Jump to content

Audi A6 3.0TDI проблем с парното


Ivailo canev

Recommended Posts

Колеги,имам проблем с парното на Audi A6 3.0TDI.Настроено е на топло,а духа студено.

Редактирано от VBI
Заглавие
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, вероятно те майтапят, защото не си дал никакви подробности.

Коя година е колата, заграява ли нормално двигателят, от колко време е при теб и как е поддържана.

 

Най-честите вариантите са:

-запушено радиаторче от лоша охладителна течност

-не отваря/затваря клапа за въздух

-термостатът отваря по-рано и двигателят не е топъл, особено ако е студено вън

-ниско ниво на охладителна течност

 

-проблемна водна помпа/ремък, но това ще се отрази/усети сериозно на двигателят

-чувал съм за вариант и за клапан, който се управлявал от климатика и затваря циркулацията на топлия антифриз през радиаторчето на парното

 

Ако дадеш повече подробности, имаш по-голям шанс.

Редактирано от alexer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали има записани грешки в контролера на климатика. Също така преди радиаторите на парното има един двупътен клапан, който често се запушва или клеясва - от него парното изчезва или става много слабо. Самия клапан е монтиран под пластмасовата кора под челното стъкло отвън, намира се до тялото на парното. В нет-а има доста клипчета как да се почисти и обикновено след това проблема се решава. Скоро Христо @N1995 ако не се лъжа го беше почиствал и може да даде повечко инфо за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пусни климатроника да духа в ръчен режим на 26 градуса през средното ниво, настрой средната духалка да духа максимално горещо и сподели дали има разлика в температурата между крайните и средната

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв странен проблем с парното и аз имам,от където каквото си иска духа :) даже в средната конзола двете духалки духат различно,едната топло,другата студено :) като спра на едно място силата на духане намалява и почва да духа само студено,как потегля почва да духа силно и топло :) шантава работа,а когато е на кеф си духа горещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем като на колегата

Sokolchev2202

Когато си иска си духа както си иска :)

Силата на вентилатора се променя както си реши :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако от различните духалки духа различно, тогава в почти всички случаи е клапана на климатика (точно пред стъклото в средата). Не бих ви съветвал да се опитвате да го правите, а сменяйте с китайско или втора ръка, но от фейслифт иначе пак ще сгъне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това добре,а защо се усилва и намалява самата сила на вентилатора дори и когато не е на ауто,тръгвам и вентилатора засилва и топлото също,спирам и той намаля драстично и почва да духа студено,сутрин като го пусна на предното стъкло духа много силно и как потегля отслабва силата му,без значение дали ръчно съм му задал на 12-та степен и на макс топлина или е на ауто

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, kainy написа:

Ако от различните духалки духа различно, тогава в почти всички случаи е клапана на климатика (точно пред стъклото в средата). Не бих ви съветвал да се опитвате да го правите, а сменяйте с китайско или втора ръка, но от фейслифт иначе пак ще сгъне :)

На мене не ми прави проблеми с духалките, но ми набива грешка за циркулационната помпа, която се оказва че е точно тази с двата клапана пред стъклото, та в тази връзка да има някой представа колко излиза нова китайска или читава втора ръка от фейс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги като пусна да сканира и ми излиза тази грешка.Въпросният клапан го чистих лятото,но тогава нямах кабел и нз дали тогава е излизало грешка или не,моито симптоми по -скоро са за степените на вентилатора,само си избира на колко да духа...

 

rps20170128_085859.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази грешка е че не ти работи датчика за качеството на въздуха и съответно не ти сработва автоматичната рециркулация.Но не ти е това проблема в парното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/26/2017 at 7:03 PM, kainy said:

Ако от различните духалки духа различно, тогава в почти всички случаи е клапана на климатика (точно пред стъклото в средата). Не бих ви съветвал да се опитвате да го правите, а сменяйте с китайско или втора ръка, но от фейслифт иначе пак ще сгъне :)

 

Аз имах същия проблем и същите съмнения, че клапана е проблема. След като го разглобих и му махнах буталата (тоест да е винаги на 100% отворен) проблема остана. Грешки не ми набива нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...