Jump to content

Audi coupe 2.0 ABK


SIMO

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Отварям темата във връзка с моето купе което е в проект възстановяване.

Колата е 92 набор 2.0 и познатото на всички АБК

След ходене на на няколко места за диагностика все удрям на камък.

Или не искат да се занимават или ми казват че колата е много стара и нямат софтуер за нея.

Най-после намерих един майстор които подобри нещата но явно познанията или желанието му бяха до тук.

Проблема е следния колата не работи равномерно и има вибрации в купето при ниски обороти , някак си набира мудно според мен и мотора работи 'твърдо'

Според последната диагностика

дебитомера е ок

ламбда сонда ок

стъпков мотор ок

дросела ок

Молбата ми е да ми препоръчате някой майстор който наистина е запознат с този мотор и му се занимава най вече.

Много ми се иска да работи перфектно тази кола преди да я подкарам по на татаък (боя,салон, и т.н.)

И нещо много важно колата е с газов инжекцион Ловато .

 

Ще бъда благодарен на всички които могат да помогнат.

Поздрави и безаварийно.

 

 

 

 

 

Редактирано от SIMO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си колега и аз така мисля , но това "някой" майстор някак си не ми звучи добре.

Затова пуснах тази тема да ми подскажете за някой майстор който наистина разбира от този тип коли.

Но за момента нищо.

Помолих за помощ за този тип двигател имам чувство че все едно питам за някое Pagani Zonda

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е темата която трябва да четеш при подобни проблеми. Има всичко описано. Елементарно е да провериш дали е зацепен ремъка, има го описано в темата. На газ и на бензин ли го прави?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колега изчел съм я подробно няколко пъти .

Проверил съм каквото мога и имам познания, иска ми се сервиз или майстор с диагностика за тази кола.

Някой който е наясно с данните и с нещата.

 

Да и на бензин и на газ е едно и също, на газ се усеща повече.

Като загреее хубаво става по зле.

Газаджиите казват ама тя трябва да е поефектна на бензин .

А бензанаджиите оо тя има газ от там е проблема

И съм в омагьосан кръг.

 

Имам и друго ауди газ/бензин 1.8т ами вече 100 хил. километра го карам и нямам забележки.

Значи може , нали.

 

 

Редактирано от SIMO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не са много, тези които могат да ти помогнат. Имаше един вълшебник по АБК-та, но го изгониха от форума :huh:
Ако искаш свържи се с vladi С брат му имат сервиз и закарай колата при него да я види.
Влади е точен и ако може да се направи нещо с колата, ще го направи ;)

Но като цяло моето впечатление от споделени болки по форумите е че АБК-то и газовите не се погаждат много.
Аз карам с АБК, но  само на бензин и не ща и да чувам за газ и колата си е чук ;)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може дори ги имам, но не мога да ги дам :nixweiss:, той си решава на кой да ги дава. И за да не ме разбираш погрешно на човека не му е това работата и е много зает, просто беше разкрил тайните на тези мотори и докато беше във форума помагаше на колеги, когато може.

Обади се на Влади, както ти писах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Повдигам темата.

След следното развитие

Сменени с нови, дебитомер,стъпков мотор,ламбда сонда,проверен ангренаж от Влади. И сменени тампони на скорости, успокоител, тампони на двигателя.

Центровка в Хед сервиз колата заработи повече от добре но ВИБРАЦИИТЕ В КУПЕТО ОСТАНАХА имам предвид на празен ход.

Идеи някакви???:wall:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, Явно вибрациите не са от тампоните на мотора и кутията, сменени са. Не пишеш дали си сменил свещи, кабели, дистр. капачка, палец. Струва ми се че мотора ти прекъсва и не работи равномерно на пр. ход, на газ и на бензин. Факта че казваш, че на газ е по ясно изразено, явно трябва да се насочиш към тези неща, газта е по чувствителна към тях.  Тях може да си ги смениш сам. Само внимавай при смяна на капачката да не объркаш кабелите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещите са сменени, дистр.капачка не съм сменял и кабели също. Но пък след ходенето ми по мъките и диагностиките всеки

път уж ги проверяват мерят нещо палеца бил добре и т.н. Знам ли . Колата според мен не прекъсва добре работи а така да си купя нови и да ги сменя само за да пробвам нещо не ми се иска.

Как да си проверя капачката и кабелите дали са наред със сигурност някой знае ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-елементарно може да провериш кабелите така. Вечерта по тъмно палиш колата, притваряш предния капак малко и гледаш покрай кабелите дали има едни ореоли, това е присветване, ако прехвърлят. А капачката и палеца няма как да се проверят. Те само се оглеждат на външен вид, на капачката се оглеждат пъпките отвътре дали са много нагорели, дали има чернилка между тях, най-важното - дали има пукнатини по капачката. Тогава се сменя. Кабелите имах в предвид да ги смениш с кабели от познат за малко и да видиш има ли промяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених кабелите с други, всичките заедно с този към бобината.

На студено е по зле положението все едно леко прекъсва и малко забива муцуна

На топло е по добре малко се вдигнаха оборотите и някък си една идея по добре

Но като цяло положението е почти сходно.

Идеи някакви???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам няколко въпроса:

1.По какъв начин са ти поставени дюзите на газовия инжекцион,спрямо бензиновите?

3.Под "нов" дебитомер,какво се разбира-нов "втора ръка" или нов от магазина за 480 лева?

4.Проверихте ли дали някъде не дърпа въздух по картерната вентилация,клапана на главата,гофрирания маркуч и всмукателния колектор.който сигурно е свалян,за да се монтират дюзите на газовия инжекцион?

4.Тая бензинова помпа проверихте ли на какво налягане работи и в какво състояние е кошницата в резервоара и бензиновия филтър?

5.След толкова много сменени неща пуснахте ли една адаптация с базови настройки на цялата система през VagCom?

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех преди време, като търсих казаха, че нямало и съм рециклаж с БГ плочка ;) Драсни на едно ЛС, къде го има да не спамя тук :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...