Jump to content

Recommended Posts

Здравей @SCHwabata,

Извинявам се за късния отговор, но не съм влизал във форума и за това чак сега пиша. С премиума изминах около 1500км и мога да кажа, че се държат перфектно. Няколко пъти карах по магистралата в силен дъжд и колата е като залепена при висока скорост. Изключително тихи са гумите и в завоите се държат много добре. 

 

Редактирано от JO_MASTERA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 124
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Вредщайн Спортрак 5  195/65/15 взех миналото лято, сега им е втори сезон. Гумата си е много приятна за каране, тиха и комфортна е. На магистрално каране също се държи добри, както и при дъжд. Общо взето не съм и намерил сериозен недостатък - имам около 8 - 9к км с тях.  А при този размер разликата е цените не е голяма. Успех в избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 hours ago, tisho_psg said:

Когато Мишлен пусна гума с висок пробег и ниско съпротивление тук чета как са яката пластмаса защото добро сцепление с ниско съпротивление при търкаляне са несъвместими неща.

 

А сега Новите Премиум Контакт 6 са на всичкото отгоре и с дълъг пробег, което покрива ЕКО сегмента. Май и съпротивлението им е много добро. И хора без да са ги пробвали,знаям че държат яко при всякакви температури и условия. И палачинки сигурно правят...

И отвън са по-шумни,а отвътре стават най-тихите Контитата.

 

Те наистина трябва да са 8-мото чудо на света тия Контита :hilezh:

 

Сори за спама,но искрено се забавлявам :dance:

Ето малко инфо по темата:

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/Continental-PremiumContact-6-Launched-and-First-Drive.htm

 

Като цяло PremiumContact6 ще замени PremiumContact5 и SportContact5.

Continental-PremiumContact-6-vs-sportcon

 

В по-големите размери все още има SportContact5, а в по-малките PremiumContact5.

Continental-PremiumContact-6-segment.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също. Нямам познания в материята, но само като чета писанията за някакви си континентали и вече виждам как до няколко дни си поръчвам 4 летни гуми Нексен по 80-90лв/бр. и си свиркам.:hilezh:

 

Някой да кара Nexen N'BLUE HD PLUS или HDH? Интересува ме като за бюжетен модел как се справят лятото и могат ли да издържат около 3 сезона при рядко и спокойно шофиране на кратки разстояния (до 150-200км) и на редовно градско шофиране. Абсолютния лимит за гума ми е 90лв.

Моята е с такива "корейски гуменки":-)

В момента са на около 20к км и нямам оплаквания. За парите си са отлични.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо хвалене се убихте да го хвалите тоз континентал(което си е основателно), но нека вземам под предлог нещо много важно за България, а именно, че това са много меки гуми и по-големите цолажи от 17 и нагоре , при дупки, тротоари сериозно правят балони, наблюдавано при трима колеги с нови контита, на единият дори 2 гуми. Иначе не спорим, че са топ качество гума. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То зависи от дупката, но най-важното е да не влизаш в такава :hilezh:

 

Аз съм попадал в дупка - капан. Напълнена с камъни, а отгоре засипана с настърган асфалт. Не виждаш че е дупка, а камъните, които се разместиха от предната гума, повредиха задната гума и джанта... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, James написа:

Голямо хвалене се убихте да го хвалите тоз континентал(което си е основателно), но нека вземам под предлог нещо много важно за България, а именно, че това са много меки гуми и по-големите цолажи от 17 и нагоре , при дупки, тротоари сериозно правят балони, наблюдавано при трима колеги с нови контита, на единият дори 2 гуми. Иначе не спорим, че са топ качество гума. 

+1

При тях пътищата са перфектни,изпънати по канап.Затова нямат кахъри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И коя гума  е най-устойчива на дупките? Или просто да се вземат с усилен борд?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 hours ago, SpeedyMan said:

И какво предлагаш за дупките? 

Аз лично след като разкарах Континентала заради споменатите причини залагам на Бриджстоун или Гудиър. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Impress_me написа:

Аз лично след като разкарах Континентала заради споменатите причини залагам на Бриджстоун или Гудиър. 

 

Аз лично предпочитам Нокиан и зиме, и лете. Просто сходно качество като премиум марките, на по-приемлива цена. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 15 инча контитата са 112 лв. с монтажа. 195/65/15 H

Гудяра и той е толкоз някъде, а и Дънлопа. Бриджстоун ше си сложа на аудито когато японските автомобили станат по-добри от немските в класа си.

 

Нокиян ми идва по-скъпо от конти и гудяр. Няма смисъл да ги купувам смятам, а и преди карах с Нокиян - отказах се от тях, защото гума на 2 сезона на мокро не държеше както държеше Екоконтакт2 на 6 сезона... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Континентал Спорт контакт 5 195/65R15 са на тея пари за брой.За почти същата цена има Мишелин и Бриджстоун,шарката е почти еднаква.

Я сега кой с какво ще кара си е лично негова работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто ми е интересно кой какви впечатления има,  дали примерно Нокиян вече се държат добре като Континентал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От трите по-горе които споменах-Континентал,Мишелин и Бриджстоун,в крайна сметка се монтира Контито.

Размер-195/65R15.Гумаджията изрично упомена,че Бриджстоуна е шумна гума,но усилена/XL/ и Континентала трябва да се пази.

Кара се и по пътища,където няма асфалт от 7-8 години насам,уж в европейска държава.:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайте предвид, че бюджетната гума на втората година е много по-зле, поради остатъчната вулканизация на евтините материали, използвани в нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До миналата година карах А6цата с Нокиан зЛайн 235/45/17(4 сезона), миналата седмица сложих 4 нови Конти Спорт Контакт 5 - пак този размер и честно казано не намирам особена разлика в поведението, даже Контитата са ми некви по-лигави , сравнени с Нокиана. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, ivoair написа:

До миналата година карах А6цата с Нокиан зЛайн 235/45/17(4 сезона), миналата седмица сложих 4 нови Конти Спорт Контакт 5 - пак този размер и честно казано не намирам особена разлика в поведението, даже Контитата са ми некви по-лигави , сравнени с Нокиана. 

 

 И аз това казвам, че са сходно качество Нокианите с контито на доста различна цена, ама никой не ми вярва..  А с един приятел гумаджия си правим доста тестове на гуми. И искам да допълня още няколко неща, мишелин сме вземали за проба от австрия и швейцария и сме го сравнявали с този в Бг, еми Бога ми не е същият :nixweiss:

 Относно евтините варианти мисля, че AEOLUS са приятна изненада последните две години откъм/цена качество, не че бих си ги сложил на мен, но наистина за тези година и половина не им намираме кусури.(защото все пак има китайско и китайско)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

46 minutes ago, ivoair said:

До миналата година карах А6цата с Нокиан зЛайн 235/45/17(4 сезона), миналата седмица сложих 4 нови Конти Спорт Контакт 5 - пак този размер и честно казано не намирам особена разлика в поведението, даже Контитата са ми некви по-лигави , сравнени с Нокиана. 

На влажно спират ли Нокиана?

7 minutes ago, James said:

 

 И аз това казвам, че са сходно качество Нокианите с контито на доста различна цена, ама никой не ми вярва..  А с един приятел гумаджия си правим доста тестове на гуми. И искам да допълня още няколко неща, мишелин сме вземали за проба от австрия и швейцария и сме го сравнявали с този в Бг, еми Бога ми не е същият :nixweiss:

 Относно евтините варианти мисля, че AEOLUS са приятна изненада последните две години откъм/цена качество, не че бих си ги сложил на мен, но наистина за тези година и половина не им намираме кусури.(защото все пак има китайско и китайско)

И аз чувам добри отзиви за AEOLUS, но все пак не са супер-евтини за 15 цола. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за четирите години нямам забележки към тях, Контитата исках да ги пробвам след толкова хвалби, но за момента не ме впечатляват с кой-знае какъв пърформанс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...