Jump to content

"Завиващи" фарове за мъгла на 4F - има ли такава опция


Creative89

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

 

От няколко дни чета различни мнения, че на 4F от 2012 може да се корида фаровете за мъгла да "завиват", тоест, като се навие волана наляво или надяно, да свети съответния халоген. 

Едни хора пишат, че става, други пишат, че не става и не мога да разбера всъщност как стоят нещата. 

На VW и Skoda след 2010-11, като се влезне в Central Electr. -> Coding има опция за Long Coding и след това при Byte 7 има едно чек прозорче, за turning headlights или нещо от сорта.

При мен няма опция за лонг коудинг и предполагам, че или се прави от друго място или просто няма такава възможност. Бих се радвал, ако има тази фукция. 

Също така ако някой знае някакви интересни неща дето да може да се пипнат по колата (подобно на тове, което търся), ще съм благодарен.

Ако е удобно, някой по-запознат да каже как стоят нещата. 

Благодаря предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Какъв е тоя 4F 2012.4F Avant се спира от производство 08.2011 а седана няколко месеца по рано,дори мисля че беше края на 2010.И аз бях търсил за тази опция но не открих нищо из нета за начин за активиране.

Редактирано от nikolay80
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, не знам кога се спира, първа регистрация на колата е Март 2012. Както и да е де, явно няма тая опция, което е доста тъпо. Имайки в предив, че Шкодите и ВВ от тия години, че и по-ранни го имат, като "екстра".

Ами, не знам кога се спира, първа регистрация на колата е Март 2012. Както и да е де, явно няма тая опция, което е доста тъпо. Имайки в предив, че Шкодите и ВВ от тия години, че и по-ранни го имат, като "екстра".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 hours ago, nikolay80 said:

Какъв е тоя 4F 2012.4F Avant се спира от производство 08.2011 а седана няколко месеца по рано,дори мисля че беше края на 2010.И аз бях търсил за тази опция но не открих нищо из нета за начин за активиране.

 

Мисля че въпреки това го водят "модел 2012"-та. Моята е 2005-та края произведена, но по VIN и т.н. се води 2006-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4ф фейслифта нчвместо да свети халогена в завой, в самия фар има такава светлина. Незнам дали е само към фаровете със завиване тази опция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега точно това четох до скоро в един интересен пост и ето ти линка : http://a6retrofit.tripod.com/articles/a5vagcodes.html 

Конкретно за което питаш се намира почти към края на страницата а именно ще ти го пастна да не го търсиш : 

 

Fog lights as cornering lights: C99 reports DavidB8s work at A5OC.com (http://www.a5oc.com/forums/showthread.php/fog-lights-cornering-10615/index.html) that changing byte 4 bit 0 from 0 to 1 in 09 - Central Electric enables fog lights as cornering lights. Note: Depending on market certain light configurations may be illegal to drive on public roads.

 

Предполагам за това говориш и да уточня, че аз лично нищо от това не съм пробвал понеже още не съм се заиграл с VCDS ! Сподели кво се случва после и какво си пробвал от всичките интересни сетъпи

Редактирано от eXee
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, kainy написа:

 

Мисля че въпреки това го водят "модел 2012"-та. Моята е 2005-та края произведена, но по VIN и т.н. се води 2006-та.

В Етка си излиза точна дата на производство.Не знам какво кой и как си ги води.Няма как да е моделна година 2012 понеже се произвежда до средата на 2011година.Това,че е стояла докато някой я е купил и регистрирал чак 2012 е друг въпрос.2011 започва производството на C7(4G)

Snap10.jpg

Преди 3 часа, pe6koo написа:

На 4ф фейслифта нчвместо да свети халогена в завой, в самия фар има такава светлина. Незнам дали е само към фаровете със завиване тази опция.

Явно е само на тях.Сега гледам че в завиващите има някаква халогенна лампа H8-35W която я няма в другите и вероятно е за това;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка се обърна повече внимание на това, коя година точно е колата, вместо на въпроса ми. Няма значение кога точно е произведена колата, всъщност. Модела е 4F фейслифт и е се тая дали е края на 2011 или началото. 

eXee, към края на седмицата ще тествам това, което си написал и много силно се надявам да го има. Мойта няма завиващи фарове, за съжаление. Иначе досега не съм си играл много много, защото имах проблеми с драйвърите онзи ден и 2 часа се занимавах докато най-накрая тръгне пустия кабел. Не искаше да намери на итерфейса, неговата майка. 
Пуснах си скритото зелено меню за момента, защото ще ъпдейтвам картите и фърмуера края на седмицата. 

Иначе, докато си разглеждах модулите имаше така на пръв поглед опция за "fog lights as day lights", което ми се струва малко странно. Ще тествам някви неща лека полека. Със сигурност ще пусна needle sweep-a, щото изглежда много готино. 
Ако се сещате други хитрини, свиркайте. Интересно ми е какво може да се направи. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което е постнал гледах че е за А5 но виж може и да стане.Иначе можеш да си пуснеш скритото меню с хронометъра и "Boost" на FIS-a,да си ъпдейтнеш навигацията и MMI-то.Да си активираш опцията да се сваля дясното огледало като даваш назад.И спирачките при рязко спиране от по висока скорост да мигат отзад.Това се сещам което направих аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно колега не си изчел всичко от линка, който ти дадох ! В него имам освен халогените да ти действат като завиващи фарове и доста инфо точно за дневните светлини - дали да са халогените, дали да са габарите,мигачи, предни-задни и прочие! Всищност в линка има доста забавни глезотийки, а аз повече от всичко искам да ми показва нивото на маслото и състоянието на акомулатора в ММИ !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си активирах акумулатора и маслото,но нивото на маслото стои неактивно и не го показва.А относно дневните светлини фейса има LED  такива и всякакви халогени и габарити не са опции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ще тествам доста от тия модове. Прочетох само някой и през уикенда ще ги прочета подробно. Ники, я кажи къде да ръчкам за boost-a? Това да не е така наречения track mode или нещо от сорта беше? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето линк и между другото разгледай им канала на тези имаше клипове ,и с други неща ,които можеш да активираш.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта кола светят халогенките в завой, но имам AFS2. Ксенон модула ми е 4F0, докато без завиване на фаровете е 8P0.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, stanislav85 написа:

Да, но буста може и да не мръдне, ако гейтуей модула не поддържа функцията.

Да.Ще го активира и ще види дали работи.При мен си бачка.

Преди 1 час, kpematop написа:

На мойта кола светят халогенките в завой, но имам AFS2. Ксенон модула ми е 4F0, докато без завиване на фаровете е 8P0.

Имаш впредвид халогенките във фара,не долу халогените за мъгла?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, по-добре си занеси фаровете на Герака да ги направи, като нови. Мойта кола, дето е на 5 години вече за нищо не и стават фаровете, пък за повече да не говорим. На мен не ми остана време сега, иначе щях да ги оправя. Направо е ужас. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да както предполагах тази H8-35W е за това и само завиващите фарове я имат.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Creative89 Доста фарове съм правил при него включително и тези от аудито. Просто както всички нормални фарове не са направени да светят на страни, за това и не се вижда при завой на 180 градуса по тъмна улица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zafirovp Аз не те разбрах, помислих, че светят лошо. Иначе съм съгласен - в завой е кофти. 
А само исках да попитам, на вас светят ли ви 2 чифта дълги, като присветвате? Преди фейса крушките откъм решетката играеха роля на DRL, после минаха на ЛЕД-овете и сега на мен тази крушка, като присветна с дългите се включва, като втори комплект дълги, но като пусна за постоянно си свети само би-ксенона? Това при всички ли е така, щото ми се вижда малко странно? 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.При всички е така.И няма кодировка да светят заедно с ксенона на дълги.И аз исках и писах теми ама няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...