Jump to content

Въпрос за джанти


don_audinio

Recommended Posts

Здравейте,

 

Искам да попитам,понеже си купих едни джанти Ронал 17" 7,5J ET 45 и искам да ги изнеса малко навън,някой има ли представа ако сложа дистанционни фланци 20мм отзад и 15мм отпред с гуми 225/45/17 дали ще ми опират.Колата е а6 1998г 1,8ТАЕБ мотор.

 

П.П.Джантите са като на снимката.

2000-audi-a6-3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм слагал до ЕТ 35 на 16-ки от следващата А6 С6(2006г), сложени на С5 авант 2000г и нямам никакви ядове. Но за 17-ки не знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава тема имаше някъде. Пишете колко са ви широки джантите че и това има голямо значение. При мен 8х17 ет 35, 235/45/17 1ве окачване, всичко е ок дори с 5 човека вътре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 а с какво окачване си колега, стандартното ли ? Искам и аз моята да я вдигна така като теб, че аз съм съм със спортно заводско окачване 1ВЕ

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте колеги, някой може ли да ме посъветва на гума 245/45/18 каква джанта мога да сложа без да опира (Et & J)? Мисля че моята каляска е с фабричното ниско окачване и bilstein амортисьори, quattro avant .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

245/45/18. Сигурен ли си, това е доста голяма гума. Извън всякакви стандарти за С5. 245/40/18 е стандарт за 4F което с доста по големи калници. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразпитах и ми казаха, че този размер няма да е проблемен и не би трябвало да опира, стига ЕТ на джантата да е подходящо. Също така ми изпадна добра оферта за 245/40/18 който би трябвало да няма проблем с джанта с ет около 32. А що се отнася до окачването ми, на стикера с PR кодове пише, че е стандартното...явно са се поизморили пружинките. Та и там ще се намесим.  

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля да слагам 245/40/18 има добри гуми за по 130лв.бр. XL и малко по-евтини които не са XL. При мен ще е ЕТ45 , защото съм с ниско окачване и ако изкарам навън ще опира в калника.  Всичко трябва да се пробва, две са критичните места. При малко ЕТ задните калници, при голямо ЕТ пълен ляв и десен ,гледай отпред да не опира в подкалниците. Успех!

Редактирано от stefan81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а каква е разликата между гума ХЛ и такава,която не е? И също така като минавам от 16' на 18' трябва ли да си купя нови болтове?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

XL- са усилени гуми, за това са малко по скъпи. Слагаш ли оригинални джанти няма нужда да сменяш болтовете, всички модели на Ауди стават с твоите болтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Иначе четох, че рънфлет гумите са с по-усилен борд и заради това могат да се кара с тях дори и след спукване, но това ги прави по твърди и ме притеснява, че ще започне да вози твърдичко на 40 височина. Другия ми вариянт е стандартни 245/45. В лека дилема съм хаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лесно, аз колко го мислих и гледах на варианти гуми, цени. Сега съм на 80% 235/40/18 зимен Тигър и летен GENERAL това се намира на народни цени. Трябва първо да стегна джантата и в магазина за гуми ще реша вам на 100%

Редактирано от stefan81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като не можете да си позволите читави гуми, що "гъзареете" с галоши 18ки ?
С тоя General като ти скочи на спирачките пред теб някое ново Киа Сийдче нали ще му влезеш в багажника?
Да, естествено за всеки джоб има гума, ама т'ва е за да печелят производителите и търговците, не за доброто на потребителя.
Разлика от по 5-10 метра се вижда по тестовете между умрели гуми и хубави.
Сложи си едни 225/40/18, дето са по-евтини, ама си вземи гуми като Пилот Спорт 4 или Гудиър Асиметрик 3. К'во се правите на дупета с някви умрели гуми?
Да не всеки има пари да извади 1200лв за комплект, ама като нямаш пари си караш евтините 16ки, за да ти е сигурно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оги айде недей така... Наскоро адак публикуваха тестове в които сръвняваха летни гуми... Мнението им за китайските беше много добро, а изненадващо някои "маркови" и доста по-скъпи гуми се представяли пренебрежимо по-добре... Единствено незнам си кой модел на пирели и континентал били значително над всички... Тва като го прочетох чак ме хвана яд...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат, може да има 1-2 гуми дето излизат пред "класиките", ама няма да са на нивото на "цялостно" представяне. Я ще са зле на мокро, я на аквапланинг, я на спиране.
Също така, АДАК не казват какво се случва с тия гуми след 1 година. То хубаво примерно първата година са топ, ама като им направиш 10-15хил на сезон, как ще са втората ?
Пък и АДАК ... като си взимах гумите миналия път гледах кво са писали - плачеше ми се като покарах. Нокиан зЛайн беше сред добрите, Гудиър Еффи Грип Перф също - ми не стават брат.
Моя френд с Х5цата я прави, след като го хлъзна на завой с китайските му гуми на 3м. На сухо супер, на мокро като шейна.

Да ест. не се предоверявам и на "качествените" ама ... Не е сериозно на 245 18ка да сложиш Тигър ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, HEPBAKA написа:

Като не можете да си позволите читави гуми, що "гъзареете" с галоши 18ки ?
С тоя General като ти скочи на спирачките пред теб някое ново Киа Сийдче нали ще му влезеш в багажника?
Да, естествено за всеки джоб има гума, ама т'ва е за да печелят производителите и търговците, не за доброто на потребителя.
Разлика от по 5-10 метра се вижда по тестовете между умрели гуми и хубави.
Сложи си едни 225/40/18, дето са по-евтини, ама си вземи гуми като Пилот Спорт 4 или Гудиър Асиметрик 3. К'во се правите на дупета с някви умрели гуми?
Да не всеки има пари да извади 1200лв за комплект, ама като нямаш пари си караш евтините 16ки, за да ти е сигурно.

 

Отвори си търсачката и напиши "GENERAL " прочети за каква фирма става въпрос! Всяка нова гума е по-добра 2- годишен Мишелин според мен. Да не говорим , че повечето коли в България карат с боклуците изхвърлени от Европа 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...