesguide.com/miele_vacuum_cleaner_review/

 

http://www.vacuumsguide.com/quantum-vacuum-vs-rainbow/

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...