Jump to content

Прахосмукачка робот Li-Ion ILIFE X5


Recommended Posts

От известно време и аз разглеждам и обмислям покупката на прахосмукачка робот, та попаднах на следното сравнение:

 

Редактирано от BAHOLINO A4 TDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз взех робот, който не знам защо не сме го пускали от 2 години. Иначе си обикаляше си чистеше....

Всъщност май се сетих - май трябваше след всяко едно-две пускания АЗ да го отварям и да го чистя от разни коси....излезе, че по-лесно ми е да си пусна прахосмукачката.

 

Видях, че се споменава рейнбой - мисля, че и друг път съм споменавал за експеримента, който проведохме.

Приятел има такава прахосмукачка, а аз бях намерил един Тайфун:https://www.google.bg/search?q=прахосмукачка+тайфун&rlz=1C1CAFA_enBG630BG633&espv=2&biw=1280&bih=670&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjXzonm-rPSAhWF2xoKHcYSDtYQ_AUIBigB

 

Пускаме машината с двойно действие (има и приставка  за боядисване...и още нещо :hilezh:) и слагаме маркуча на Рейнбоу-то на изхода. Чистим един килим, покрит с пясък и кал. Във водния контейнер на Рейнбоу не се появи НИЩО.

 

Същия килим, чистен с Рейнбоу турбо четка си променяше цвета - уникално почиства наистина......после го изхвърлихме, защото турбочетката го разбрида:hilezh:

Същата турбочетка ми е правила багажника да изглежда като пуловер от мохер.

 

А който се притеснява от издухания въздух в стаята е хубаво да ползва хепа филтри от по-висок клас и да избягва водните......като цяло е безмислено, защото прахът, който се вдига е от духането (ако ще и на синтезиран въздух), а не от вътрешността на прахосмукачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, bull.bg написа:

Тука ги гледам роботите и има добри оферти. Кеф ти по един, кеф ти разни комплекти..... http://robots.bg/ . Ако някой знае други сайтове да пуска.

 

ПП: Ако се счита за реклама линка, то моля поста да се премахне

https://www.myrobotcenter.eu/en/household-robots/vacuum-robots

Пускат добри промоции от време на време, само не знам гаранционно после как стоят нещата, ако нещо се случи. LG преди ми бяха писали, че признават тук в БГ, независимо от къде е купен продукта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме прахосмукачка-робот от няколко години,но вече я ползваме по-рядко основно заради малкия контейнер (2-3 чистения и светва лампата) и навиването на косми по четките (трябва да се чистят след всяко минаване).

 

Като плюсове мога да кажа, че:

Много хубаво чисти, завира се навсякъде (затова е хубаво да е по-ниска за да може да влиза под мебелите), тиха е, има приставка отдолу да бърше пода, като ѝ свършат батериите сама си намира докинг станцията и се зарежда, има си сензори и не се блъска и не пада по стълбите. С оригиналните батерии чисти малко над 1 час, което горе-долу стига за 2-3 стаи. След като се развалиха сложих по-големи батерии и вече времето за чистене е почти 2 часа и половина и стига за целия етаж.

 

Като минуси:

контейнера е малък и на 2-3 чистения трябва да се чисти, по четките се заплитат доста косми трябва да се махат всеки път, оригиналните батерии изкараха само около година и се наложи да ги сменя, по-бавно чисти по сравнение с нормална прахосмукачка - около 30мин на стая.

 

Така, че жените вкъщи предпочитат да ползват нормална прахосмукачка, последно взехме Rowenta Silence Force с торбичка за да не бучи толкова силно. Чисти бързо и отлично и на-важното наистина е много тиха. Преди ползвахме перяща на Зелмер, също много хубава, но доста шумна, обемиста и тежка. Така, че сме я оставили само  за пране.

 

Относно Рейнбоу - много добри прахосмукачки са, но навремето идваха у нас да ни правят демо и това, което извадиха с Рейнбоу-то от една табуретка (теста с парцалчето) го повторих пред тях с Зелмер-а и излезе абсолютно същото :hilezh: . Не им стана много приятно, но това е истината. Иначе Рейнбоу-то чисти отлично, има страхотни приставки (особено тупалката), но мисля че е по-скоро за професионално чистене, а и с тази мръсна вода и след всяко пускане да се мие контейнера - не благодаря :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много обмислям робот или на Dyson безжичните, но пък сега @martinich малко ме обърка с този zelmer, понеже звучи чудесно и като цена и като качество на чистене. И ревюто по-горе също малко ме отказа от робот, макар и да е най-доброто като вариант за почистване на гладки подове без загуба на време. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, nikolaef написа:

И аз много обмислям робот 

От ревюто по горе излиза, че си струва irobot rumba 960 (1619 лв) и Neato Botvac conected (1599 лв). Това в случай, че 100 грамов контейнер ти е достатъчен за събиране на всичкия киреч от децЯта, нямаш прагове/препятствия над 30 мм., 8 кг ти се виждат непосилни за пренасяне на 4-5 метра и 10 минути на седмица за почистване ти струват повече от 6 лв. 

Ония Робота къде не ходят по ъглите, не могат да качат килима и се оплитата в косми, не ги коментираме.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Праг от 30 мм не е праг, а стъпало ;)

Контейнерът е литър (на irobot), а скъпите модели са основно по-скъпи от другите заради възможността да ги контролираш онлайн.

Без да преувеличавам, но роботът е една от най-добрите ми покупки в последните 5 години.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако 3 см е стъпало, 30 см са връх. :hilezh:

Робота има качества, но не е панацея за всичко/и, както и другите видове прахосмукачки. Горното клипче ми показа, че за моите нужди, робота не е ефективен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам драма в това че контейнерите на роботите са по-малки в сравнение с класическите прахосмукачки. При роботите идеята е друга: да чистят всеки ден, като по този начин  няма да се събира голямо количество боклук. Аз лично предпочитам на 2-3 дни да изпразвам контейнер на робот, отколкото да чистя с конвенционална прахосмукачка 2 пъти седмично. Чистенето с прахосмукачка ми е едно от най-омразните домакински "забавления".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, redalex said:

Кои са тия безжични Дайсъни?


Мартинича не го слушай - той има склонноста да зацикля на неговото до откат ;)

 

 

Нещо таковa. Само, че не съм търсил още отзиви и желанието ми се базира на доброто име на производителя. 

 

Dyson V6 Cord-Free Vacuum Cleaner

 

Hero_Cordless_US_Dyson_V6.ashx?w=378&bc=

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В къщи ползваме LG HOM-BOT SQUARE повече от година и сме изключително доволни.

Купих го от австрийски сайт с 5 години гаранция. Четириъгълната форма му позволява да

почиства добре ъглите, има whireless контрол чрез една джаджа, която се казва Orvibo AllOne, можеш

да си го активираш да чисти, когато се прибирате от почивка в чужбина например.

Преминава препятствия до 1,5 см по каталог, но единия килим е поне 2 см и не го затруднява. Като се качи на килим

си пуска автоматично турбо режим, не се удря в стени стъкла, не пада по стълби, има хепа филтър,

има фибърна кърпа и бърше след себе си, зарежда се сам.

Интересно е, че има 2 или 3 камери с които при първите 3 чистения си прави негова "координатна карта"

на помещенията(включително и по осветителните тела) и след това чисти без да се лута из стаята и да

повтаря няколко пъти вече чистеното.

Има още няколко интересни програми за финно , зонално почистване и др.

 

според мен е доста полезна машинка за ежедневно почистване, не за основно.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...